Export mých přečtených knih (rss, xml, ...?)


pavel.lauko
pavel.lauko 01.12.2012 v 21:12

Bylo by možné tu mít soukromý rss (xml, csv, json nebo jakýkoli jiný strojově čitelný) feed s mými přečtenými knihami. Představoval bych si tam název knihy, autora, url obrázku, data čteno od a do, a odkaz na knihu sem na databázi knih.
Možná to nevyužije moc běžných čtenářů, ale někomu se to může hodit. A mě by se to hodilo hodně :)

pavel.lauko
pavel.lauko 01.12.2012 v 21:14

Tak jsem zjistil, že už tu něco takového je. Ale zobrazuje se mi jen 10 knih, ne všechny z listu přečtených. Mohl by existovat i feed se všemi?

Text příspěvku byl upraven 01.12.12 v 21:16

Psax
Psax 21.10.2013 v 18:27

Taky bych ocenil. Stačil by i ten xlsx, kdyby měl víc informací.

ropi
ropi 02.12.2013 v 13:05

export prectenych, knihoteka - nebylo by mozne pridat nastaveni razeni jmen autoru? tedy pro mne lepe prijmeni-jmeno? popr. moznost pridat si do vystupu i dalsi pole, jako napr. ISBN, rok vydani, nakladatele apod.?

Ronin Roujin
Ronin Roujin 09.12.2013 v 22:03

Též bych uvítal

pajunček
pajunček 11.01.2014 v 20:34

Taky se připojuji k možnosti zvolit si řazení exportu knih (přečtených, knihotéka, atd.) podle autora.
A uvítala bych i export bazaru, nejlépe včetně fotky obálky a ceny.


Lamanai
Lamanai 31.07.2014 v 18:10

Pomohlo by mi řazení exportovaných seznamů podle příjmení autora (viz ropi). Často používám seznam Knih k přečtení při brouzdání knihovnou. Autorovo jméno se exportuje celé do jednoho políčka a začíná křestním jménem, což ztěžuje vyhledávání. Začínat autor příjmením, už si to seřadím v té tabulce. Díky!

Lector
Lector 31.07.2014 v 20:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lamanai
Lamanai 31.07.2014 v 20:16

Fakt? Já má tedy Libre Office. Pod čím se dá ta funkce najít? A jak to funguje, když má někdy jméno dvě, někdy tři části...? Díky!!! Tohle slyším prvně, člověk se učí opravdu bez ustání :-)

Lector
Lector 01.08.2014 v 08:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

MartinezZ
MartinezZ 13.11.2015 v 09:50

Ve svém profilu mám možnost si do XLSX exportovat seznam přečtených knih. Uvítal bych, kdyby se k nim do souboru exportovala i informace od kdy - do kdy, protože ta informace u nich je také (mohu si datum upravit a tam vidím konkrétní datum, kdy jsem knihu označil jako Právě čtu a konkrétní datum, kdy jsem ji označil jako Přečtená). snad by to nemuselo být těžké :)

Díky za zvážení.

MaLoMe
MaLoMe 22.11.2015 v 14:36

Pridávam sa k tomuto návrhu, zároveň by tam mohlo byť moje hodnotenie a hodnotenie ostatných čitateľov. Vhodné by bolo aj ISBN a počet strán knihy.

Text příspěvku byl upraven 02.02.16 v 17:33

Mesič
Mesič 11.12.2015 v 22:40

Naprosto souhlasím s MaLoMe, počet stránek a data od kdy do kdy se četlo by bylo super!

gunshy
gunshy 18.03.2016 v 09:32

Také se přidávám a exkluzivní by byla možnost si sloupce do výstupu modifikovat sám :)

woodward
woodward 18.03.2016 v 09:38

už tady jednou proběhla taková zvláštní diskuse... nicméně, mohu se zeptat, ehm, k čemu člověku poslouží mít záznamy o tom, odkdy dokdy co přečetl?

dearkiki
dearkiki 18.03.2016 v 10:34

To já bych uvítala spíš možnost exportovat seznam knih v mém bazaru. Tu jsem zatím neobjevila. Když si chci vytisknout nabízené tituly s cenami, mám pak okolo všechno možné, včetně reklam.

Atuin
Atuin 18.03.2016 v 11:26

woodward: mě na tom nefascinuje ani tak to co každý rád dává řekněme do uvozovek k právě dočtené knize,ale to, jak dnes člověk líný pořídit sešit, pero, a hezky si to vypsat. Sám, osobně.:-)

Text příspěvku byl upraven 18.03.16 v 11:27

woodward
woodward 18.03.2016 v 11:29

ano, pokrok nezastavíš. už jsem tu někde zmiňoval tu povídku Isaaca asimova o generálech, kteří se při malé násobilce neobešli bez kalkulaček a chlápka, co uměl násobit malá čísla zpaměti a velká na papíře považovali za tajnou zbraň. v době, kdy to asimov napsal, to byla nejenom scifi, ale taky hrozná psina. dneska už to scifi moc není a psina vůbec ne.

Text příspěvku byl upraven 18.03.16 v 11:31

gunshy
gunshy 19.03.2016 v 15:52

sešit a pero mi kdysi fungovalo, ale dnes, když se seznam po těch několika desítkách let rozrostl, by už asi nestačil :). Mně osobně slouží (DB Access, Excel a nyní i tato databáze) jako připomínka mého zapomínání, co jsem kdysi už četl apod. Pak také když kupuji ostatním, špatně se dohledávalo, nyní jednoduše setřídím dle uživatelů (členové rodiny), dle data četby, atd.

Ogmios
Ogmios 05.07.2016 v 16:53

Zdravím,

kromě seznamu přečtených knih zde na Databázi bych rád měl seznam i v Excelu, abych ho měl k dispozici offline. Při standartním exportu se ale do seznamu uloží jen název knihy a autor, což je podle mě škoda. Nešlo by to udělat tak, aby u knih bylo po exportu více informací, jako ISBN, vydavatel, datum vydání, atd. (idálně i doba přečtení)? Zkrátka ty informace, které jsou v profilu knihy uvedeny. Myslím, že by to bylo přínosné nejen pro mě :) Díky.

bh69
bh69 28.08.2016 v 21:02

Pred delsi dobou jsem tu daval namet na vylepseni exportu (mimo jine oddeleni prijmeni a jmen autoru, nebo aspon export prijmeni na prvnim miste). Dnes jsem to po delsi dobe zkusil a jsem vic nez zklamany - nejen, ze se export nijak nevylepsil, ale dokonce je jeste horsi - uz tam je pouze prvni pismeno krestniho jmena a navic zase pred prijmenim. Je skoda, ze aplikace, ktera jinak pekne umoznuje katalogizaci vlastni knihovny nema zadne pouzitelne vystupy (excel, pdf). Je to snad nejaky zamer (ochrana dat nebo zpusob jak zvysit navstevnost stranek tim, ze si clovek data nemuze vyexportovat) ? Realizace takovych vystupu je jednoducha, v PHP zabere max hodiny (uprava exportu pro excel spis par desitek minut), takze to jiste duvod neni.

Text příspěvku byl upraven 28.08.16 v 21:02

Ogmios
Ogmios 31.12.2016 v 12:28

Tak to vypadá, že na nás admini dlabou. Ani odpovědi se člověk nedočká :(

jc1
jc1 07.01.2019 v 13:01

Také bych lepší export ocenil.

bh69
bh69 20.01.2019 v 19:53

2 roky v tahu a export je porad stejne blbej ...

babicka_amalka
babicka_amalka 27.09.2023 v 23:37

bh69: další 4 roky v tahu a export stále na houby (nejen nesmyslné řazení podle křestního jména, Příjmení, místo aby byly tyto položky odděleny do samostatných sloupců...);
a nejen to, při větším počtu knih vám to export ani neumožní, jen napíše: "extrémní množství knih v seznamu..." (podotýkám, že jich třeba v knihotéce či přečtených mám cca 5800..., čili na web o knihách to zase není nic tak extrémního...)



Vložit příspěvek