Poraďte knihy podobného typu


Jass
Jass 15.12.2018 v 16:49

Marylaa: Dovolím si nesouhlasit. Určitě je lepší přečíst si dřív Hraničářova učně, ale třeba můj táta to četl obráceně a v ničem mu to nevadilo... Navazuje to jen minimálně. Každopádně souhlasím s tím, že je to asi lepší postup...
Jinak se Zeměplochou souhlasím, také mě napadla, ale pak jsem ji zapomněla napsat :D Jinak ty nesehnatelné nahrávky se myslím dají sehnat online...

Text příspěvku byl upraven 15.12.18 v 16:50

Olafvolafka
Olafvolafka 15.12.2018 v 18:13

Jass: Já vím, začal jsem u opravdu prvotřídních kousků a najít teď něco alespoň trochu ucházejícího bude určitě oříšek. :D

Percy Jackoson jsem sice jako audioknihu nenašel, ale pouvažuji o tom, si ji vypůjčit, jednou jsem tuším četl tuším Bohové Olympu a bylo to hodně oddechové čtení.

Olafvolafka
Olafvolafka 15.12.2018 v 18:22

Petass: Zeměpolochy jsem zkoušel a bylo to pro mě nějaký zmatený, měl jsem z toho trochu guláš. :D

A pokud jde o Zaklínače, na toho už delší čas myslím a to jak knižně tak v audio podobě, jen teď v současnosti potřebuji něco "pohádkovějšího" a ne tak temného.

Petass
Petass 15.12.2018 v 19:19

Olafvolafka: První povídkové knihy se Zaklínačem jsou trochu šmrncnuté pohádkami a temný to ani až tak není, je to naopak vtipný, toho bych se nebála... Od trojky už začíná román a ten už tak "pohodový" není, nebo ne dle vašich představ.

Bratrstvo jsem ještě nečetla. Teprve se chystám, takže návaznost neposoudím...

Pak už jenom Cizinka :-) Ale to je spíš pro ženský a jednička má pomalý rozjezd, ale zrovna tohle teď čtu na odreagování já. Je to dostatečně jednoduchý ;-)

Litocha
Litocha 16.12.2018 v 21:12

Já bych možná doporučila ještě Pullmana a Jeho temné esence - Zlatý kompas se mi líbil. A pokud něco humorného, tak Morressyho Kedrigerna. Ale netuším, jestli je něco z toho v audio verzi.

Kk1998
Kk1998 17.12.2018 v 10:25

Dobry den nevite o nejake knize ktera je podobna Co na tobe miluji ? tato kniha me vubec nezaujala, prijde mi jako pro dite na zakladni skole.


Olafvolafka
Olafvolafka 20.12.2018 v 10:27

Díky moc za tipy, Percy Jackson a Zlatý kompas si určitě přečtu, ty knížky vypadají vážně slibně.

Co se týče audioknih, tak jsem si pustil ochutnávkou Stáže! Stráže! od Prachetta a docela mě to navnadilo, asi do té Zeměplochy časem vážně půjdu. :)

Jinak jsem si koupil Erillian - Město čarodějů a i když ochutnávka z úvodní kapitoly vypadala slibně, nakonec se z toho vyklubal vcelku "brak" s předvídatelným dějem a hromadou klišé. No a pak jsem narazil na Robinsona Crusoe a to byl opět zásah do černého :).

Tak kdyby někdo věděl o nějaké dobré dobrodružné knížce, tak sem s ní :) (ideálně opět v audio podobě)

Text příspěvku byl upraven 20.12.18 v 10:27

Jass
Jass 20.12.2018 v 14:47

Olafvolafka: Erilian se ti nelíbil? To mě mrzí, z české fantastiky podle mě patří mezi ty nejlepší kousky... Ale ono vyhnout se dneska klišé je asi těžké... :D
V souvislosti s Erilianem mě napadá ještě druhá vynikající česká autorka Ilka Pacovská (https://www.databazeknih.cz/serie/sedmy-smysl-2092). První díl není až tak dobrý, ale postupně se to rozjíždí a vážně to stojí za to. Je to spíše pro děti, takže oddechové, ale když jsem to četla, tak se mi to moc líbilo...

Litocha
Litocha 20.12.2018 v 21:06

Dobré ohlasy mají i https://www.databazeknih.cz/knihy/pisecnici-a-bludny-asteroid-387563
Už se na ně těším.
A ještě mě napadl Eragon, ale ten je celkem jednoduchý (aby taky ne, když ho napsal čtrnáctiletý kluk).

Text příspěvku byl upraven 20.12.18 v 21:08

Nedelim_se
Nedelim_se 20.01.2019 v 20:17

Dobrý večer, přátelé. Pokud to tu bylo, omlouvám se. Zoufale hledám knihu podobnou Zimním lidem od Jennifer McMahon, jak tématem,tak poutavostí. Díky za každý tip,Jana

Pavel736
Pavel736 27.06.2019 v 12:59

Ahoj všem,
prosím o radu. Manželka na mě hodila nelehký úkol. Najít pro ni nějakou knihu, která bude podobná jako knihy ze série https://www.databazeknih.cz/serie/aristokratka-3548 Chce se zasmát a celkově u toho relaxovat. Já, jakožto čtenář fantasy, sci-fi a horrorů, jí neumím poradit, protože tenhle žánr nečte zase ona. Do knihovny se jí nechce, protože minule nám poradili špatně.
Najde se někdo, kdo zvládne poradit?
Děkuji.

Michal-99
Michal-99 27.06.2019 v 17:39

Ak ide o smiech a relax, asi najviac som sa smial, bavil, relaxoval pri knihe: Pan Tau a tisíc zázraků - Ota Hofman. Alebo tiež som sa dobre bavil u knihy: Náš člověk v Havaně - Graham Greene

PáJa095
PáJa095 14.07.2019 v 13:06

Ahoj, moc bych potřebovala poradit.... Jaké knihy jsou alespoň z poloviny tak dobré jako od Chris Carter????????

EvaUrban-Novak
EvaUrban-Novak 28.10.2019 v 09:30

Dobry den, muzete mi doporucit knihy podobne Padu od Simona Mawera? Predem dekuji za tipy.

Pad od Simona Mawera se mi vtisknul do duse, ac nekolik dni od docteni, porad jeste ve mne dozniva.

Text příspěvku byl upraven 28.10.19 v 10:46

alekis
alekis 28.10.2019 v 10:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

maxx99
maxx99 01.11.2019 v 18:39

Ahoj všem, líbilo se mi Sedm katů z Mnichova od Maria Puza. Napadne někoho něco podobného? ...A třeba i autor, který se čte tak dobře jako Puzo? Už od něj mám přečtené skoro vše a většinu vícekrát.... Díky

Teniskaha
Teniskaha 23.02.2020 v 10:55

Ahoj. Nemáte někdo tip na zajímavou knihu na téma BDSM? Nemyslím něco jako Padesát odstínů...nebo něco laciného.

Corvus
Corvus 23.02.2020 v 13:32

Tenishaka: Spousta lidí neví, že se dají třídit knihy dle štítků. Stačí kliknout na BDMS štítek a vyjede vám vše, co je v této kategorii zde na databázi uloženo. Osm stran knih: https://www.databazeknih.cz/stitky/bdsm-6926

Caroline311
Caroline311 10.03.2020 v 20:46

Isi a Ossi. Znáte ten film? Nedávno jsem prosila o radu co číst. Moc jste mi pomohli a tak jsem tady zase. Líbil se mi film Isi a Ossi,bohužel mě zklamalo,že to není i v knižní verzi. Prosím, pokud jste ten film viděli, napadá vás podobná kniha? Děkuji moc za odpověď☺️

MadamC
MadamC 11.03.2020 v 18:06

Možná, že na podobné téma je série Začít znovu od Mony Kasten, ale já osobně jsem ty knihy nečetla, ale mají dobrá hodnocení a chystám se některou z nich zkusit.

evickakyticka
evickakyticka 13.04.2020 v 08:06

Ahoj, poraďte detektivku/thriller s krásným prostředím něco jako série Öland od j. Theorina nebo Ostrov Lewis od P. Maye. Díky

Alma-Nacida
Alma-Nacida 13.04.2020 v 12:02

evakyticka: Pěkný jsou krimi od Arnaldura Indridasona, série s komisařem Erlendurem. :)

evickakyticka
evickakyticka 13.04.2020 v 15:26

Díky, mrknu. Autora neznám.

sarullka
sarullka 16.04.2020 v 12:51

Dobrý den, teď je více času na čtení.. Mám ráda spisovatelku Dorothy Garlock - neznáte podobnou autorku ?? Romány z prostředí rančů :)
Popř nějaké historické romány ? ( Mezi moje oblíbenkyně patří Teresa Medeiros, Sally MacKenize, Lisa Kleypas :))
MOc děkuji ty typy !! :)

Litocha
Litocha 16.04.2020 v 15:10

sarullka
Nevím, jestli je to přesně to, co hledáte, ale zkuste prohlédnout následující autorky (rančery se to tam jen hemží):
Diana Palmer (Divoké srdce), Ann Mawwell (ta měla dvě série, Only a ještě nějakou), Meagan McKinney (Krásná je růže), Sandra Brown (Silnější než slova), Nora Roberts (Nebe mé lásky, Když přijde soumrak), Joan Johnston, Linda Lael Miller. Až na výjimky jsou to historické romance, jen Roberts a tuším i Brown jsou ze současnosti. Elektronicky vydala romanci z doby Divokého západu česká autorka Katherine Luka.

Co se týče autorek historických romancí, co třeba Julia Quinn, Rachael Anderson, Laura Lee Guhrke, Sarah MacLean, částečně Judith McNaught, Julianne Donaldson, Sabrina Jeffries, Suzanne Enoch, Rexanne Becnel, Skoty měla v oblibě Julie Garwood... je jich strašně moc z různých období a různě pojatých...

Text příspěvku byl upraven 16.04.20 v 15:20



Vložit příspěvek