Mazání vulgárních příspěvků


TakySimona
TakySimona 21.08.2018 v 13:50

No, a co vliv na funkci rostlináře? Ten se nepočítá? :-)

Vážně:
Co všechno ovlivňuje atmosféru na DK, ve společnosti, v (multi)vesmíru?
Zeptali jsme se za vás a američtí vědci odpovídají, že VŠECHNO!

Oh, wait... zase se mi ta vážnost&věcnost nepovedla...
:-)

bamba
bamba 21.08.2018 v 15:08

hm a čo mazanie nevulgárnych príspevkov? Aj k tomu už občas došlo.

pobijecmuch
pobijecmuch 21.08.2018 v 15:24

bamba - a proč ne, někdy ty nevulgární příspěvky jsou daleko horší než ty vulgární.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.08.2018 v 15:36

Přesně. Je tady dost uživatelů, kteří umí urazit elegantně bez jediného sprostého slova...problém je v tom, že si myslí, že to je pro ně lichotka :(

bamba
bamba 21.08.2018 v 16:04

no mne to pripomína rádio Jerevan. Keď sa ho pýtali čím môže muž dráždiť ženu po 40 rokoch manželstva. odpoveď bola každým slovom.

woodward
woodward 21.08.2018 v 16:32

Tohle mi zas připomnělo starodávnou dikobrazí rubriku "Ze soudních síní a předsíní":

Manžel mne ztloukl, řekla jsem, že si půjdu stěžovat, on říkal, že můžu jít třeba do prdele, a tak jsem tady, pane předsedo.


TakySimona
TakySimona 21.08.2018 v 21:27

Zdravím svůj ne-fan-club!
Nezklamali/y jste, opět se lišíme ve strategii, taktice i filosofii.

pipa36
pipa36 27.08.2018 v 22:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pipa36
pipa36 27.08.2018 v 22:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pipa36
pipa36 27.08.2018 v 22:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.08.2018 v 23:07

Pipa36: pokud vím, tak na csfd, kdyby se zavedla pravidla jako na DK, tak se polovina příspěvků smaže, protože to jsou samé sprosťárny a spoilery. Mimochodem, já tam sem pro svůj přehled. Jinak mi ona stránka přijde dost mimo, ale jelikož má asi určitou prestiž z minulosti, tak furt frčí.

Jinak k těm "sprostým slovům". Pokud se to hodí, tak proč ne. Knihu to nijak nesráží kvalitou dolů. Ale pokud to je použité jenom aby "čumte, jak jsme hustý", z toho taky nejsem moc vydřená.

Jinak nechápu, proč jsem vašim komentářem byla oslovena zrovna já. Já nejsem tým verbal ani podobná individua, ale...

Sama uznejte, proč nevyužít díru v pravidlech, kterou má DK. Uživatel nemůže používat sprostá slova, ale citaci sprostých slov knihy může použít. Ale jak jsem psala, já sama.podobné citace "pípám", ale byl případ, kdy jsem to udělat nemohla. Bylo to vtipné, ale musela být "pípnout" každé druhé slovo :(

TakySimona
TakySimona 28.08.2018 v 09:30

to Lenka.Vílka&vulgarismy na DK:

Za dávných dob mé základně školní docházky, jsme se vzájemně napadali/bránili rčením:
"Není sprostý ten, kdo sprostě mluví, ale ten, kdo sprostě myslí."

Vy píšete, že vám nevadí, když se vulgarismus "hodí". A tady vám tentokrát musím přiznat, že jste uhodila hřebík na hlavičku. Ano, v beletrii skutečně rozhoduje to, zda autor/autorka použitím vulgarismu chce nějak charakterizovat postavu, dobu, hnutí, prostředí atd., nebo jestli jen využívá nebo zenužívá skutečnosti, že některé typy čtenářů vulgarismy přitahují jako ... vosy kofola.

V komentářích a diskusích zde na DK je to trošku...otočeně podobně, akorát si fakt netroufnu odhadnout, zda si určitá vrstva registrovaných čtenářů vůbec uvědomuje, že svými komentáři vzbuzuje v ostatních čtoucích něco jako předsudečný rámec.

"Cui bono?", ptejme se a zároveň tím odpovídejme uživatelce pipa36 (nomen omen?!) na otázku, proč je csfd v komerčním radiovysílání považována na "autoritu" v oblasti amatérské filmové kritiky resp. uživatelského hodnocení filmové produkce dostupné na našem území.

Text příspěvku byl upraven 28.08.18 v 09:31

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.08.2018 v 09:55

TakySimona: csfd má asi dost peněz, že se může tak tlačit, ale přiznejme si to. Za většinou špatných věcí tam stojí pár uživatelů. Že (proč) tam stále jsou, nevím. Asi aby se o té stránce mluvilo.

Za databázi mluví věci, které tady jsou a lidi, kteří tady jsou.

Ale...

U nás doma se sprostě nemluvilo. Což nebyl impuls, abych vyhledávala schválně literaturu, kde to použité je. Ale uvedu příklad. Kniha, kterou jsem četla. Na obálce je napsáno: "Obsahuje násilný, sprostá slova a jiné fajn věci, takže do osmnácti let přístupné pouze na vlastní riziko." Čtenář tak trochu ví co čekat. V knize, v komentářích pod knihou. Ale to neznamená, že budu o knize psát zbytečnými sprostými slovy (jako to je možné na jiných stránkách), ale ani nemůžu psát "růžově", to si nechám k romantickým knihám.

(Jsem jediná, kdo komentáře píše stylem knihy, kterou právě dočetl? Pochybuju.)

Ale zase musím uznat, že mít jednoho (byť jediného) trpěného sprosťáčka je obrovská reklama. Protože když onen profil ignoruje, není to ostatní špatné. Tak proč tam nebýt a tohle prostě neignorovat? Zbytek jsou lidi stejný jako všude jinde. Třeba jako tady.

TakySimona
TakySimona 28.08.2018 v 11:03

Tohle souvětí prostě nechápu:
"Protože když onen profil ignoruje, není to ostatní špatné. "

Co/kdo je podmětem první věty a naopak co/kdo předmětem?
A totéž ve větě druhé?

A teď si představte, že se češtinu, obecně považovanou za velmi těžký jazyk, učíte na Erasmu...
:-)

Podezření:
pro provozovatele webu je ziskové, když si toho pana vulgaristu dobře zaplatí. Nebo, že by to byla slečna/žena/dívka?
ČI snad dokonce umělá inteligence?

Ha, včil mudrujte!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.08.2018 v 11:58

Proto je čeština tak krásná řeč. Že přestože jednomu ve větě vypadnou dvě písmena, tak tomu ostatní rozumí... ;) vypadlo mi "te" ze slovesa a ale to mi určitě místní obyvatel odpustí a nepřekryje se tím moje sdělení :( to by mě mrzelo :(
(Nebylo třeba to takhle přehnaně rozebírat, ale pochopila jsem, že vy tohle prostě ráda, tak proč ne? Díky mojim příspěvkům máte prostor a já si čtení vašich komentářů vždy užívám :)...)

Ale proč jako ne? Lidem se platí za psaní různých věcí na internetu, do diskusí, tak proč ne zrovna komentáře, které točí jiné lidi?

pipa36
pipa36 28.08.2018 v 16:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.08.2018 v 17:22

Pipa36: jo tak to jo, už chápu :)

Já taky primárně nevyhledávám knihy, kde jsou vulgárity a sprosťárny, ale k určitým knihám to prostě patří a musí být dobře použité. Po dlouhé době jsem se teď nedávno setkala s informací na knize od kolika let je kniha určená. Kromě klasického 18+.

Každá stránka má svého agenta provokatéra. Csfd má verbala, kterého neberu vážně. Ale podle toho, jak je tam brán, asi to je u nich nějak speciálně posichrované. Třeba v časopisu Pevnost mu vycházel sloupek. Moc dlouho ne. Asi to redakci za to nestálo...jinak je naprosto jasné, že filmům vůbec nerozumí a psát neumí. Jupiter vychází je jeden z nej filmů daného roku a peníz za návštěvu kina jsem nelitovala ;)

baghira
baghira 29.08.2018 v 09:11

Ať chceme nebo nechceme, každý jazyk má svou "temnou stranu".
Máte Slovník nekonvenční češtiny od Patrika Ouředníka?
https://www.databazeknih.cz/knihy/smirbuch-jazyka-ceskeho-14192



Vložit příspěvek