Knihy, po kterých pátrám - poraďte


Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 03.02.2024 v 14:40

m.gray: to mám z toho, že jsem se nepodívala :o) Stejně mi ale připadá, že tím příběh končí. Není závěr na začátku, retrospektiva? Už je to dlouho, co jsem ji četla naposled.

m.gray
m.gray 03.02.2024 v 15:27

Není , ale na konci taky zvoní telefon, v tom máte pravdu.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 03.02.2024 v 15:39

m.gray: tak to jsem asi tazatelce neprospěla...

Vitold
Vitold 03.02.2024 v 15:41

Ahoj, kdysi (20 let) jsem četl knihu, ale již si nepamatují její název a ani autora. Matně si pamatuji děj. Zkusil jsem google i chatGPT, ale neúspěšně. Pomůžete mi prosím identifikovat název knihy a autora ? Jedná se o velmi vtipnou knihu. Hlavní postava je muž, který je zaměstnán v továrně nebo laboratoři, kde se pracuje s radioaktivním materiálem. Zažívá zde různé absurdní situace např. si omylem část radioaktivního materiálu (polokoule uranu?) odnese domů. Mám takový pocit, že jméno autora začíná na na K, protože si pamatuji, že jsem si tuto knihu půjčoval v knihovně v oddělení pro mladé spolu s knihou od Kinga. Díky za pomoc

m.gray
m.gray 03.02.2024 v 15:43

HankaBehmova:
Určitě prospěla, když jste přišla na knížku. Ta věta tam prostě je.

Text příspěvku byl upraven 03.02.24 v 15:45

EZ.
EZ. 03.02.2024 v 15:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Vidlička
Vidlička 09.02.2024 v 17:39

jana20:
Asi uz to bude pro tebe neaktualni, ale doporucuju si knizku pujcit pres svoji knihovnu v ramci meziknihovni vypujcky z jine knihovny. Pravdepodobne ji bude mit knihovna VŠE v Praze. Nebo se zaregistrovat na knihovny.cz a knizku si pujcit pres tento web ;-)

Timkim
Timkim 10.02.2024 v 14:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

hyperionka
hyperionka 11.02.2024 v 10:09

Zdravím a prosím o radu :) Asi na přelomu století jsem četla scifi, kde se všem ve snu zjevil symbol, znamení "víry", kterou pak po probuzení začali vyznávat. Rozdělili se tak do skupin. Pamatuji si, že mezi symboly byl kříž, trojúhelník. Nepamatuji si bohužel ani název ani autora. Moc děkuji.

hankapimi
hankapimi 15.03.2024 v 13:35

Zdravím všechny milé čtenáře na DK. Dočetla jsem knihu Já jediná jsem přežila a vzpomněla jsem si na podobný příběh, ale ta dívka tuším putovala pralesem... Neví někdo název? Hledala jsem ve štítkách, ale marně. Děkuji a přeji pěkný den.

Nelly
Nelly 15.03.2024 v 13:40

hankapimi:
Napadá mne tato: https://www.databazeknih.cz/knihy/zazraky-se-deji-162890

hankapimi
hankapimi 15.03.2024 v 18:31

Nelly, děkuji za název, je to zřejmě ta kniha. Tuším, že jsem kdysi dávno viděla i film.
Přeji pěkný den

katerinado5g
katerinado5g 28.03.2024 v 22:14

Dobrý den scháním knihu název neznám(zapomněla jsem ho) ale v popisku i knihy bylo jak šla holka na párty za přítelem a ten ji tam podvedl a ona se na oplátku vyspala s petici kluků.oni ji pak chránily protože po ní šel otec jednoho z nich.v knize je spousta sexu protože ona snima spi se vsema.pni ty typci jsou v nájakem gangu.Dekuji za případné navrhy

josef1XZ0
josef1XZ0 12.04.2024 v 10:58

Ahoj. Hledám knihu kterou jsem v minulosti četl, ale nepamatuji si její název. Pojednávala o manipulaci vnímání reality. Poradíte?

Závěr který si z knihy pamatuji byl o tom, jak se hlavní postava rozhlédne po okolí a neovlivněnými smysly vidí postel, která je ve skutečnosti pouhou hromadou hadrů, jeho krabička cigaret je plná dřevěných klacíků a po silnici jedoucí auto je polorozpadlé a řidič sedí na krabici.

trevize
trevize 12.04.2024 v 14:20

Stanislaw Lem - Futurologický kongres

gabrielaDCIa
gabrielaDCIa 15.04.2024 v 18:47

Dobrý den, nemohu si vzpomenout na název knihy, jehož autorem je český spisovatel a napsal to pod svým pseudonymem, je to jeho jediná kniha (aslepon myslím, že jedina). Myslím, že se ani neví kdo je skutečným autorem. Do dnes jsem žila v tom, že název byl Ledovec, ale pod ním jsem nic nenašla. Byl to příběh muže, žurnalisty z Prahy, který nemá štěstí v lásce, narazí na dívku, přes ní vyrazí na výpravu na ledovce, tam spadne do nějaké průrvy v ledu...nechce se mi asi prozrazovat celá pointa knihy kdyby to někdo zrovna četl :D ....byla to skvelá kniha a rada bych si přečetla znova. Děkuji

Litocha
Litocha 15.04.2024 v 20:43

gabrielaDCIa
Dle anotace bych to tipla na Pohyby ledu: https://www.databazeknih.cz/knihy/pohyby-ledu-409778

Dominator.00
Dominator.00 24.04.2024 v 22:31

Ahoj, shanim Pohadky bratri Grimmu, ale ne ty upravene se stastnym koncem, ale ty puvodni netknute, hororove az morbidni. Existuji nejaka ceska vydani techto puvodnich pribehu od bratri Grimmu? Dekuji

KnihomolkaEva
KnihomolkaEva 24.04.2024 v 22:39

Dominator.00:
Nečetla jsem, ale možná tyto?
https://www.databazeknih.cz/knihy/grimmove-524111

reader.007
reader.007 25.04.2024 v 10:24

Dominator.00
tohle je podle ediční poznámky v knize překlad, ne převyprávění (viz i komentář od hannah2000 pod knihou):
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/nemecke-pohadky-114151

KnihomolkaEva může mít pravdu, že ty které předložila ona budou patrně syrovější. Otázka je, nakolik jsou syrové z invence dvojice severských "autorů" kteří i jinak píší horůrky a nakolik původně od Grimmů samotných.

Text příspěvku byl upraven 25.04.24 v 10:26



Vložit příspěvek