Vzpomínky židovského extremisty (americký příběh)

Vzpomínky židovského extremisty (americký příběh) https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161996/vzpominky-zidovskeho-extremisty-ame-GKu-161996.jpg 5 2 1

Děj se odehrává převážně v newyorské čtvrti Borough Park, kde Židé, většinou přistěhovalci z Evropy, žijí v uzavřeném, nikoli však v jednolitém prostředí. Prožívají problémy typické pro život v diaspoře, probíhá zde spor tradice a "moderního" přístupu k životu, svár náboženského a sekulárního myšlení. Autora tragický osud evropských Židů ovlivnil už v době dětství a mládí. V knize popisuje svou účast v pravicovém židovském hnutí i v aktivitách na podporu sovětských Židů, vtipně, s lehkým ironickým nádechem vykresluje své zážitky a zkušenosti i rozčarování, které mu přinesla jeho složitá cesta od názorového extremismu k otevřenosti a velkorysosti.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Sefer

Memoirs of a Jewish Extremist, an American Story , 1995

Koka
08.03.2014 5 z 5

Pozoruhodná výpověď kluka - mladého muže, který se natolik ztotožnil s národností a vírou svých předků, až ho jeho přesvědčení přivedlo do řad sionistických extremistů a jenom o vlásek se zastavil před hranicí, za kterou je už jenom bezohledný terorizmus. Nesmírně mě zaujaly epizody o aktivitách na pomoc sovětským Židům s cílem dosáhnout souhlas sovětského totalitního režimu s jejich vystěhováním do Izraele, a také vtipná pointa tohoto snažení - nespokojenost vystěhovalců s podmínkami nového života v zemi vyvolené. Díky této knize jsem konečně pochopila i jednu dějovou linku románu Molcho.

Židé New York judaismus

Josi Klein Halevi
americká, 1953
2001  100%Vzpomínky židovského extremisty (americký příběh)
2020  87%Dopisy přes zeď: Izraelec píše palestinským sousedům / a Palestinci odpovídají

Kniha Vzpomínky židovského extremisty (americký příběh) je v