Knihy zabývající se migrénou

DISKUZE » O knihách


sola_lupa
sola_lupa 29.01.2018 v 15:28

Ahoj, hledám knihu, která se zabývá migrénou a není zatížená žvásty, že si za ni můžeme sami a jsme vlastně blbí, že jeto nejhorší onemocnění světa a máme si jít skočit z mostu a tak podobně. Ráda bych nějakou o příčinách, projevech, předcházení, léčbě, zda jde určit dobu záchvatu předem,... Pokud můžete doporučit, budu ráda. :)

bytost
bytost 29.01.2018 v 16:39

https://www.databazeknih.cz/knihy/100-1-prirodnich-rad-na-bolest-hlavy-42215
Tady ta by vám mohla vyhovovat, je plná kvalitních informací. Doporučuji.

LordSnape
LordSnape 29.01.2018 v 17:19

Tady ta je celá o migréně: https://www.databazeknih.cz/knihy/migrenovy-mozek-49385

kní
kní 29.01.2018 v 17:36

Nemám tip na knihu ale na dlouholetého znalce s bohatou osobní praxí - a to jsem já.

sola_lupa
sola_lupa 29.01.2018 v 23:59

Děkuji, tu první knihu bych nenašla, nad druhou jsem uvažovala, ale nebyla jsem si jistá její hodnotou. :) Nevím, zda se v tomto bohatá praxe hodí, když na každého působí něco jiného a vypadá to trošku jinak. Například ne každý má před záchvatem auru a ne každého poté bolí hlava. Někdy následuje jen třes, jindy třes a bolest hlavy, až je to na akutní příjem a léky v podobě kapačky v ruce. Zatím se snažím zjistit, co se dá obecně a nejsou to fóra na internetu, ale děkuji. :)

bytost
bytost 30.01.2018 v 05:17

https://knihy.abz.cz/prodej/100-1-prirodnich-rad-na-bolest-hlavy
Tak tady jsem vám dala odkaz, kde knihu mají. Ale dá se normálně sehnat i jinde.

Text příspěvku byl upraven 30.01.18 v 05:58


LordSnape
LordSnape 30.01.2018 v 13:18

@sola_lupa Migrénový mozek si kupte v bazaru za pár korun. Kniha tenkrát skončila v Levných knihách a je čistě o migréně, což jak víme, není jen "bolest hlavy".

Text příspěvku byl upraven 30.01.18 v 13:31

sola_lupa
sola_lupa 31.01.2018 v 14:14

Našla jsem ji i v knihovně, takže nebude problém. Díky. :) Ano, vím, že to není jen bolest hlavy na stupnici zhruba 7 (každý má jiný práh bolesti)... Aura, brnění končetin, nevolnost od žaludku až zvracení, nezastavitelné klepání se celého těla, někdy pocity strachu z otevřených prostor, strach, že si nebudete schopni pomoci, které to mohou provázet, protože člověk neví, co s tím a případné léky slouží jen proti bolesti, případně kapačky jsou mix proti nevolnosti, na rozšíření cév a na bolest. A někdy to částečně zastaví i zázvor, z něhož má člověk pocit "vymrazení mozku". Vím, že určité knihy musím brát s rezervou, i kdyby bylo psáno, že je to dle té a té studie, neboť je známo, že ne vždy byly studie provedeny za určitých potřebných podmínek a tak dále. Dám si na to pozor. :)

Text příspěvku byl upraven 31.01.18 v 14:14

kní
kní 31.01.2018 v 17:32

Doporučuju zkusit přípravky s účinnou látkou triptany. Ty umějí zánět nebakteriální povahy - tedy migrénu - zrušit - nikoli mírnit nebo "schovat". Fungují mi 99 %-ně už mnoho let (ale užívat je správně jsem se učila asi dva roky).

Jacck
Jacck 31.01.2018 v 18:19

sám migrénu nemám, ale něco málo o tom vím. Triptany jak říká kní jsou léky, které je třeba brát na začátku záchvatu, tj nejlíp v okamžiku, kdy pocítíš, že to na tebe jde (aura atd). Je tam ale limit, že se dají max 10x do měsíce. Pokud máš migrenozní záchvaty víc než 4x měsíčně, tak se doporučuje profylaxe, tj. brát léky na přecházení těm migrénám, ty mají ale samozřejmě nežádoucí účinky.
Osobně bych doporučoval zkusit magnezium, selen (z paraořechů), vitamin D, jíst hodně ořechů, možná i NAC (N-acetyl-cystein = ACC long z lékárny), který zdaleka není jen na vykašlávání, ale funguje jako důležitý antioxidant a chrání mozek

kní
kní 31.01.2018 v 19:14

Beru triptany denně (nočně) (i několik) už cca 4 roky. Dříve méně často. Zaberou dokonale i na rozjetý záchvat (když probudí v noci, kdy začátek proběhne ve spánku). Ovšem trvá to hodinu - strašlivých 60 minut... - proto si připlácím za Rosemig Sprintab - který je, pokud vím, jediný z těchto léků, který zabere už cca za 25 minut.



Vložit příspěvek