Písečníci a bludný asteroid

Když vyrůstáte v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna super vyhlídky. A je úplně jedno, že se v dolech vykopaných mimozemskou rasou vyznáte jako nikdo jiný. Můžete akorát snít, že jednou pojedete do Hlavního Města. Ledaže… Ledaže by se k vaší planetě blížila mezihvězdná loď a vy jste dostali pozvánku na palubu. Potom si musíte vybrat: navždy odletět a studovat na vesmírné akademii pro tajemné pátrače, nebo zůstat a pokusit se odhalit tajemství své minulosti. Vesmírné dobrodružství pro děti, mládež a rodiče, s ilustracemi Jakuba Cenkla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387563/pisecnici-a-bludny-asteroid-CZZ-387563.jpg 4.654

Kniha Písečníci a bludný asteroid

Bezkyne9

Velmi krasny, chytlavy cesky mix Pottera a Endera :). Pribeh podmanivy, plny poctiveho dobra, pratelstvi, drobneho vyvoje hlavnich postav a opravdu atmosferickych ilustraci. Velike vrele doporuceni :)

kamca4151

Tahle kráska se mi do ruky dostala zcela náhodou.

Vůbec nechápu, jak to, že to nečtou všechny děti po celým světě ( Alespoň všechny děti v ČR). Kdyby se tohle napsalo v angličtině, tak se všichni perou o práva na film a hlavní roli by v tom hrál Tom Holland.

Nicméně, se nedá vytknout podobnost s Harrym Potterem obaleným ve skafandru. Knížce to ale vůbec neubírá, je to napínavý a pane bože nutně potřebuju další díl!

broskev28

Podobné, ale přece jiné.
Ale to je úplně jedno, hlavní je, že to naše kluky baví, jsou nadšení a čtou a čtou a čtou. Stěžují si jedině na příliš dlouhé kapitoly, ale jinak příběh doslova hltají. Mě nadchlo Tomášovo příjmení, takový nositel scifi ocenění, zajímavé!
Opravdu povedený příběh, a my v knihovně máme knihu i s krásným věnováním od autora. Takže jediná moje výtka se týká Poutníka a jeho občasného (ne)skloňování, ale to jsem hravě skousla.
Přeju příjemné a napínavé počtení!
P.S. A zapomněla jsem na ilustrace - není jich sice mnoho, ale jsou velmi povedené.

witko

I když je to kniha pro děti, nám rodičům se to líbilo. Nechtěl jsem ji porovnávat z Harry Potterem, ale ono to prostě nejde. Příběh je zasazen do sci-fi hávu, ale pořád jsem v tom viděl postavy z již jmenované série. Není to na škodu, naopak mě to bavilo, přirovnávat postavy z této knihy k těm z Harryho. Nevím jestli to byl záměr autora, ale já tam určité podobnosti prostě viděl.
Je to velmi čtivé a chytlo nás to hned, jen to bude asi více lidem připadat jako klon.
Jestli bude pokračování, jednoznačně do toho jdu.

campanula2

moc zajímavé pro mládež

Jizi

Tohle bylo ovšem veliké překvapení - a v dobrém.
Dobrodružný sci-fi příběh ideálně pro děti kolem deseti let, které mají rády Harryho Pottera a ještě jim nijak zvlášť nevadí místy do očí bijící inspirace obrýleným kouzelníkem (která je, podle mě, trochu (víc) zbytečná, protože autor tuhle berličku vůbec nepotřebuje - jak strhující scény dokáže napsat, totiž předvede hned v úvodních scénách v dole).
Příběh sirotka Tomáše ze zapadlé planety Písečnice, který oplývá záhadným nadáním, s nímž si tak docela neví rady a jeho kamarádů, které potká na mezihvězdné akademii pro stejně nadané děti, je sice stokrát přelitý týž pytlík čaje, ale odehrává se v natolik výjimečných kulisách, že ho rozhodně stojí za to nevynechat.
Škoda jen, že se knížka tváří jako první díl -logie, ale nikde jsem nedokázala najít informaci o tom, zda budou další díly - pokud ne, je to trochu zrada na čtenáři. Těch nezodpovězených otázek zůstává příliš, než aby mohli Písečníci fungovat plnohodnotně samostatně.

Fortuna7

Myslím, že kniha je dobrá, ale je spíše pro mladší ročníky. Je to takový sci-fi Harry Potter...

Kulturnice

Četli jsme se synem před spaním a musím pochválit, pro děti naprosto skvělé napínavé vyprávění. Super uvedení mladých čtenářů do sci-fi žánru. Jedna kapitola před spaním nestačí. Chtěli bychom více ilustrací. Mně - jako dospělákovi - ta paralela s Harrym Potterem trochu vadila, ale synovi, zdá se, vůbec. Do druhého dílu by to asi chtělo trochu zjednodušit některá jména. Doufám, že si později přečte syn ještě i sám. Chválím a dávám plný počet