Román z cikánského prostředí

DISKUZE » O knihách


KikiZ
KikiZ 10.02.2018 v 18:54

Dobrý den, sháním nějakou knihu z cikánského prostředí - nejlépe kočovného, mám na mysli něco na způsob Puškinových Cikánů. díky

Marika Vanova
Marika Vanova 10.02.2018 v 19:06

Člověk Gabriel - K. Dubská

reader.007
reader.007 10.02.2018 v 19:14

Vévoda na útěku (mimochodem považuji za hanebnost, že mi zde na DK byl u této knihy smazán komentář včetně citace z knihy)

a pak jsem slyšela chválit tohle:
https://www.databazeknih.cz/knihy/na-cikanske-stezce-71593

Raksa.A
Raksa.A 10.02.2018 v 19:17

Jolán Földés - Zlaté náušnice - jedna z mých oblíbených.

siena
bubka

kenedu
bubka
bubka 11.02.2018 v 17:44

no, testere, čím déle se s vámi tady setkávám, tím více má dojem, že být u vás adoptovaným dítětem a k tomu ještě Cikánem, není asi žádné terno. Možná byste si měl taky provětrat svědomí.

tester
tester 11.02.2018 v 18:00

To bubka...od teoretika je to adekvátní příspěvek.

bubka
bubka 11.02.2018 v 21:00

pokud se týká adopce, pak jistě teoretika, pokud se týká výchovy dítěte, jsem praktik a vmí, že dítě i mimovolně plní to co od něj očekáváme, když něco špatného, nemáme ho rádi, jen se o to snažíme, cítí to a podle toho se i chová.

Text příspěvku byl upraven 12.02.18 v 06:04

tester
tester 12.02.2018 v 05:20

To bubka ....jsem dojatý teoretickými znalostmi v tomto oboru. Snad jsem čtenáře mých příspěvků odvozených z vlastní praxe nepomýlil a nesvedl na scestí...vím, že dítě i mimovolně plní to co od něj očekáváme... a zase moje chyba, očekával jsem že dítě bude krást, lhát a podvádět a moje očekávání nadmíru splnilo.

Text příspěvku byl upraven 12.02.18 v 06:13

EmmaKrizova
EmmaKrizova 12.02.2018 v 09:31

Četli jste knihu Anežka?

EmmaKrizova
EmmaKrizova 12.02.2018 v 09:46

jinak ja Testerovi rozumím, máma si jeden čas brala kluka z domova na víkendy, s tím, že pokud to bude klapat tak by se k nam nastěhoval na futr. dopadlo to tak, že byl nachytanej s kličama od trezoru a drobnejma ze stolu v kapse. a to byl bílej.

tester
tester 12.02.2018 v 14:48

Moje milé adoptované dítko nadělalo škody a ostudy za milion. I exekutora dokázalo nalákat do domečku. Dnes žije virtuálně na obecním úřadě a naposledy jsem rozverné dítko viděl když jsem ho požádal v přítomnosti jeho matky aby ji přispíval na domácnost, čímž se jako příslušník vyvolených nezabýval. Tak se chudák spravedlivě rozčílil, že prohlásil že mně nechce do smrti vidět, Zatím se mu to vede. Idealistické teorie diskutujících o této věci jsou pro mně úsměvné. Že bych napsal román Jak kukačky zblbnuly inteligenty.

bubka
bubka 12.02.2018 v 15:22

ale to se děje přece i u pokrevních dětí, u těch rozmazlovaných ještě v těle matčině, znám řadu podobných příkladů. I naše rodina v generaci přede mnou adoptovala a rozkmotřili se na smrt... ale kde je záruka, že ze stejných okolností by se to nestalo i s vlastním děckem?

tester
tester 12.02.2018 v 19:14

To bubka.....jsem už dost dlouho na světě a vím co se stávalo a co se stává teď. Potíž je v tom, že můžu porovnávat. A to je nepochopitelné. AMEN.

intelektuálka
intelektuálka 12.02.2018 v 19:25

Testere - ale tak to máme všichni... není každý den posvícení...

Peternikdy
Peternikdy 13.02.2018 v 06:08

Koľko cigáňov tak poznáte, Testere? Vaša skúsenosť nie je zobecniteľná. Je to len vaša osobná skúsenosť, váš mikrosvet. Ponám zopár fajn cigáňov. Môj najlepší kamoš je cigáň. Marek. Aj jeho žena Andy, aj decká. Dve, nie osemnásť. Napokon, aj keby. Je aj v poviedke, volá sa Čo záleží kto si I., od Wyetha. Poučné.

tester
tester 13.02.2018 v 09:34

To Peternikdy.....cikány znám od té doby kdy jezdili v cikánských vozech přes Přerov pod dohledem policajtů. Co mohli to vyžebrali a co nemohli to ukradli. Jistě že se mezi nimi můžou objevovat genové úchylky. Doporučuji obranářům aby se nastěhovali do domu kde bydlí cikáni a pak můžou napsat co a jak. Cikáni za to jací jsou nemůžou, jsou to geny. Já jsem pro asimilaci cikánů něco udělal tím, že jsem si ho adoptoval. Vy jenom kecáte a jste zde pro smích. Až uděláte to co já, rozsvítí se vám v kebulích. Zatím píšete pomatené blafy. Po státu jsem chtěl aby mě nahradil škody které mně následkem adopce vznikly. Samozřejmě nula.

Text příspěvku byl upraven 13.02.18 v 10:00

bubka
bubka 13.02.2018 v 13:16

pokud je to pravda,že je to dáno geny proč jsou, podle dostupných informací, adopce romských dětí do ciziny úspěšná a proč i u nás některé adoptované romské děti - a není jich zase tak málo , jsou běžně úspěšné, na netu dokonce zpráva adoptivního otce romské holčičky, která je dnes lékařkou?

a pokud je to dáno geny, proč i Romové v USA, jak jsem viděla na seriálu v TV o amerických Romech - dokument - , jsou uřvaní s nemožným vkusem, odporem ke vzdělání a nerovnoprávností žen, přes to, že podle svého vzhledu už se skutečnými Romy, těmi z Indie, nemají lautr nic společného, a vsadím se, že ani geneticky toho moc nezbylo - blonďáci, světlehnědí, modrocí,, netmaví...?

není to spíše blbá tradice než geny?

Text příspěvku byl upraven 13.02.18 v 13:16

tester
tester 13.02.2018 v 16:37

Proč nejde z jezevčíka udělat vlčáka? Ale diskuze mně přegenovala na jelena-to jsem z toho jelen. Proč to jde u člověka?

Peternikdy
Peternikdy 13.02.2018 v 20:31

Testere, nie som sopľoš, ktorého môžete urážať. Dávajte si pozor na slovník, áno?
Čo sa týka toho, že pre cigáňov vy robíte neviemčo a zvyšok sveta nič, tak ste vedľa opäť. V prvom rade totiž ste rasista a špiníte ich ako národ an bloc; šírite rasistickú antiosvetu hodnu najtupšieho skinheaďáka . Čo sa mňa týka, vyučujem angličtinu v kurze, v ktorom väčšinu tvoria rómovia. Chytrí, usilovní chlapci.
Prosím, naodpovedajte - generované automaticky.

tester
tester 14.02.2018 v 04:48

To Peternikdy...ale, ale. Zase teoretik, který dome cikána nevychovával? Mít cikána doma a v angličárně je poněkud rozdíl, ale to může pochopit jen ten kdo to zažil. Generované automaticky-generátor blbne. Blbost o neodpovídání zde ještě nebyla !!!
To dělají zoufalci, kteří nemají argumenty a ještě vyhrožují rasistama. PRAVDA A LÁSKA zvítězí a potlačování PRAVDY JE TUPOST. Virtuál Peternikdy se zde najednou vynořil z hlubin a začal vyhrožovat. Jako fór je to dobré, lze použít pro každou příležitost.

bubka
bubka 14.02.2018 v 05:16

Peternikdy - ale proč v tom vašem kurzu nejsou také chytrá pracovitá děvčata?

EmmaKrizova
EmmaKrizova 14.02.2018 v 05:57

Testere,
Musíš to brát tak, žes to zkusil, žes mu tu šanci dal. I když to třeba bylo naivní. Pokud bych měla adoptovanýho malýho cikánka , první co udělám, že se odstěhuju někam , kde se nebude moct chytnout cikánské party.



Vložit příspěvek