Ktorú z knižných postáv by ste chceli spoznať "naživo"? :)


Lessana
Lessana 06.07.2017 v 21:48

Mňa by potešilo stretnutie s Annou zo Zeleného domu. Takú kamarátku by som chcela mať! :) A tiež Janu Eyrovú, Elizabeth Bennetovú a Arwen.
Rada by som poznala aj mojich obľúbencov z detstva - Sherlocka i Mycrofta Holmesa s Watsonom, "rozmlouvat" by sa mi páčilo s Gandalfom a Aragornom, tiež s Aslanom... A čo Vy? S kým by ste sa chceli porozprávať, kamarátiť...?

bamba
bamba 06.07.2017 v 22:15

na môj vkus je Anna trochu moc hysterická. Ale kľudne by som sa kamarátila s Pippi dlhou pančuchou, Heriotom, kocúra Modroočka som mala v niekoľkých exemplároch a možno by som ocenila knight rider - ale záujem by bol iba o auto.

Text příspěvku byl upraven 06.07.17 v 22:17

Hraboshka
Hraboshka 07.07.2017 v 09:14

U mě už dlouho vede Regis ze Zaklínače. S ním bych se znala vážně ráda... Moc bych chtěla potkat i Geralta, Ciri a další postavy z téhle série, ale Regise nejvíc.
No a jako malá jsem měla „imaginární kamarády“ Vinnetoua a Old Shatterhanda :-)

Naias
Naias 07.07.2017 v 09:52

Bamba, na základe čoho si usúdila, že Anna je hysterická?

bamba
bamba 07.07.2017 v 10:29

k Naias - knižne - na základe toho, ako trvala na kamarátkach "dôverných" a neknižne - skús si pustiť slovenskú rozhlasovú nahrávku Anny - s jačavým hlasom asi Bučinskej a prejde ťa chuť sa s ňou kamarátiť. Taký jačiak nikdy Shatter... a Winn... ani v plnej zbroji nemali a ani keď im šlo o život - to bolo zhruba na každej 100 strane, pokiaľ práve nezapadalo slnko.

cecetka
cecetka 07.07.2017 v 10:44

Lessana: Prestoze mam Lisy Bennetovou rada, tak nevim, zda bych si s ni rozumnela.

Premyslim, s jakou postavou bych se opravdu chtela potkat. A vubec nikdo me nenapada :-(


Hun
Hun 07.07.2017 v 10:47

Já bych si k jednomu kavárenskému stolku sedl s dvěma naprosto protikladnými postavami: Doktorem Condorem z Netrpělivosti srdce a s O’Brienem z 1984. Ten střet absolutní lidskosti a naprostého mocenského pragmatismu by musel být fascinující...

Dudu
Dudu 07.07.2017 v 10:52

Docela rád bych teď poklábosil s Pendergastem. Zajímalo by mě, jak to dělá - když nosí v sáčku tolik věcí - že sako vypadá stále dokonale. Mně se tohle prostě nedaří ;-)

Text příspěvku byl upraven 07.07.17 v 10:56

bamba
bamba 07.07.2017 v 12:05

ja asi dávam prednosť skôr stretnutiu s autorom, než s jeho postavami.Teda tá druhá možnosť funguje celkom fajn.

Lessana
Lessana 07.07.2017 v 12:38

Napadol mi ešte Ján Bátky z Prázdneho hrobu, to by bol určite tiež dobrý diskutér, zvlášť s jeho vycibreným pozorovateľským talentom :). A tiež Ginny Weasleyová ako kamarátka do času i nečasu :).

Text příspěvku byl upraven 02.12.17 v 12:34

Atuin
Atuin 07.07.2017 v 15:13

Gandalfa nebo Stromovouse, to je úplně jisté :-), potom když nad tím tak uvažuju tak třeba F.L.Věka a Jindřicha Navarrského, ale to jsou skutečné historické osobnosti a to je člověk dost " pod vlivem" toho od koho co četl..( Jirásek, Merle, Dumas).....

Lessana
Lessana 07.07.2017 v 21:02

Atuin: To ste mi opäť pripomenuli Tolkiena a v mysli sa mi hneď zjavil, okrem už spomínaných postáv z pera Majstra, Samvěd Křepelka a Růža Chaloupková, ktorých by som prijala ako milých susedov a priateľov :).

woodward
woodward 07.07.2017 v 21:51

hm, "poznat naživo" je jedna věc, ale mít je za sousedy, kamarádit se s nima, jak tady píše Lessana, to je zas něco jiného. Těch, s nimiž bych se chtěl potkat a popovídat si, je spousta. Od Nera Wolfa a lorda Petra Wimseyho přes Upfieldova Sama Melodyho nebo Wallyho Sloana, Gandalfa, Chestertonova Patricka Dalroye, doktora z ulice Na plechárně a slečnu Marplovou, až po Homera Wellse a Faulknerovu slečnu Jenny. A určitě by se jich našlo víc. Ale jako kamarádi a sousedi... no, třeba Saul Panzer - nejlepší kámoš Archieho Goodwina, vodní krysa Kennetha Grahama a střelená paní Ariadna Oliverová, ze které Poirot, chudák stará, dostává občas psotník.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 07.07.2017 v 22:26

Claudia (Já, Claudius)... Aragorna (Pán prstenů)... Mrakoplaše (Úžasná Zeměplocha)... a rytíře Bartoloměje (Trapný konec rytíře Bartoloměje). Tito pánové mě doprovázeli dospíváním a vděčím jim za mnohé :)

bamba
bamba 07.07.2017 v 23:13

za suseda - malú morskú vílu, vodníka, bludičky asi nepotrebujem - na to si stačím sama. Aspoň by som mala zabezpečenú blízkosť mora, alebo menšie jazero.

kapr
kapr 08.07.2017 v 06:11

kapitána Flinta (Ransome), Caleba (Seton). V případě cestování časem by to tak trochu bylo možné, protože obě postavy vycházejí tak trochu ze svých autorů.
Samozřejmě by těch postav bylo neurekom, ale na tyto dvě jsem si vzpomněl jako na první.
A mnoho, mnoho dalších, ...

Text příspěvku byl upraven 13.07.17 v 05:40

Lessana
Lessana 08.07.2017 v 13:36

Woodward: :-) Slečnu Marplovú a H. Poirota by som rada spoznať aj ja.

Dáma s hrnstjm: Pri tom dospievaní ste mi pripomenuli ešte Dickona a Mary z Tajnej záhrady (F. H. Burnettová), s ktorými by bolo perfektné túlať sa po hmlistom anglickom vidieku :).

Text příspěvku byl upraven 02.12.17 v 12:35

Lidka
Lidka 09.07.2017 v 15:12

Owena Meanyho.

elizabeth_ba
elizabeth_ba 10.07.2017 v 13:03

Andreje Bolkonského a Záviše z Falkenštejna, jak ho popsala ve svých románech paní Ludmila Vaňková. A taky Petra ze Sioraku. Zbytek jsou většinou (stejně jako Záviš) historické osobnosti, takže bych je musela specifikovat autorem a z hlavy už mě nikdo nenapadá... Jo, už vím, Eadulfa a Fidelmu (i když možná jen toho Eadulfa, ačkoliv budu vypadat, že nemám ráda žádné ženské hrdinky).

Antares
Antares 12.07.2017 v 12:22

No nejaké by sa našli aj u mňa :) Napríklad členov zaklínačovej party - hlavne Cahira, Regisa, Milwu... potom aj elfského čarodeja Avallac'ha :)
Ďalej možno HAL-a z Vesmírnej odysey..
Holdena Caulfielda z Kto chytá v žite, aby som mu zdelila, že svet nie je tak strašný, ako sa zdá :D

Lessana
Lessana 12.07.2017 v 12:54

Dnes som si ešte spomenula na pána Knightleyho (J. Austen: Emma) a Samíka Wellera z Klubu Pickwickovcov :-).

Text příspěvku byl upraven 02.12.17 v 12:35

Marika Vanova
Marika Vanova 12.07.2017 v 13:57

Mně by se líbilo mít za kamarádku Liesel Memingerovou Zlodějku knih.

tatjana1737
tatjana1737 12.07.2017 v 16:25

Pane jo, tak těch postav, se kterými bych se ráda setkala naživo, je mraky... určitě některé z Pána prstenů (ne Sauron nebo Glum :-)), z Angeliky Desgrez, některé postavy z Písně ledu a ohně (třeba Tyrion), čaroděj Magnus Bane z knih Cassandry Clareové (zrovna čtu, takže mi vytanul mezi prvními), Claudius od Gravese, Sinuhet, Yan a Sam ze Dvou divochů... a to teď opravdu jen házím namátkově, kdybych se měla zamyslet, řady literárních hrdinů by rozhodně byly delší.

Marika Vanova
Marika Vanova 12.07.2017 v 22:34

Ještě by mě bavilo posedět si s Herculem Poirotem a paní Oliverovou i se slečnou Marplovou a poslouchat jejich rozplétání případů.

Lessana
Lessana 12.07.2017 v 22:37

Marika Vanova: Tak to sme zatiaľ (spolu s Woodwardom a mnou) traja, čo by sme radi poznať H. Poirota a sl. Marplovú :-).



Vložit příspěvek