Nedočtené knihy


R.E.M.
R.E.M. 16.02.2017 v 06:53

Linpro: Už mě napadlo, že do informace o spokojenosti a tedy hodnocení knihy se nedostane fakt, že např. kromě 20 nadšených čtenářů existuje dalších 20, pro které byla kniha nečitelná a proto ji nedočtenou odložili, ale ani knihu nehodnotili, protože jim přijde nevhodné hodnotit něco, co nepřečetli do konce.

knedlik
knedlik 16.02.2017 v 11:15

Hm.. já knihy, které nedočtu, nedávám do Přečtených. Skončí většinou v Chystám se číst, pokud jsem usoudila, že za přečtení stojí, jen teď není čas, nálada, správné mentální rozpoložení nebo se už v Právě čtu válela nedotčená a nedočtená dlouho; anebo skončí komentářem u knihy, že byla tak strašná, že jsem ji nebyla schopná dočíst a vyhodím ji ze všech rubrik :-)

Text příspěvku byl upraven 16.02.17 v 11:16

knedlik
knedlik 16.02.2017 v 11:16

Ale argument, že by bylo lépe možné mapovat, co tak kdo dočte a nedočte, beru. Pro zajímavost je to fajn :-) jinak si ale myslím, že to není úplně potřeba...

Jerry29
Jerry29 05.11.2017 v 16:10

Tahle kategorie mi tady chybí, určitě bych si přál tady mít kolonku nedočtené knihy. Jinak je tenhle web naprosto skvělý.

el.peee
el.peee 08.11.2018 v 21:57

Já si takto udělala seznamy pro témata výzvy na rok 2019. Ale pro nedočtené knihy mě to nenapadlo :D
Jak jednoduché.
Zase ba druhou stranu chápu, že takto by se vytvořil i žebříček 50 nejvíce nedočítaných knih. Ale to už by byl bonus. :)

JulianaH.
JulianaH. 24.06.2019 v 01:42

Skvělý nápad, také bych uvítala. Nedočtené knihy zařazuji do "přečtených" zřídka (jen když k nim mám naléhavý komentář), přijde mi to nefér. Tuhle inovaci bych ocenila.


lucie.dc
lucie.dc 26.02.2020 v 07:14

Taky se pridavam pro nedoctene knihy :)

Nahnilaruka
Nahnilaruka 26.02.2020 v 15:00

Já jsem taky pro

lucie.dc
lucie.dc 26.02.2020 v 17:17

Ja si vytvorila vlastni seznam NEDOCTENE. Tak aspon tak se to da snadno vyresit, jak psal nekdo vyse. :)

Letitia
Letitia 02.01.2023 v 19:58

Tak ta kolonka tu už je.
A ja pri niektorých knihách váham. Napr. teraz som čítala dvojknihu 2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány 1988, Arthur Charles Clarke. Bola som zvedavá na podrobnejší dej Vesmírnej odysey 2001, keďže film ma celkom neuspokojil. Vcelku sa mi páčila, aj keď ten dej (hlavne na začiatku) plynie veeeeeľmi pomaly - hádam ešte pomalšie ako vo filme. Ale potom som si na to tempo zvykla a mnohé veci z filmu mi konečne dali zmysel. Ale už som nemala chuť prehrýzať sa druhým románom, o ktorom som nevedela vôbec nič. Vlastne som nemala nijakú motiváciu čítať ho a tak som knihu zase vrátila do knižnice "nedočítanú".

A teraz váham. Prvý román, kvôli ktorému som si knihu požičala mám prečítaný. Že obsahuje aj Rajské fontány mi sprvu ani nedošlo. Ale keď ju dám k "Přečteným", to vyzerá, že som prečítala aj druhú časť. Ak k nedočítaným, tak zase že ma nezaujala... neviem. Čo si myslíte vy? Aké knihy sa rozhodnete zaradiť k "Nedočteným"?

Letitia
Letitia 03.01.2023 v 21:17

Ešte jedna otázka ma k téme "nedočtených" kníh vyrušuje.
Kniha, ktorú som si zaradila do Čtenářské výzvy, a potom som ju odložila ako nedočítanú, sa mi vo výzve vyfarbila ako prečítaná - výzva splnená.

Zaujímavé, nie?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.01.2023 v 21:32

Letitia: asi nikoho nenapadlo to řešit. Přeci jen, když něco nedočtu, automaticky to dát z chystaných knih výzvy pryč...takže se na to buď přišlo až teď nebo to někdo ignoroval, ale technické by asi nemělo důvod tohle řešit, když logika velí to ze seznamu chystaných do výzvy smazat :)

Text příspěvku byl upraven 03.01.23 v 21:34

Letitia
Letitia 03.01.2023 v 21:34

Lenka: Ja som si to práve ani neuvedomila, že ju mám vo výzve. Len teraz pri prezeraní výzvy zrazu vidím, že je tam, a farebná. :-D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.01.2023 v 21:35

Letitia: jasný, chápu :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.01.2023 v 21:45

Já do nedočtených dávám jenom skutečně nedočtené. Ale spíš ty, na které prostě nebyla nálada a "možná jednou znovu". Proto tam mám jenom jednu knihu. Ale co nemám v plánu zkoušet znovu, to vůbec neřeším. Ale poslední dobou dočtu všechno, protože si pořádně vybírám.

Ve vaší situaci bych to řešila úplně jednoduše. Napsala bych komentář, kde napíšu, co jsem z knihy četla a co ne. Četla jsem Martinovi povídky, které jsou ale zároveň v různých sbírkách opakovaně. A nekonec jsem se dostala do fáze, kdy jsem z jedné sbírky četla jenom dvě povídky. Tak jsem to napsala do komentáře.
Stejně jako jsem četla sérii Lhář. Četla jsem to po dílech. Když série vyšla jako omnibus, byla v ní jedna povídka, nová. Z knihy jsem tedy četla jenom tu povídku. Knihu jsem nehodnotila, ale v přečtených jí mám. Hodnotila jsem jenom tu povídku. A teď koukám, že jsem to jenom napsala ke knize, protože u ní povídka není vložena. Děkuji za vzpomínku :) jdu ji vložit ;)

Text příspěvku byl upraven 03.01.23 v 21:46



Vložit příspěvek