Pár nápadů na vylepšení webu


tenax
tenax 29.07.2017 v 17:57

Fanttastica - Takové vlákno už tady je
https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/poezie-ze-supliku-2701/str-1

pobijecmuch
pobijecmuch 07.08.2017 v 17:16

Doporučuji do přehledu - Dnes přidaní autoři vložit kolonku - povídky. Tedy bude tam počet vložených povídek.
Stává se totiž, že prázdný autor (bez knih) má vloženou povídku, ale v přehledu to není vidět.

Dakarianna
Dakarianna 07.08.2017 v 18:39

Vím, že to spousta lidí bude považovat za zbytečné, nicméně poměrně často dělám "rereadingy" knih a věřím, že nejsem sama. Můžu sice knihu vyndat z Přečtených a dát jí do Právě čtených, ale pak se mi smaže datum prvního čtení a hodnocení. Nelze to nějak vyřešit? Mám pocit, že na Goodreads to nastavit lze. Když už jsme u Goodreads: To zapisování kolik máte procent z určité knížky je poměrně zábavné a vůbec by to nebylo špatné i zde:)

LordSnape
LordSnape 07.08.2017 v 20:07

A jak to má GR? Napíšu počet stran přečtených a zobrazí se % nebo to musím sám spočítat? :-D

Marthas
Marthas 07.08.2017 v 21:02

To pobijecmuch: Jsme tu přece od klikání, já se vždy přesvědčím, zda u autora není nějaká povídka ale nebylo by to špatné.-)
To Dakarianna: Co se týče rereadingu, tak dle mého je úplně postačující pro vás jako takovou, když si to, kdy jste knihu přečetla znovu, vložíte do poznámky u knihy, není přece nutné ji mazat a mít tam aktuální datum. Nebo máte pocit, že váš profil je výstavní reklamní skříň. Pokud ano, můžete si při rereadingu editovat komentář a vložit do něj, že jste to četla znovu a kdy. Vynalézavosti zdar, český národ je přeci znám svou vynálezavostí. To další,můj názor je, že nemusíme být ve všem jako na goodreads nebo ano? Pokud bych si ale z těch nápadů na inplemetaci měla vybrat, beru ten s rereadingem, ten je lepší.

Dakarianna
Dakarianna 07.08.2017 v 21:06

LordSnape: Napíšete počet stran a překlepne Vám to na procenta:)
Marthas: Ve finále máte pravdu, ona je to spíš moje podivná knižní posedlost – mít všechno přesně zařazené:D

Text příspěvku byl upraven 07.08.17 v 21:09


pobijecmuch
pobijecmuch 07.08.2017 v 21:33

Marthas - souhlasím s tebou, že DK nemusí být ve všem stejná jako GR.
Procenta přečtené knihy? Na co a proč? Jaký to má význam?

Marthas
Marthas 07.08.2017 v 21:39

To pobijecmuch: Asi nějaká zvláštní knihomolská zábava, aspoň pobijeci vidíš, co vše se dá naprogramovat,-) Ale pamatuju si, ještě jaké je jít s kůží na trh se svým návrhem a být odmítnuta. Tak se v tom dále nehnípejme. Koneckonců nikdy nevíme, co si z toho Dan vybere, nemáme to tak úplně v rukách.-)))

Text příspěvku byl upraven 07.08.17 v 21:41

tenax
tenax 08.08.2017 v 16:58

Jak jsem často k nově zaváděným nebo rušeným úpravám kritický, dnes musím ocenit bleskové zavedení kolonky Povídky u nově vkládaných autorů, i další dnešní úpravy. Je to praktické a užitečné. Díky.

pobijecmuch
pobijecmuch 08.08.2017 v 17:02

tenax - ano souhlasím, další změny byly dnes, osobně si myslím, že také dobré.

eraserhead
eraserhead 08.08.2017 v 17:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 08.08.2017 v 18:00

Také se ke skuhralům přidávám:) Zviditelnění některých zdejších rubrik, tak jak je nyní v Knihy, je sympatické a pro nové uživatele, náhodné návštěvníky, užitečné pro zorientování se.
A opět se přimlouvám za vrácení se k zobrazování povídek ve všech antologiích, kde vyšly. Když už se dělají podobné změny, jako dnes, byla by škoda zůstat na půlce cesty...:)

I když...dívala jsem se, jaké, že jsou to ti momentálně populární "představitelé". Nebylo by možná vhodnější např. v Seznamy, uvést nějaké smysluplné, než Hledám a K prodeji? Na ty se opravdu nyní nejvíce kliká?!?

Text příspěvku byl upraven 08.08.17 v 18:30

Marthas
Marthas 08.08.2017 v 20:15

To byla rychlovka.-) Nu prostě někteří uživatelé tu mají větší slovo než jiní.

tenax
tenax 11.08.2017 v 10:12

Sorry, ale zase budu kverulovat. Jak se v poslední době objevilo několik velmi potřebných a užitečných vylepšení, tak některé mi prostě mozek nebere.
Zobrazení u knihy, kolik uživatelů a kdo ji má ve Čtenářské výzvě (Novinky na webu, 9. 8.), to je vskutku informace, bez které se nedá žít :-).
Já bych spíš uvítal návrat původního zobrazování všech knih, ve kterých je uveřejněna nějaká povídka. To bych považoval za mnohem užitečnější.

Koka
Koka 11.08.2017 v 10:27

Přidávat, že se k tenaxovu názoru přidávám, možná ani nemá smysl. Ale přesto - co kdyby? Co kdyby místo divných či nepochopitelných funkcí (viz tenaxův příklad nebo viz "anketa", která se mě při mazání nabídkového inzerátu vyptává, proč jej mažu, a dokud neodpovím, tak inzerát nezmizí) se vrátily či nově vytvořily takové funkce, které činí databázi databází (zastoupení povídek v různých knihách, zastoupení konkrétních knih v různých uživatelských seznamech, nově vytvořené rubriky na "kartě" knižních titulů, třeba se jmény postav a místy děje a pod.).
(Je smutné, že při návrzích na zlepšení DK si člověk musí připadat jak kverulant, zatímco suveréni, kteří to tady "mastí", si připadají jako vítězové ! )

siena
siena 11.08.2017 v 10:35

Přidávám se k podpoře zmíněných úprav a nových/staronových funkcí a nadhodím další zdejší "stálici", vyhledávání pomocí kombinace kategorií a štítků...

eraserhead
eraserhead 11.08.2017 v 10:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 11.08.2017 v 11:01

DK bude směřovat tam, kde to "sype". Vidím DK jako normální, i když poněkud nebývalý, do přelomu století neznámý, marketingový nástroj knižního trhu zaměřený na potenciální zákazníky, s cílem vzbudit v nich nakupovací chouťky a současně využívající jejich svépomoce. My, nezákazníci, co máme tisíci knížkami již napěchované paneláky, a další už po čtyřech pěti stovkách nekupujeme, jsme pro DK zajímaví jenom tím přínosem, že sem tam napíšeme recenzi či komentář ke knize, díky kterému zas stoupne její prodejnost - v knihkupectvích nebo antikvariátech. Ale na nějaké strukturální ovlivňování formátu DK to nevidím - to máš, eraserhead, pravdu.
A přesto - co kdyby :=)

LordSnape
LordSnape 11.08.2017 v 11:06

Chtěl bych, aby se vrátilo zobrazování povídek napříč knihami a možnost úpravy stránky "o mně", což jsou věci, které tady normálně fungovaly a teď se dělá, že tady vlastně nikdy nebyly...

eraserhead
eraserhead 11.08.2017 v 11:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 11.08.2017 v 12:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

eraserhead
eraserhead 11.08.2017 v 13:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 11.08.2017 v 13:30

@eraserhead Vyhráli a bylo to pěkná výkladní skříň se spoustou zajímavých citátů, obrazů a odkazů. Teď to zchudlo. Zobrazí se normální text a jde v rámci HTML udělat hyperlink odkaz, což jsem včera zkousil, jinak nic.

Text příspěvku byl upraven 11.08.17 v 13:31

Lector
Lector 11.08.2017 v 13:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 11.08.2017 v 13:53

To LordSnape: Viděl jsi dnešní novinky na webu a vůbec vy všichni, přemýšlím, co je to vlastně za Danovo odpověď poptávce?
"dnes
Do rozepsané zprávy přidáno ozubené kolečko (za přezdívku uživatele), kterým můžete nyní hromadně odstranit všechny zprávy s daným uživatelem, přesunout konverzaci do archivu nebo jej nově zařadit do seznamu blokovaných uživatelů. Pokud vás obtěžoval nevyžádanými zprávami, nebude vám už moci psát."



Vložit příspěvek