Mazání neaktivních účtů


Elisa.Day
Elisa.Day 15.07.2014 v 00:48

Neuvažujete o mazání neaktivních účtů? Někdo se zaregistruje, vloží si knížku do právě čtených a už se tu nikdy neobjeví, nebo zmizí po pár týdnech/měsících. Pak třeba takový žebříček "Momentálně nejčtenější knihy" nemá vůbec žádnou vypovídající hodnotu... Nebo i když čtu nějakou knížku, zajímá mě, kolik lidí ji čte "se mnou" ale kolikrát to jsou právě takové ty mrtvé duše...
A ještě jednu funkci postrádám, ale myslím, že tu dřív byla. V přehledu přečtených knih byly označené knížky, které jsem zatím nekomentovala (myslím, že tam bylo "přidat komentář") - nedalo by se to v nějaké formě zase obnovit?

Azizi
Azizi 17.07.2014 v 09:38

Hm tiež som sa zamýšľala nad mazaním neaktívnych účtov, ale len tých, na ktorých dlhú dobu nič nie je (žiadne knihy, hodnotenia...). Inak sa mi to moc nepozdáva, niekto sa sem povedzme náhodou vráti po 2 rokoch a so sklamaním zistí, že jeho účet (aj všetky uložené údaje) zmizol...

Tie červené upozornenia, že som knihu ešte nekomentovala, sa mne osobne nepáčili a pôsobili na mňa rušivo. Určite pre niekoho to môže byť užitočné, ale nie pre mňa. Ak by to bolo ale v nejakej inej menej rušivej forme, tak by mi to asi nevadilo.

Text příspěvku byl upraven 18.07.14 v 13:29

pobijecmuch
pobijecmuch 18.07.2014 v 12:00

Co si mám představit pod pojmy aktivní a neaktivní účet. Pokud to bude neaktivní, že se např. dva roky nepřihlásil, tak souhlasím. Ale když to bude účet, který dva roky se písemně neprojevil, ale na stránky se přihlašuje, tak je pro mně aktivní. Ono je tu někdy těžko se vyjadřovat k něčemu co jsem nečetl a ani číst nebudu, nebo je to diskuze, která mně neoslovuje.
Na tento web chodím už delší dobu, ale registroval jsem se až nyní. Ale nevím jak dlouho se tu budu písemně projevovat. Teď možná napíši hloupost, ale těmto stránkám, tak trochu vládnou hlavně čtenářky. Z 25 nových komentářů je zpravidla 20 příspěvků k románům pro ženy a dívky. Ženy jsou určitě větší čtenářky a muži se zase prostě méně vyjadřují.

elfos
elfos 18.07.2014 v 17:32

Dva roky jsou krátká doba. Jsem schopná objevit se někde po čtyřech i více letech, a hodně mě mrzí, když tam zjistím, že jsem mezitím byla smazána se vším všudy.. naopak, pokud ne, potěší to, je to jako stavit se na toulkách na chvíli doma. Staly se mi už oba případy, mockrát.

A jak už zmínila Azizi: nikdy nevíme, kdy se ten, kdo se na čas, na roky, vzdálil, vrátí a zůstane. Myslím si, že každý by to tu měl nalézt, jak to tu zanechal.

Dudu
Dudu 18.07.2014 v 18:43

Švejk by to určitě viděl takto : "Kdo mi smaže účet, ten dostane přes držku".

elfos
elfos 18.07.2014 v 20:01

Nebo tak. :-))


Venezia
Venezia 19.07.2014 v 08:14

To pobijecmuch – nemám pocit, že tu vládnu čitateľky, možno je tu ale veľa komentárov k „ženskej literatúre“ typu „krásná knížka“ alebo „hezké, doporučuji“ (čo za komentáre ani nemožno považovať, na to sú hviezdičky), čo môže zmiasť, a asi je to tým, že „ženská literatúra“ sa číta rýchlejšie. Treba hľadať a nájdeš aj iných čitateľov a určite aj veľa „mužskej literatúry“.

Ja už som tiež našla viac aj rok-dva neaktívnych účtov, kde mali ohodnotenú jednu až desať kníh, príp. žiadnu, zato bazar plný. Čo tým zmazaním ale dokážeme?

Dan
Dan 23.07.2014 v 11:28

To Venezia: stare inzeraty se automaticky mazou, takze neni mozne, aby tu nekdo dva roky nebyl a mel v bazaru inzeraty :-)

Issiriana
Issiriana 23.07.2014 v 18:35

A co takhle účty nemazat vůbec, ale po nějaké době neaktivnosti (např. 1 rok, s tím, že se uživatel ani nepřihlásí, jeho účet je "mrtvý") odstranit knihy z kolonky právě čtených. Tím by se potom dala hlídat aktuálnost, které knihy se právě nejvíce čtou.
Mazat přečtené knihy je blbost, to souhlasím, protože stejně tak se to může započítat do statistik a nikdy nemůžeme vědět, kdy se uživatel zpátky přihlásí. :)

Jihorka
Jihorka 29.07.2014 v 13:21

Hm, tak to je bezva nápad. Dříve jsem byla na CBDB.cz a měla jsem tam dvakrát solidní pauzu - první dítě, druhé dítě - při téhle filozofii bych tak už dvakrát přišla o seznam knih ad. ;(
Z účtu bych nemazala nic. Přijde mi to zbytečně stresující - nikdy nevíme, co někomu může na pár let znemožnit chodit na tyto stránky.
A popravdě, pokud by se to tu zavedlo, asi bych se opět vrátila tam, kde mi smazání nehrozí. Na DTB jsem přišla kvůli dynamice s jakou se rozvíjí, ale nechci být stresována nějakými časovými limity pro aktivní účtu.
Pokud jde o aktuálnost některých seznamů (kdo právě čte, momentálně nejčtenější apod.), chápu, proč vám to vadí - a nestačilo by nastavit nějaký obecný limit pro započítávání třeba ten 1 rok aktivity na účtu (pro aktivní účet by stačilo se přihlásit)?
Hezký den.

Dan
Dan 29.07.2014 v 13:37

to Jihorka: Neboj se, nic se mazat nebude :-)

Jihorka
Jihorka 29.07.2014 v 14:06

Uff, tak pravil danielson - díky, díky.

Procházím dnes po delší době diskusi a lekla jsem se tak, že jsem musela reagovat.

Moc díky za rychlé uklidnění a největší díky za stav databáze. Držím palce.

Hezký den.

ijcro
ijcro 07.12.2020 v 10:49

To je otázka spíš na admina DB.
Je nějaký mechanismu s databázi uživatelů, který smaže neaktivní uživatele (nemají žádné příspěvky nebo se celá léta nepřihlásili)?
Anebo se jen dál sbírají pro marketingové účely a tím zvětšují číslo uživatelů?

(příkladem budiž uživatel Göra)

Text příspěvku byl upraven 07.12.20 v 10:51

Naias
DádazPrahy
DádazPrahy 07.12.2020 v 11:51

Pokud mohu vyjádřit svůj názor, určitě bych nic nemazala. Databáze je snad určena všem, kdo mají rádi knihy a aktivní účast zde snad není povinná. Je každého věc, jak často se přihlásí a jestli píše nebo nepíše nějaké příspěvky. Neaktivní uživatel přece ostatním "nepřekáží". Nechť každý pečuje o svůj profil a přispívá podle svého - jak často a jestli vůbec se přihlašují druzí, je jen zbytečná starost.

Text příspěvku byl upraven 07.12.20 v 11:52

ijcro
ijcro 07.12.2020 v 13:11

Chápu ty důvody, ale pokud se uživatel naposledy přihlásil 30.08.2011 v 16:48 a jeho profil je totálně prázdný, tak je pro devíti letech tenhle nick mrtvý a je udržován jen z toho důvodu, aby neklesalo celkové číslo uživatelů...
Možná by stálo za to, poslat uživateli třeba po pěti letech neaktivity systémem výzvu.
Takový Pismak.cz posílá výzvu i s případným upozorněním na možné zrušení/zamčení profilu snad už po třech měsících.

elfos
elfos 07.12.2020 v 14:00

A je to pořádně otravné, ijcro, ty hrozby, že nám něco smažou, že? Mně se to děje na centrum.cz, když se do mejlu tuším půl roku nepřihlásím. Dost mě zlobí, že to tam mají takto nastaveno. A na začátku jsem přišla o spoustu dokumentů a fotek uložených v mejlu, když mi ten mejl vyprázdnili a smazali - ty už jsou nenávratně pryč. Dodneška mě to mrzí.

Důvodem, proč se tady neaktivní účty nemažou, určitě není celkové číslo uživatelů registrovaných na DK. To zůstává pořád stejné, tedy rostoucí s každým nově zaregistrovaným uživatelem na DK. Smazání starého účtu by to nezměnilo. Pořadové číslo nejnověji zaregistrovaných čtenářů říká jasně, kolik registrací už na DK celkově proběhlo.

Důvody nemazání jsou dost dobře popsány v této diskusi. A to nesmazání účtu (s výjimkou vlastního rozhodnutí nebo blokace) platí pro všechny, ať mají na svém účtu vložené tisíce přečtených nebo vlastněných knih, nebo vůbec nic - o svůj profil nepřijdou a mohou se kdykoliv vrátit. Nebo nemusí, záleží na každém, jak chce.

Text příspěvku byl upraven 07.12.20 v 14:05



Vložit příspěvek