Pár nápadů na vylepšení webu


siena
siena 05.10.2014 v 21:24

LordSnape: Ani si radši nepředstavuju tu možnou rapidní změnu...:-)

LordSnape
LordSnape 05.10.2014 v 21:26

@Marthas Díky za milý příspěvek s vykřičníkem. Proč to asi ocitovávám i sem, že?

Marthas
Marthas 05.10.2014 v 21:27

To siena: Musím s vámi souhlasit, sice špatně vidím, ale toto písmo, je i na mne příliš.

PS: Tu rapidní změnu bych taky nerada viděla.

Text příspěvku byl upraven 05.10.14 v 21:28

Naias
Naias 05.10.2014 v 21:31

Tiež som dostala šok a tiež sa mi zdá písmo veľké, kombinácia bielej a červenej je mi nepríjemná.

Marthas
Marthas 05.10.2014 v 21:32

To LordSnape: Ano používám často vykřičníky a vidíte v tom snad problém!!!!
Podle mne to je detail a odbočuje to od diskuse k vyřizování osobních sporů!
Pokud ovšem netrpíte utkvělou představou, že jsem zaútočila první, tím, že jsem si dovolila se ozvat nebo připojit vykřičník!

LordSnape
LordSnape 05.10.2014 v 21:37

@Marthas Já s tím problém nemám. Stačí se podívat na Vaše příspěvky, styl odpovědi a hned je mi vše jasné. :-D Já to jen doplňoval, páč jsem na to ve svém předchozím postu zapomněl, hlava děravá.

Ohledně fontu jsme se zas dozvěděli, že nemusí být definitivní. Tak uvidíme.

Text příspěvku byl upraven 05.10.14 v 21:37


siena
siena 05.10.2014 v 21:39

Tedy jestli bych se mohla vložit, na odklánění vláken jsem přímo expert...Marthas, LordSnape zde necitoval sebe, proto už ten první vykřičník je zbytečný. Možná byste ho měla spíše směrovat k správci stránek...

Text příspěvku byl upraven 05.10.14 v 21:40

Koka
Koka 05.10.2014 v 21:43

Neutrácejte síly ve vzájemných půtkách, ještě je budete potřebovat na jiný účel. Až konečně tato změna (kterou kupodivu a paradoxne řešíme ve vlákně nazvaném "... na VYLEPŠENÍ webu") bude dotažena, pak neváhejme a dejme vědet, co nám vadí. Vypadá to, že tentokrát nebudu ve svém remcání osamocena.

Marthas
Marthas 05.10.2014 v 21:43

To LordSnape: Tak to jste podezřele chytrý, když je vám "vše jasné", předpokládám, že tím naznačujete, že jsem útočná či co, tedy tou první částí vaší odpovědi!

Druhá část odpovědi: Ano též jsem si všimla, že to nemá být definitivní, je ale lepší se ozvat hned, než pak splakat nad výdělkem, koneckonců já nebyla jediná komu se tu něco nelíbilo!

PS: Vykřičníky bych po sobě i smazala ale že jste si zaryl, tak tam just budou!.)

Naias
Naias 05.10.2014 v 21:46

Marthas, nemyslím, že to bolo osobné, skôr ide o to, že výkričníky pôsobia, akoby tú vetu človek zakričal. Kým som si zvykla, že bežne používaš výkričník alebo aj dva namiesto bodky, pôsobilo to na mňa trochu agresívne. Ak je výkričníkov priveľa, neviem posúdiť, na čo ten, kto to písal, kladie dôraz a čo je len obyčajná veta oznamovacia. Nikomu neradím, ako má písať, len vysvetľujem, že to môže vyvolať mylný dojem.

LordSnape
LordSnape 05.10.2014 v 21:48

Já se už obávám jen toho, aby to naše "remcání" nebylo jak hraní na piano v bordelu... Člověk nemá žádný vliv na to, co se děje nahoře.

Marthas
Marthas 05.10.2014 v 21:49

To siena: Též jsem expert na odklánění vláken, kdo není.
Já si nějak zvykla na používání vykřičníků a LordaSnapa jsem tím rozhodně nechtěla útočit, na to by si troufnul málokdo!:)

To Koka: Ano asi nás tentokrát bude remcat více, to je jako když vezmete dítěti jeho oblíbenou hračku, třeba dudlík a ono ho chce zpátky, někdo holt povolí jiný ne a jáse obávám, že tentokrát pláčeme zbytečně!

Koka
Koka 05.10.2014 v 21:51

LordSnape: V každém správném saloonu je na zdi tabulka: Nestřílejte pianistu, dělá, co může.
Je škoda, že čím dál víc pociťujeme zakladatele a provozovatele tohoto webu jako "toho nahoře".

Marthas
Marthas 05.10.2014 v 21:53

To Naias: Ano jistě, vím, že to má znamenat že někdo křičí, tedy na internetu ale podobně prý fungují capitálky ale na caps lock zatížená nejsem. Možná to je tím, že já sama někdy nevím, co myslím jako větu oznamovací a kam by se hodil vykřičník, jediné co mohu udělat, že se budu trochu krotit.

To LordSnape: Ano, to samé si myslím, i já napsal jste to rychleji a více se do toho obul.

Viki9
Viki9 05.10.2014 v 21:54

... vzhledem k věcem které mě obklopují v běžném životě (a na internetu obzvlášť) se učím snížit svůj práh estetického cítění na minimum ... proto nebudu komentovat vizuální podobu nových stránek ... trápí mě však ale ještě jedna věc - nazvěme jí třeba počítačová ergonometrie ... funkční stránky by měly být co nejvíce intuitivní (tak proč mám hledat, kam se mi najednou poděla záložka "přítomní uživatelé"?) a při brouzdání stránkami by se měl počet prokliků snížit na minimum (tak proč musím hned po otevření kliknout na přihlásit - dříve bylo přihlášení hned k dispozici) ... co se získalo zkrácením lišty na úkor přehlednosti? ... čemu překáželo přihlašovací okénko na hlavní stránce? ... a proč se mi už v přítomných uživatelích nezobrazují oblíbení uživatelé, tak jako před tím? ... nejsou to spíše kroky zpět ???

Marthas
Marthas 05.10.2014 v 21:56

To Koka: Nechci správce hájit, ale považuji za dobré, že tu stále ještě je a nezabalil to jako někteří a nenechal to na zádech svých podřízených: moderátorů či správců.

Marthas
Marthas 05.10.2014 v 21:59

To Viki9: Když pominu úvodní větu, že nekomentujete vzhled, mohu se pod váš komentář pouze podepsat! Osobně je mi záhadou, jak jsem se sem dneska dostala.:/

Koka
Koka 05.10.2014 v 22:00

Marthas, to rozhodně, souhlasím. Ale ti, co s DK tak intenzivně žijí, denně a několik let, někdy špatně nesou, když si změní účes a po rouškou modernizace se zohaví. Třeba to dopadne jako s paní správcovou v Postřižinách - dostane pumpičkou na holou, ale mikádo jí stejně zůstane :-))

LordSnape
LordSnape 05.10.2014 v 22:03

@Koka Já budu v prosinci slavit třetí rok na DK a mohu za sebe říci, že když jsem se připojil, připadalo mi to tady jako taková větší rodina. Od té doby jsem tu každý den a jen sleduji, jak se věci mění... Nyní mám pocit, jako když jsem zaměstnancem v akciové společnosti, kde Dan vydává jen oběžníky s tím, co se bude měnit.

Marthas
Marthas 05.10.2014 v 22:04

To Koka: Nemusíte věřit, sice tu nejsem dlouho ale přesto mi tato pro mne výrazná změna velmi vadí, ale mám pocit, že zvyknout si budeme muset, a že si nic nevydupeme, obzvlášť pokud nemáme v plánu, to okamžitě zabalit, to by byl dostatečný impuls ale nechci tím nikoho navádět, jelikož to zatím nemám v plánu sama. Revoluce často požírá své děti, řekl kdosi moudrý, jen nevím kdo.:/

fog
fog 05.10.2014 v 22:06

Mě momentálně nejvíc štve, že se v horní liště nemám šanci dostat na poslední tři položky - po rozbalení nabídky to pokaždé skočí pouze na Eknihy - tento problém mám při prohlížení z tabletu.
Co se týká písma, myslím, že by to chtělo font, který má užší písmena.

Viki9
Viki9 05.10.2014 v 22:08

(oprava - už se mi oblíbení uživatelé v přítomných uživatelích objevují)

Dan
Dan 05.10.2014 v 22:14

to Viki9: Font bude vrácen na původní, tedy Arial. Pokud tam nevidíte přítomné oblíbené uživatele, tak jste se na stránku dívala zřejmě ve chvíli, kdy jste byla odhlášená, protože s touto funkcí se nehýbalo. Přehled hlavních změn najdete dole v patičce webu (odkaz Novinky na webu)

Přihlašovací formulář byl z úvodní strany odebrán z více důvodů (mj. i technických)
Možná to víte, ale připomenu, že je možno zaškrtnout při přihlašování políčko "zapamatovat", takže se nemusíte neustále přihlašovat.

Koka
Koka 05.10.2014 v 22:14

Marthas, mě také tato změna velmi vadí a jako první jsem to dala najevo. Paradoxem života však je, že právě ten prvek, na který snad všichni ostatní tady společně nadávají - zvětšená velikost písma - je u mne zas to jediné, co se mi zamlouvá.
Špatně jsem nesla už to, že Blogy, které považuji za takové nejosobitější vyjádření uživatelských názorů, byly svého času doslova převálcovány tím, že nelogicky a neorganicky byla do nich zařazena soutěž o nejlepší obálku, a to i přesto, že DK má na soutěže zvláštní rubriku. Díky tomu se jako nejpopulárnější, nejčtenější blogy pořád zjevovaly jenom mnohé díly obálkové soutěže. A jakoby toto "upozadění" blogů někomu ještě nestačilo, odsunul je úplně stranou, pryč z prvopohledového pole. Smutné a proti-uživatelské.

Dan
Dan 05.10.2014 v 22:17

V hlavní liště zůstaly odkazy, které jsou nejčastěji používané, ostatní byly přesunuty pod ikonku "hamburgeru".

Pokud jde o velikost písma, ještě dojde na některých místech ke změnám.



Vložit příspěvek