Písečníci a bludný asteroid

Když vyrůstáte v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna super vyhlídky. A je úplně jedno, že se v dolech vykopaných mimozemskou rasou vyznáte jako nikdo jiný. Můžete akorát snít, že jednou pojedete do Hlavního Města. Ledaže… Ledaže by se k vaší planetě blížila mezihvězdná loď a vy jste dostali pozvánku na palubu. Potom si musíte vybrat: navždy odletět a studovat na vesmírné akademii pro tajemné pátrače, nebo zůstat a pokusit se odhalit tajemství své minulosti. Vesmírné dobrodružství pro děti, mládež a rodiče, s ilustracemi Jakuba Cenkla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387563/pisecnici-a-bludny-asteroid-iJ1-387563.jpg 4.531
Literatura česká, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, vlastním nákladem

Kniha Písečníci a bludný asteroid

berka4151

Musím se přiznat, že jsem ke knížce přistupoval s nedůvěrou, ale autor dokázal překvapit. Napínavé dětské dobrodružství, dobře popsaný svět, pro děti kolem devíti let ideální knížka.

Lucas.94
20.07.2019

Co se knize nemůže upřít, tak to, že se čte hezky. Dětské dobrodružství se nikde nezadrhává a stále se posouvá vpřed. Ale mně osobně tam chyběla nějaká ta šťáva. Když jsem knihu dočetl, nezanechala ve mně žádnou stopu. Autor psát ale umí a plus má právě za to. :-)

Sharona73
13.07.2019

Nečekala jsem nic zvláštního, ale byla jsem mile překvapena. Ačkoli nejsem cílová skupina, chytlo mě to od první stránky a knihu jsem neodložila, dokud jsem nedočetla. Nádherně vytvořený svět, sympatičtí hrdinové a navíc kouzelné ilustrace. Rozhodně doporučuji.

Marylaa
02.06.2019

Nejsem cílová skupina, ale autor má dobře zvládnuty marketing (upřímně závidím :) a proto jsem podlehla zvědavosti a knihu si koupila. A nelituji, četlo se to dobře, je to zajímavé a napínavé.
Čtení mi trochu kazilo, to že jsem věděla čím je kniha inspirovaná (na druhou stranu, je od autora fér, že to netají), člověk pak ví co od některých postav čekat. Co je tady lepší než u Pottera (chtěla jsem napsat u té nejmenované série, ale předkomentátoři už jmenovali), je ten všudypřítomný sport, u Pottera jsem to přeskakovala, protože je to pro mně absolutně nepochopitelné, tady pravidla chápu.
Jsem zvědavá na další díl, pokud bude (doufám že ano).

ciaram
07.03.2019

Čte se to skvěle, postavy jsou sympatické, prostředí je velice atraktivní, a rozhodně na českém trhu knih pro děti tento žánr chybí, ale...
Asi mi nejvíc vadilo kopírování dějového schématu Harryho Pottera. Nevěřila jsem zdejším komentářům, protože, co si budeme povídat, vymyslet něco úplně originálního, je pěkná fuška. Navíc čtenáři vidí občas spojitosti i tam, kde "nejsou". Tady je toho ale opravdu hodně, čímž mi autor úplně sebral radost z očekávání věcí příštích. Když už při vstupu na scénu jedné postavy od začátku víte, že bude tou zápornou postavou (protože schéma HP) - tak je po napětí a děj je předvídatelný - že půjdou tam, kam nemají, koho budou považovat za zápornou postavu atd., atd. Možná je to můj problém, že jsem prostě čekala něco jiného.
Doporučuji dětem, zejména pokud nečetli HP, bude se to líbit. Doporučuji tolerantním dospělým, protože se to čte dobře, jen musíte vypnout hlavu. Takže příběh 3* + 1* za krásné ilustrace. Pane autore, věřte více své vlastní fantazii - potenciál je obrovský.

Litocha
20.01.2019

Na začátku jsem se ke knize stavěla celkem vlažně, ale přibližně od chvíle, kdy se Tomáš vymotal z podzemí, jsem už byla chycena na udičku. Bavila jsem se čím dál víc a poslední asi třetinu knihy jsem už vyloženě hltala.
Podobností s Harrym Potterem je poměrně dost (a kvůli tomu se dají některé věci vytušit předem), ale zároveň autor představuje vlastní promyšlený svět, který čtenáře s jen trochu objevitelským duchem (bez rozdílu věku) zaujme.
Oceňuji hodnověrné (dětské) postavy a popis jejich chování, dobře vybraná jména i to, že se autor docela šikovně vyhnul některým klišé (ne že by tam tedy nebyla vůbec žádná), dočkáme se i několika překvapivých momentů. Tomášovy motivace jsou pochopitelné a Lucinka přidává příběhu neobvyklost - budování jejich vztahu se mi moc líbilo.
Knížka není okatě výchovná, ale ani to není jen dobrodružný příběh. Písečníkům určitě prospělo, že se jim autor věnoval několik let. Zachytila jsem pár míst, která by si zasloužila dotáhnout nebo vysvětlit (doufám, že se toho dočkáme v dalším dílu, knížka si o něj vyloženě říká).
Jsem ráda, že něco takového vzniklo i v českém prostředí (a v našem kraji, protože bez toho bych se o knize asi nedozvěděla a byla bych ochuzena o krásný čtenářský zážitek), na prvotinu úctyhodný výkon!

Dragell
20.01.2019

Jedno velké dobrodružství ve vesmírné lodi, kde se malé děti učí o nových planetách, o tom, jak přežít ve vesmíru, ale nezapomínají ani na zábavu ve formě netradičního sportu. Kniha, která cílí především na děti a mládež, ale i mě si naprosto získala. Kromě drobného hašteření, přátelských vztahů, místy akčních a napjatých scén se dočkáte i nemála zajímavostí ohledně fungování věci ve vesmíru, o které se autor nenásilnou formou podělil.

BetyN.
04.01.2019

Kniha Písečníci a bludný asteroid je skvělá. Hodně mi připomínala první díl Harryho Pottera, ať už atmosférou, některými postavami a zápletkami nebo tím, jak moc mě pohltila. Ale autor přinesl i hodně svých a originálních nápadů. A ilustrace už jsou jen takovou třešničkou na dortu.

sci-fi pro děti

Václav Dvořák
česká, 1976
  • Já, Finis 2020
  • Písečníci a bludný asteroid 2018

Kniha Písečníci a bludný asteroid je v

Právě čtených2x