Knihy, po kterých pátrám - poraďte


babicka_amalka
babicka_amalka 24.05.2019 v 22:45

david4560: máte mail

jarca60
jarca60 24.05.2019 v 23:50

Nevíte někdo prosím přesný název knihy o princezně, prý Potahonzas a námoř.Smitsowi.
Jména jsou trochu špatně, ale ta kniha o nich pojednávala a v názvu bylo něco o rubínu a krvi.Děkuji moc.

Litocha
david4560
david4560 25.05.2019 v 08:58

Děkuji všem co mi nabídly knihu Krev Kudlanky. Na oplátku tedy nabízím, pokud má někdo zájem, první 2 díly v tištěné podobě. Za cenu poštovného nebo zdarma pokud si objedná dopravu. Nebo osobní předání v ČB.

YMM
YMM 25.05.2019 v 11:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Bezantina
Bezantina 25.05.2019 v 21:39

Prosím prosím hledám tenkou knížečku/sešitek s pohádkou/povídkou, která se jmenovala "o věrném bažantovi" nebo tak nějak. Snažila jsem se hledat na netu, ale bez úspěchu, ani stopa. Měli jsme ji doma, když jsem byla malá ( je mi 31) ale pamatuji si, že jsem si ji četla, když jsem už uměla číst. Asi byla už po mém taťkovi, protože už byla taková omšelá. Příběh je o mladém muži, který nějak příjde k bažantovi (asi jej nějak zachrání nebo tak něco).. Pak je děj, který si už nepamatuji, ale mladík má zemřít tak, že jej ovine obrovský had- samice a bažant jej zachrání tím, že zazvoní na obrovský zvon, ale sám při tom umře, protože si o ten zvon rozbije hlavu..
Byly tam i kreslené obrázky, mladík vykazoval asijské rysy..


Petrstik
Petrstik 25.05.2019 v 23:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tatjana1737
tatjana1737 26.05.2019 v 03:39

U Fryče ji mohu vyzvednout a někam poslat, popř.po známých doručit do Prahy. Jsem liberecká :-).

Bezantina
Bezantina 26.05.2019 v 10:16

» Petrstik « je to ona!!! :-) Strašně moc vám děkuji, mám obrovskou radost!!! Úplně mi vhrkly slzy do očí... omluvte můj sentiment, ale nečekala jsem, že ji vůbec objevím, natož tak rychle!
Miluji Databázi :D

Bezantina
Bezantina 26.05.2019 v 10:23

» tatjana1737 « děkuji za ochotu, už jsem objednala v antikvariátu :-)

Petrstik
Petrstik 26.05.2019 v 10:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Granada
Granada 29.05.2019 v 22:03

Ahoj,
hledam knizku, ve ktere spisovatelka popisuje, jak se lide maji branit proti nenavisti a zavisti. Autorka je ceska nebo anglicanka a o sve knizce rekla, ze je unavena z toho, jak hodni lide stale trpi a deji se jim hrozne veci atd. vinou nenavisti a zavisti jistych individui, proto knizku napsala, aby se mohli chranit- priblizne tak si to pamatuji.
Kdyby nekdo vedel, o jakou knizku se jedna, byla bych rada, diky

eliska1141
eliska1141 09.06.2019 v 13:12

Ahoj,hledám knihu kterou jsem kdysi četla ale už jsem zapomněla jak autora tak název.Je to historický román z Anglie vím že tam hledají nějakou vulgární kresbu ktera je roztrhala na čtyři kusy,plus něco o deníku nepamatuji se.Jen jsi vybavuji scénu že při hledání se dostanou někam kde se pořádá ,,něco jako swingers,,?Dostanou se do místnosti která je plná sošek které prohledávají a je tam asi i jakýsi oltář na zasvěcení.Vim že ty holce dají něco vypít a asi je to afrodiziakum či co..Toť vše...Pomooc ????

biki
biki 09.06.2019 v 19:32

eliska1141: měla by to být kniha Nahý vikomt - Sally Mackenzie.

eliska1141
eliska1141 10.06.2019 v 17:50

Jjj děkuji :)

Bulma
Bulma 14.06.2019 v 19:53

Ahoj.
Sháním knihu. Horor který jsem kdysi dávno četla ale už si nevzpomínám jak se jmenovala a ani autora.
Není tohle někomu z vás povědomé?
Šlo o slepého kluka, který měl slepeckého psa. Ten kluk přijel někam do městečka na kolej se učit.
A ihned po příjezdu se na něj nalepilo nějaké zlo, které vycítil vždy jen ten jeho pes.
Netušíte? :)
Díky

karol.cadex
karol.cadex 16.06.2019 v 21:07

Přeji hezký den! Zhruba před deseti lety jsem četla soubor povídek, jakási undergroundová literatura, kdy mě nejvíce zaujala povídka s názvem něco jako HNILOBNÉ PRASE, kdy “hrdina” příběhu byl muž s nadváhou a byl živen svými výkaly, měl snad na hlavě připevněné jakési akvárko napojené na konečník... snad nevypadám jako úplný psychopat, ale ta kniha byla super a dám za ní půl království!

Litocha
Litocha 16.06.2019 v 21:13

karol.cadex Jenom hádám na základě vyhledávání, ale nemohlo by to být tohle? https://www.databazeknih.cz/povidky-z-knihy/jezisku-ja-chci-plamenomet-4-31062

Issus
Issus 21.06.2019 v 09:24

Čauky. Nevíte někdo náhodou z jaké knihy je tato věta:
ye to ya ko no ha, volali nadšeně domorodci

Předem díky za reakce.

Eumenida
Eumenida 22.06.2019 v 11:28

Granada: knihu, kterou hledáte, neznám, ale můžu vám doporučit podobně zaměřenou, mě díky ní došlo, proč jsem vždycky tak převálcovaná, když se takzvaně srazím s blbcem. Ta kniha se jmenuje Kokoti jsou věční, zkuste si zagůglit, nevím jestli ještě v knihkupectví nebo jen v antikvariátu, ale je tam docela s přehledem a pochopitelně popsáno, proč se slušní lidi cítí tak zle, když jsou převálcováni zlobou nebo chtivostí jiných. (Možná se pod to dá zahrnout i ta závist a další negativní vlastnosti).

Granada
Granada 23.06.2019 v 11:50

Eumenida dekuju za tip, podivam se, titul zni optimisticky :-)

Issus
Issus 27.06.2019 v 10:45

Díky za tip, nicméně jsem knihu s textem "ye to ya ko no ha, volali nadšeně domorodci" jsem stále nenašel. Mohlo to být z Bohatýrské trilogie od Vlastimila Rady, případně z Klapzubovy jedenáctky popřípadě z Ještě jednou Klapzubáci od Zdeňka Dufka, ale není to ani v jedné. Mám je v digitální podobě, takže se to dobře hledá. Takže ještě jednou prosím o radu, hlavně fandy tohoto druhu klasického humoru. Předem dík.

Vidlička
Vidlička 28.06.2019 v 11:45

Dívčí románek asi z 80. let. Dívčina bydlí na intru a samozřejmě řeší nějaké milostné kotrmelce. Víc detailů o ní si nepamatuju, ale jedna její kamarádka je těhotná a snaží se toho mermomocí zbavit - horké koupele, skákání ze schodů a ze skříně atd., nepovede se a na konci knížky sedá nebohá k psaní dopisu rodičům... Jsou to Pusinky od Rudolfa?? Díky předem za radu.

ela1972
ela1972 18.07.2019 v 20:23

Dobrý den, hledám knihu, kterou jsem četla cca před 25 lety. Byla o mladých lidech a běhu s býky v Pamploně. Jednalo se o dvě na sebe navazující knihy. Název ani autora si nepamatuji. Za info děkuji.

Lector
Lector 18.07.2019 v 20:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek