Knihy, po kterých pátrám - poraďte


warpik
warpik 24.01.2019 v 20:09

Ahoj, prosím, jestli by mi mohl někdo poradit název knihy, kterou jsem četla v dětství - tj. cca 20 let zpátky. Bylo to něco jako foglarovka, ale není to od Foglara, ani tam nebyli skauti. Pár kamarádů chodilo tábořit tajně do nějakého NP nebo to možná byl jen nějaký opuštěný kraj, kde byl zákaz táboření. Jednou je tam načapal hlídač a nabídl jim, jestli by se nechtěli taky stát hlídači. A od té doby tam chodili už legálně, tábořili tam ohleduplně, ale při tom hlídali a myslím, že při tom ty hlídky dělali na koních. Poradí někdo? Děkuji.

V_L
V_L 24.01.2019 v 22:23

Možná tahle: V zemi zeleného rákosí od: Ivan Hiawatha Makásek
https://www.cbdb.cz/kniha-59170-v-zemi-zeleneho-rakosi-v-zemi-zeleneho-rakosi?show=bazar-knih

Nelly
Nelly 25.01.2019 v 09:17

Hledám starší pohádkovou knihu (četla jsem tak v 70.-80. letech) - byly to pohádky z Orientu (džinové a tak). Byla poměrně velká a tlustá, jednoduše černobíle ilustrovaná. Vzhledem k těm ilustracím (tehdy mi připadaly poměrně erotické) si nejsem jistá, zda kniha byla určena primárně dětem.

micha-ella
micha-ella 25.01.2019 v 09:34

Pohádky tisíce a jedné noci? Autor neznámý.

Nelly
Nelly 25.01.2019 v 10:52

micha-ella: Domnívám se že ne, ale možné je vše, mně v hlavě utkvěly hlavně ty ilustrace džinů, jak dovádí se ženami, takže se mi už nevybavuje, zda tam byla Šeherezáda. Poznala bych ji nejspíš právě podle těch obrázků, tuším, že i na vazbě knihy (papírovou obálku už neměla) byl motiv džinů.

epete
epete 25.01.2019 v 20:51

Nelly: Nebyla to kniha Z pohádek Šahrazádiných? Ilustroval ji Václav Fiala.

https://www.databazeknih.cz/knihy/z-pohadek-sahrazadinych-42106


Nelly
Nelly 26.01.2019 v 14:43

epete: Podle ilustrace ne - tady ty ilustrace byly velmi jednoduché, jen černobílé kontury, bez stínů či dalších barev.

marimat
marimat 26.01.2019 v 22:31

Ahoj,prosím nevzpomněl by si někdo?
Četla jsem někdy v 80 letech .Snad se to odehrávalo ve Francii.Mladá lékařka se ocitla na venkově kde měla pečovat o zraněného mladšího bratra doktora.Doktorka nebyla zrovna moc pohledná no zraněný muž ji okouzlil nebo spíše svedl.V době nepřítomnosti doktora provedla mladé učitelce potrat,což bylo v dané době zakázané.Učitelka ji uprosila měla obavy,že prodělala zarděnky a dítě by bylo poškozené.
No vím že je toho žalostně málo no co kdyby.

Text příspěvku byl upraven 26.01.19 v 22:46

biki
biki 26.01.2019 v 22:45

marimat - domnívám se, že by se mohlo jednat o knihu Žena v bílém plášti - André Soubiran.
Anotace zde na DK je velmi strohá, nic neříkající, ale já si příběh, o němž se zmiňuješ, poměrně dobře pamatuju, protože mě strašně popudily poměry v knize popisované.

marimat
marimat 26.01.2019 v 22:49

Biky jo to bude ono ,moc děkuji máš můj veliký obdiv.:-)
Jo ta anotace je fakt divná .No když jsem viděla tvůj odkaz tak jsem okamžitě věděla že je to ono .
Moc díky.

Text příspěvku byl upraven 26.01.19 v 23:34

boboxx
boboxx 27.01.2019 v 12:01

Ahoj,
nevěděl by někdo?
Sci-fi kniha, poprvé jsem jí četl někdy před 30 léty. Byla o přistání vesmírné lodi na nějakém měsíci, který se ukázal jako umělý mimozemský satelit. Pozemšťané při přistání svoji loď poškodili a nemohli letět zpět na zemi. Nicméně se jim podařilo proniknout dovnitř do umělé oběžnice, postupně se naučili ovládat cizí technologii a ve finále použili mimozemskou loď k návratu na zemi.
Tady myslím kniha končí.
Předem děkuji za inspiraci. Hledal jsem, ale bez úspěchu

Ivet1990
Ivet1990 27.01.2019 v 15:04

Ahoj chtěla bych se zeptat na knihy Omyl a Skóre od Elle Kennedy, které jsem se chystala přečíst, což než jsem se do toho pustila tak jsem zjistila, že jsou i další knihy a to Návrh a Plán ze série Off Campus, které jsem nemohla sehnat, protože nikde je neměli na skladě a naskladní je až koncem února. Mě by zajímalo jestli ty knihy na sebe navazují a proto bych měla počkat na zbytek série než se dám do čtení, či jestli se to dá číst v jiném pořadí něž jak byly knihy vydány. Děkuji za radu

Text příspěvku byl upraven 27.01.19 v 15:06

Litocha
Litocha 27.01.2019 v 15:08

Ivet1990
Trošku na sebe navazují (nejvíc možná třetí a čtvrtá, které částečně probíhají paralelně), ale většinou je tam spíše jen zmínka o předchozím ději a objevují se tam postavy z dřívějška.

Ivet1990
Ivet1990 27.01.2019 v 15:35

Jo jasný no a aspoň co jsem tak koukala tak jsem našla dvě rozdílné verze jak jdou knihy po sobě. Mohla by jste mi prosím napsat jak to jde po sobě?

Litocha
Litocha 27.01.2019 v 16:28

Tak, jak je to uvedené tady: Návrh - Omyl - Skóre - Plán.

Phoe-be
Phoe-be 27.01.2019 v 17:51

PROSÍM O POMOC : maminka vzpomíná na knihu, četla ji v 80. či 90. letech, nevybavuje si bohužel název ani jméno autora - jedná se o příběh o bozích/potomcích bohů, dost možná řeckých, kteří žijí mezi obyčejnými lidmi a nesmí se svému okolí prozradit... chodili snad i normálně do školy a do práce atd... Maminka si jen pamatuje, že ji kniha tehdy velmi zaujala, a ráda by si ji přečetla znova, ale starý čtenářský diář, do kterého si ji zapsala, kdysi vyhodila. Předem děkuji za jakoukoliv snahu :-)

Raksa.A
Raksa.A 27.01.2019 v 18:19

boboxx - vyšlo v edici Saturn v roce 1964, napsal Vladimir Michajlov, jmenuje se to Neodvratná zkáza, v originále Osobaja neobchodimost.

encyklopedie
encyklopedie 27.01.2019 v 18:36

Raksa.A....mám ..... to byly doby, kdy jsme drtili Jefremova a jemu podobné.....

Text příspěvku byl upraven 28.01.19 v 08:36

Raksa.A
Raksa.A 27.01.2019 v 19:34

Já mám ještě jednu knihu skoro stejnou - Ivan Foustka - Vzpoura proti času.

encyklopedie
encyklopedie 27.01.2019 v 19:36

Raksa.A .....Vzpoura času .....o této knize jsem psal /možná v Třeba někoho zaujme, možná v tématu 100 věcí, které je nutné přečíst, vidět a slyšet.... všechna tato témata umřela.....
Foustku mám taky .............

Text příspěvku byl upraven 28.01.19 v 08:36

lidus614
lidus614 28.01.2019 v 12:31

Když jsem byla malá (cca 20 let zpět), měli jsme u babičky knížku, na kterou jsme si nedávno s bráchou vzpomněli a rádi bychom ji objevili, protože jsme ji měli moc rádi. Na každé dvoustraně byla velká fotka z přírody (džungle, moře, prales, poušť, les,..) a po stranách byly napsaní živočichové, kteří, v tom prostředí žijí. U každého živočicha bylo číslo, kolikrát ho v tom obrázku lze nalézt a my jsme je tam museli najít. Vtip byl v tom, že těch zvářat tam bylo mraky a také v tom, že ta zvířata měla dokonalé mimikry a třeba hnědá můra na kůře stromu (nebo kudlanka na větvi) byla téměř neviditelná, takže bylo poměrně těžké najít v obrázku plný počet kusů od každého živočicha. Neměl jste někdo tuhle knížku taky? Nepamatujete si ji? Jak se jmenovala?

hippiesak
hippiesak 03.02.2019 v 18:53

Dobrý den :) Nevzpomene si prosím někdo z nás na knihu (knihy?) - četl jsem ji někdy na přelomu 80/90 let jako cca 8-10 letý... Byla to detektivka pro děti a na konci stránky (nebo kapitoly) si čtenář mohl vybrat jak bude děj pokračovat a měl na výběr dvě řešení a to byly dvě různé stránky. Jedno řešení si čtenář vybral, danou stránku si nalistoval a četl dál a pak opět měl na výběr. Vůbec si na ten název nemůžu vzpomenout :) Pomůžete prosím? Díky moc :)

Koka
Koka 03.02.2019 v 19:37

podívejte se na knihy s tímto štítkem, možná mezi nimi bude:
https://www.databazeknih.cz/stitky/detske-detektivky-1657?odb=&;id=5

hippiesak
hippiesak 04.02.2019 v 09:33

Děkuji za moc za tip, ale vpadá to, že jsem to tam nenašel... Možná toho bylo jen pár výtisků a je to dávno zapomenuté, nebo to nějak špatně popisuji... Mě to tak prolétlo úplně náhodou hlavou a snažím se z ní vydovolat maximum, ale nejde to :) Pamatuji se jen na místo, kde jsem to četl a že svítilo Slunce :) Budu hledat dále...

jonas1971
jonas1971 04.02.2019 v 17:35

Ahoj hledám jednu knihu a bohužel si nepamatuji její název ani autora. Děj knihy se odehrává někdy ve vikingské době. Jde o to že když kluk dospěje do určitého věku tak ho náhodn přiřadí do skupiny dalších chlapců cca po 10 většinou jsou tyto skupiny 2 ale byla výjimka že byly 3.Skupiny mezi sebou soutěží např. kdo umí lépe kormidlovat kdo umí lépe bojovat a stavět si přístřešky a podobně. Děj se točí kolem chlapce který je velmi chytrý sice nemá moc fyzického nadání ale umí stavět vlastnoručně navržené lodě a podobně. Vím že toho moc nevím xd, ale potřeboval bych to moc vědět tak kdyby vám to někomu přišlo alespoň trochu povědomé budu velicé rád kdyby jste mi odpepsali. Děkuji



Vložit příspěvek