Odkaz v komentáři určité knihy na jinou knihu/autora na tomto webu


MilujuV.Huga
MilujuV.Huga 12.04.2019 v 13:39

Přečtu knihu a chci k ní vložit komentář.
V tomto veřejném komentáři bych ráda přidala odkaz na jinou knihu nebo autora na tomto webu. Jde to?

Koka
Koka 12.04.2019 v 13:52

Já běžně ve svých komentářích k přečteným knihám zmiňuji i jiné knihy téhož autora nebo autorů jiných, a ještě nikdy mi to nikdo nezakázal.
Nejde vám náhodou spíše o přidání "prolinku" - tedy o citaci adresy jiné webové stránky? Pokud ano, tak vím, že to se dělá také, že to technicky je proveditelné, často se to do komentářů vkládá. Jenom za sebe říkám, že mne odkazy na jiné webové stránky v komentářích čtenářů velice iritují a doporučila bych takové komentáře nebo minimálně věty z nich, do nichž jsou kopírovány jiné stránky, z komentářů mazat.

MilujuV.Huga
MilujuV.Huga 12.04.2019 v 14:02

Dík za odpověď. Myslíte toto?
https://www.databazeknih.cz/knihy/vzpominky-zidovskeho-extremisty-americky-pribeh-161996

To je super, ale jestli to nejde nějak zkráceně. Třeba jenom napsat
Vzpomínky židovského extremisty a nějak jednoduše na to namapovat ten link výše.

Koka
Koka 12.04.2019 v 14:14

Nerozumím, jak to myslíte: zkráceně? Když to chcete zkráceně, tak postačí okopírovat do textu ten prolink a pak následně z něj kus smazat :=)) Ale k čemu by pak byl takový odkaz, který by patrně - po kliknutí na něj - nikam čtenáře nezavedl?
Když to aplikuji na příkladu knihy, kterou zde citujete, tak zůstane třeba jenom kousek té adresy:
https://www.databazeknih.cz/knihy/vzpominky

dostane se pak čtenář přes ten zkrácený odkaz k témuž dílu?

MilujuV.Huga
MilujuV.Huga 12.04.2019 v 14:21

Šlo o to napsat například:

#Vzpomínky židovského extremisty

a ono by se to automaticky hodilo na stránku s touto knihou.
Ten křížek je příklad.
Ale obávám se, že něco takového tento web zatím nepodporuje. Možná by to nebylo od věci tuto věc v budoucnu přidat.

Koka
Koka 12.04.2019 v 14:27

vzdávám se dalšího dialogu, neboť netuším, co by taková mřížka před názvem mohla na věci změnit. Možná je to nějaký grafický znak z mobilních telefonů, nebo z aplikací, nebo co se to v moderní elektr. komunikaci používá? To je svět, o němž zhola nic netuším. Vím, že takovou mřížku mám na klávesnici telefonního aparátu (tzv. pevné linky), ale ani jsem si snad v manuálu nepřečetla, k čemu tam je :=))

Text příspěvku byl upraven 12.04.19 v 14:28


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.04.2019 v 14:39

Vyzkoušejte, zda do komentáře jde vložit věta pro vložení "živého" odkazu. Ale musíte zkusit, zda to půjde nebo ne. Dřív na profilu to šlo, ale jsou tam ostré závorky, tak mi to nejde napsat sem, snad půjde do komentářů. Ale jenom na stránky databáze, to je jasné, ne? Jinam vám to nepomůže, stále to bude reklama a skončí komentář v diskusi...

elfos
elfos 12.04.2019 v 16:39

V čem je problém? Klikací odkazy na jiné knihy na DK přece fungují v komentářích odjaktěživ:

https://www.databazeknih.cz/knihy/vzpominky-zidovskeho-extremisty-americky-pribeh-161996

(Ten komentář u knihy zase smažu, jen jsem zkoušela, jestli bude v komentáři odkaz na jinou knihu klikací.)

Přímo název knihy oživit jako ve wordu nebo v mejlech nebo na blogu, aby se na část textu příspěvku kliklo a zobrazila se pod ním skrytá www. stránka, to v komentářích opravdu nejde, ale to je v pořádku. Přímý link jasně ukazující, kam vede, je dostačující.

Nebo možná jen špatně chápu, o co jde.

Text příspěvku byl upraven 12.04.19 v 16:45

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.04.2019 v 16:49

Elfos: já jsem pochopila, že jde o to, aby to bylo jako na sociálních sítích. Žádný dlouhý odkaz jenom jedno slovo a voalá.

Text příspěvku byl upraven 12.04.19 v 16:49

elfos
elfos 12.04.2019 v 16:58

Ano, takové Postřižiny ;-) .. všechno se zkracuje. Hm. Třeba to někdy půjde. Mně by se to např. líbilo u autorů, když v biografii se píše, že autor je syn (bratr, manželka....) autora XY - to si vždycky říkám, že by bylo fajn mít XY klikací, aby si čtenář hned zobrazil tohoto dalšího autora na DK, o kterém právě čte v biografii autora s ním nějak spojeného.

MilujuV.Huga
MilujuV.Huga 13.04.2019 v 07:44

Přesně, jak píšete. :-) Takže závěr: zatím to nejde.



Vložit příspěvek