Nahlásit


Naias
Naias 10.12.2020 v 10:48

Ja by som povedala, že sú len dve možnosti: zmazať a nezmazať. Takže tá škála nemá opodstatnenie.

siena
siena 10.12.2020 v 11:38

Souhlasím s Naias. Ano, smazat, či nesmazat. Žádné, jako napůl smazat neexistuje! Budeme hlasovat, jeden příspěvek bude mít 51%, tak smažeme, druhý bude mít 49%, tedy zůstane?!? A prosím, přestaňte tu označovat ty, kteří dají cosi k smazání, za ty špatné, za ty, co jsou špatným příkladem pro ostatní, dokonce za jakýsi odpad společnosti, hodný pohrdání! Je to urážlivé a hloupé, ale hlavně to není pravdivé. Jsou to ti, o kterých tu píšeme, tedy autoři těch smazaných příspěvků, kteří si zaslouží odsudek! Bohužel, i díky podobným názorům, jako názor zakladatelky vlákna, jako váš, kapr, jsou tito lidé, i sami se tak cítí, za disidenty, kteří bojují za svobody, včetně svobody slova. Přitom to jsou vesměs ti, kteří zde propagují a hlásí se k ideologiím, které ty svobody potlačují! A co mi přijde nejvíc komické, že to jsou i ti, kteří prokazatelné donášení, s fatálními důsledky, omlouvají a říkají, že je neslušné o těchto lidských selhání vůbec mluvit (ad veřejná debata nad naší historií).
Už jsem tu natolik dlouho, že mám celkem přehled o tom, jaké, že to příspěvky byly kdy smazány, komu byl případně smazán profil, či zablokován přístup do diskuzí. A vážně to nejsou prohřešky typu, kdy mne někdo pošle do háje zeleného, či napíše, že se mu kniha, ač populární, nelíbí. Takže to lkaní nad nějakými chudáky, kterým tu je odpírán názor, vážně není na místě. Tedy je, jestliže se tu chcete brodit stokou nenávisti a vulgarit. Pak by bylo dobré to říci rovnou a nehalit se do hávu "posledních spravedlivých". To je jen čirý alibismus, o kterém píše Naias.

Text příspěvku byl upraven 10.12.20 v 18:23

reader.007
reader.007 10.12.2020 v 11:45

Že vám do toho kecám, ale já teda hlavně nevidím důvod, proč by nahlašování mělo být tak jednoduché - na 2 kliky. Když už mne něco pohoršuje do té míry, že to chci nechat odstranit, mohu to stejně dobře nahlásit nakopírováním odkazu do vlákna oprav. A důvod pro odstranění se do příspěvku taky vejde, tolik toho k nahlašování za den snad není...

PanPredseda
PanPredseda 10.12.2020 v 11:51

Proč je to tak jednoduché? Domnívám se, že proto, že je pak jednodušší s tím pracovat. Nejde o nějakou obecnou opravu, ale smazání či přesunutí příspěvku a administrátor ihned ví, co má dělat (přečíst příspěvek, zhodnotit zda porušuje pravidla a provést následnou akci). Nemusí tudíž ve vlákně pro opravy číst:
"Žádám o smazání příspěvku (odkaz) protože je rasistický."
"Prosím o smazání (odkaz), je to urážka"
"Smaž to (odkaz), ty (doplňte vulgaritu)!"

siena
siena 10.12.2020 v 11:56

reader.007, jak říkám, proč to nenapíšeš rovnou... proč zase nějaké kopírování?!? Jsme tu přibližně stejně dlouho, tak moc dobře musíš vědět, co se tu bere za cosi vhodné k smazání. Ale, dle současného trendu, je nutné relativizovat... až k úplnému zapomnění, co stálo na počátku, viď?

PanPredseda
PanPredseda 10.12.2020 v 12:11

Ještě bych doplnil, že podobně jako mohu návštěvě ve svém bytě říct, že u mne doma se na podlahu neplive a nehodlá-li to dodržovat, tak ať odejde a už se nevrací, na tomto serveru rozhoduje o pravidlech a o tom, co bude nebo nebude zveřejněno v konečné instanci provozovatel a uživatelé tyto podmínky přijímají při registraci.


reader.007
reader.007 10.12.2020 v 12:40

siena: právě že jsem tu dost dlouho na to abych věděla, že mnohé z toho, co bylo uznáno za smazáníhodné, bylo naprosto neškodné, jen se nad tím moderátoři prostě nehodlali zamýšlet a dali na vox populi.
Neobhajuji tady přítomnost vulgarit, jenže tady se mažou i nepohodlné názory nebo spoilery, přičemž i anotace jimi bývají tak zamořeny, že už člověk knihu samotnou mnohdy ani nemusí číst...

reader.007
reader.007 10.12.2020 v 12:54

Pan predseda: jsem si teda nevšimla, že by ve vlákně na opravy někdy někdo sprostě tituloval moderátory.
A definovat závadu proč je podle mého závadou není vůbec na škodu, rozvíjí to způsob vyjadřování a to by v dnešní době výuky typu "Vyber/zaškrtni variantu a-d" mnohým lidem jenom prospělo.

PanPredseda
PanPredseda 10.12.2020 v 13:23

Za prvé jsem chtěl dát důraz na to, že by se museli moderátoři prokousávat nesourodými žádostmi o smazání a hledat je mezi jinými žádostmi o opravu.
Za druhé si nejsem jist, zdali by se po přenesení funkce pro nahlášení do diskusního vlákna pro opravy přeci jen nezačaly v tomto vlákně objevovat vulgarity.
Rozhraní pro nahlášení sice poskytuje jen možnost výběru z předem definovaných variant, ale zase odstiňuje možné impertinence.

siena
siena 10.12.2020 v 15:34

reader.007, nepohodlné názory? A to prosím, jaké že to jsou? Nějaký příklad?
A pokud vím, tak spoilery jsou maximálně přesunuty do diskuze, ty mazány nejsou.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.12.2020 v 15:49

Asi je problém v tom, že jsem už několikrát zde četla že "můj komentář smazali", leč je to blbost, protože bych přesunut do diskuse, o čemž přijde upozornění...to mazání není. Nebo jsem špatně pochopila definici :D
(Škoda, potom si to přečtě někdo další, nedojde mu, že je to jinak, a hned se šíří panika :( ...)

Text příspěvku byl upraven 10.12.20 v 16:04

Janadvorackova
Janadvorackova 10.12.2020 v 18:02

[kapr]
kaprdnes v 07:39

Janadvorackova předevčírem v 15:17
petr0289: Nějak to rozveďte.
Četla jsem to třikrát, ale smysl mi dávají jen první tři slova.
Konec citace. Přečtěte si to Petře prosím po sobě, a napište to tak, aby i ti, kteří o tom vůbec nic neví, pochopili co vlastně máte na mysli.

No, stačilo by pro začátek sesmolit kloudnou větu.
Pak by obsah nebyl problém.
Též v tom plavete.

reader.007
reader.007 10.12.2020 v 20:22

Lenka.Vílka: tak mně třeba zmizel komentář u knihy, která shrnuje výpovědi Němců z dob odsunu, kde jsem napsala něco v tom smyslu, že je to důkaz, že se po válce jen nemávalo šeříkama. Je to už dávno, skutečně si nevedu deníček místních změn, jen vím jistojistě, že mi žádná zpráva o mazání z důvodu závadnosti příspěvku nedorazila. Komu na tom co vadilo netuším, nicméně rozhodně to jen nezapadlo v záplavě jiných příspěvků, poté co zmizel můj tam totiž nepřibyl už žádný.

Pan Predseda: s těmi impertinencemi jste mi vykouzlil úsměv na tváři, díky za to :-) Už opravdu vidím v živých barvách, jak těch pár bláznů, kterým ještě občas záleží na nesprávnosti místních údajů se najednou šprajcne a místo: "Opravte prosím ABC na BCA", začnou vlákno hltit nesmyslnými vulgaritami.

siena: o tom s tebou nebudu diskutovat, vysvětlili jsme si své postoje už dříve a tohle je téma na kterém se neshodneme. Doporučuji tudíž neplýtvat časem ani jedné z nás.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.12.2020 v 20:33

Reader. 007: Já psala o případu přesunu do diskuse :) to se mi stalo. Proto jsem o tom psala. Že přijde upozornění, protože to mám ověřené...
Pokud ti někdo smaže komentář, protože je sprostý (nebo si někdo myslí, že je sprostý). Nebo urážlivý (nebo si myslí že je urážlivý, ale není). A ten někdo smaže, je blbé, že není někde hybernovaný, aby se k tomu mohl člověk vyjádřit. Něco jiného je: "Sháním, máte někdo?". Je tady bazar, tak to bych mazala, žádný přesun diskuse ;) druhýo případ, to se mi nestalo. Proto jsem o tom nepsala.

Ale na druhou stranu. Všichni jsme to odklikli. Že všechno, co sem napíšeme přestává být náš majetek a databáze si s ním může dělat co chce. Včetně úprav nebo smazání a nás se na nic nemusí ptát. Přeci jen...bohužel jiná možnost není :(

Text příspěvku byl upraven 10.12.20 v 20:35

PanPredseda
PanPredseda 10.12.2020 v 20:39

Ad Lenka.Vílka: Teoreticky bychom mohli přejít ke konkurenci.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.12.2020 v 20:43

PanPredseda: hledala jsem a ... jsem stále tady. Takže... :(

Stále je tady pro mě víc skladů než záporů a pochybuji, že jinde je to jinak. S tím "tvoje slova jsou naše"...

Text příspěvku byl upraven 10.12.20 v 20:46

reader.007
reader.007 10.12.2020 v 21:03

PanPredseda: přijde na to, co považujete za konkurenci, já jsem si kdysi přála, aby tenhle web plnil funkci knižní osvěty, což se tedy nesplnilo, takže to tu beru jako užitečný katalog, kde občas natrefím na prima lidi. A číst o literatuře chodím tam, kde sice debatovat nelze, zato se tam ale dozvím spoustu užitečných věcí i inspirace z knižního světa a nemusí vůbec jít o novinky...
Výhodou navíc je, že mi tam nikdo necpe reklamu. Alespoň o ní nevím.

Vestička
Vestička 10.12.2020 v 21:42

Diskuzi jsem nečetla, neberte Siene tlačítko nahlásit, neberte ji poslední radost ze života.

PanPredseda
PanPredseda 10.12.2020 v 22:19

Ad reader.007:
Já to myslel tak, že vulgaritami to vlákno pro opravy nezahltí ti, kterým na webu záleží a kteří tam přispívají dnes, ale ti, kteří dnes používají tlačítko nahlásit a přitom to vypovídá něco o nich (jak psala dříve L.V.)

alekis
alekis 10.12.2020 v 22:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.12.2020 v 22:37

Jenom bych ráda dodala, že pokud někdo napíše příspěvek, kde nás všechny nazve ^@*@*@(@( a pošle nás do %@*#*#(#((, tak je rozdíl, když to napíše sem do diskuse. Mohu to napsat:
Veřejně do vlákna oprav, aby všichni věděli, kdo to byl.
Mohu napsat přes Napište nám? Tím si nejsem jistá, kdo ví, kdy tam někdo bude...
Mohu napsat nějakému moderátorovi. Komu? To přece nikde není řečeno komu. Nebo mám postupně obrazit všechny online moderátory? ....

Mě osobně se stalo, že jsem četla komentář ke knize. Nevěděla jsem, že tam je spoiler. Ale četla jsem ho a někde kolem 50 strany mi to docavklo a já věděla, kdo je vrah. Kniha měla 800 stran :( Byla bych hlupák, kdybych nenahlásila. Ano, možná to člověku, který to napsal, nedošlo, ale to já nevím. A o tom to je, když mluvíme o spoilerech. Někomu to nedojde, někomu to je jedno.

Ale je problém, když má někdo v hlavě problém a realizuje se tlačítkem nahlásit. To je špatné. Ale věřím tomu, že je tady dost lidí, kteří myslí i na ostatní a když už měli oni zkažený zážitek z knihy, nechtějí, aby to samé měl i ten po něm....

Když to někdo bere tedy jako bonzáctví, je mi ho fakt líto :(

alekis
alekis 10.12.2020 v 22:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.12.2020 v 23:12

Alekis:
Ne, ne. Já psala svůj příspěvek, odeslala a koukám, že tam byl dřív ten váš a když jsem ho četla, došlo mi, co píšete vy a co já...

Sorry, měla jsem to tam dopsat už předtím, aby to nevyzněho nějak špatně. Nějak se to sešlo a zkřížilo... ♡

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.12.2020 v 06:42

Alekis: jednu dobu mě to taky napadlo. Když budu psát všude spoiler, klidně i před "Líbila", což může být bráno taky jako spoiler, který si někdo labilní přeloží jako "Na konci je velkej zvrat a proto jsem dočetla do konce", jenom aby si něco našel. Ano, tím se sice předejde hodně věcem, ale za mě je umění o něčem zvládnout kecat strašně dlouho a nic neříct (ok, politici mají spoustu let praxe, ale víte, jak to myslím), ale je fakt, že někdy se stane, že mi to nedojde...

siena
siena 11.12.2020 v 07:58

reader.007, ano, mám představu, diskutovat netřeba. Jen ti, kteří zvedají pomyslný prapor na obranu svobody slova, by alespoň věděli, o jakých příspěvcích zde píšu, a nejen já. A znovu říkám, nikoho tím nevychovávám, jen tím říkám, že tyto komentáře nejsou jen komentáři, a že doufám, že i nadále tomu tak bude. Že "myšlenky" v nich rozhodně za normu nepovažuji.

A Vestička se nám probudila. Víte, zrovna vaše komentáře, jako všechny, které míří na mou osobu, mne nikdy k nahlášení nepřiměly. Jsou pouze uživatelskou jmenovkou. Jen jsem celkem pobavena, když si přečtu rozhořčení některých uživatelů, jak někdo, kdo si jen dovolí mít jiný názor, a dá ho slušně najevo, je seznán neslušným. Si vždy říkám, že jsem je nikdy neviděla reagovat na i explicitní vulgarity zde. Ale beru to již za zdejší kolorit... obávám se, že někteří s nimi vlastně souzní, jen si chtějí zachovat slušné dekorum.

Text příspěvku byl upraven 11.12.20 v 11:42



Vložit příspěvek