Knihy o nadpřirozených bytostech!

DISKUZE » O knihách


Domča22
Domča22 31.10.2015 v 17:26

Ahojky... Prosím napište nějake knižky, ve kterých jsou nadpřirozené bytosti. Upíři,vlkodlaci,andělé.....děkuju:)

Marthas
Marthas 31.10.2015 v 18:44

To Domča22: Ahoj, upíři: Richelle Mead: Vampýrská akademie a Pokrevní pouta, by sis mohla přečíst podle mně klidně, třeba tak za rok.-)
Vlkodlaci: Michela Burdová: Syn pekel ( dva díly, ale nečetla jsem to - tipla bych to taky na patnáct:-)
Koukám, že Cynthii Hand čteš, dál by to určitě byla Alexandra Adornetto - 1. Zář,
2. Zásvětí a 3 díl Zaslíbení ( nějak okolo patnácti ale i dřív .-)
Zajímavých knížek je spousta, klidně klikni na můj profil, tam si určitě vybereš a nebo na štítky u knih - třeba u Cynthia Hand si najdeš ( u dílu, kde jsou štítky vyplněné, štítek andělé a cvakneš na to a měly by ti vyjet knihy, které jsou taky o andělích, tak se dá postupovat i u jiných magických bytostí...
Osobně nevím, zda ti mám doporučit Ilku Pacovskou, tu čtou i mladší čtenáři ale je tam dost násilí, série Sedmý smysl je od ní - jsou v ní jednorožci, magicky nadané bytosti, draci atd.
Věřím, že ti i ostatní uživatelé databáze rádi pomohou...

Domča22
Domča22 31.10.2015 v 20:16

Marthas: děkuju za hodně:D skvělých tipů.:) A myslím, že mě bude bavit i ten Sedmy smysl děkuju.:)

lenkaknel
lenkaknel 31.10.2015 v 21:38

Moc doporučuji Poslední drakobijce od Jaspera Ffordeho :-)

Marthas
Marthas 01.11.2015 v 14:53

To Domča22: V YA žánru je spousta dobrých anebo zajímavých knih, protože je hodně čtu, doporučovala jsem ti i kouknout se na můj profil, víš, moje paměť už není, co bývala...

PS: Není zač, doufám, že jsem pomohla a budou se ti líbit, alespoň tak jako mně:-)

Domča22
Domča22 01.11.2015 v 18:13

Jo moc diky holky:) a Marthasi ja se divala na tvůj profil a vybrala jsem si tam knižky moc si mi pomohla:) a ty štítky byl taky fakt dobry napad!


Marthas
Marthas 01.11.2015 v 18:42

To Domča22: Ještě mě napadlo, kdybys sis chtěla vybírat z ještě většího množství knih, tak můžeš kliknout na odkaz Knihy (mezi Novinky a Autoři) a tam si skoro úplně dole vybereš v kategorii Pro děti a mládež proklikávací žánr Sci-fi a fantasy a vybereš si způsob zobrazení ( jak to chceš řadit - nejpopulárnější za posledních 7 dní, nebo nejzobrazovanější a nebo podle abecedy a nebo, což používám já filtrování podle roku, kdy si dám seřadit podle roku (sestupně) a ono mi to vyhodí nejnovější knihy v žánru nahoře, ale to je vhodné spíš pro ty co potřebují novinky, protože toho spoustu přečetli...
Ty si můžeš vybrat, co bude vyhovovat tobě.-)
PS: Ráda pomůžu, třeba budeš pak moci později taky někomu takhle pomáhat až nebude vědět, co má číst...
Mimochodem, prosím, mou přezdívku neskloňuj, jsem Marthas, při oslovujeme - voláme: Marthasi - mi to tak trochu evokuje postaršího pána, co se vydává za děvče a má nekalé úmysly nebo prostě chlapa...

Díky.-)

Text příspěvku byl upraven 01.11.15 v 19:00

Domča22
Domča22 01.11.2015 v 21:17

Jo ja to tak taky dělavam :) kromě toho roku, protože v knihovně moc nemaji nove knihy:D a neboj nemyslím si že si nějakej chlap:DD

Text příspěvku byl upraven 01.11.15 v 21:17

Marthas
Marthas 02.11.2015 v 13:25

TO Domča 22: V tom případě můžeš dát vzestupně a bude se ti to řadit od těch nejstarších v žánru, když se prokoušeš tím začátkem, který už ani knihovny nevlastní, třeba najdeš něco dalšího...
Já mám asi to štěstí, že u nás v knihovně, pokud knihu nezakoupí do dvou měsíců od data jejího vydání, tak už nebude, takže si jich nepřečtu jen pár ( těch novinek)... Ale ty čekací lhůty jsou fakt horor, stávalo se mi, že jsem třeba na knížku od Lauren Kate (ze série Andělé) čekala dva roky tedy bez rezervace... Nu horor...

Domča22
Domča22 02.11.2015 v 18:48

Jo tak to znám:D... Ja cekam skoro rok i s rezervací:D

Marthas
Marthas 02.11.2015 v 19:11

To Domča22: Já bych čekala taky, kdybych chodila pouze do oddělení pro dospělé, ale jelikož chodím do obou, jak pro dospělé tak pro děti (navíc dětem se poslední dobou u nás ve městě do knihovny moc nechce), tak to není tak hrozné, pokud tedy není zrovna okurková sezóna, jako teď... Neříkám, že nevycházejí knihy, ale žádná mne nezaujala až na tu, co si chci koupit, ale ještě ji nemají v obchodě naskladněnou, takže zabíjím čas rereadingem této knihy http://www.databazeknih.cz/knihy/amulet-samarkandu-8962

Sice to už není jako, když jsem to četla poprvé (před deseti lety), ale je to furt dobré, ale bez možnosti koupě:-(

Domča22
Domča22 03.11.2015 v 16:00

Aha a co je okurková sezóna?:D hmm ten amulet zni dobře:) a kolik ti je let?

Marthas
Marthas 03.11.2015 v 19:53

To Domča22: To myslíš vážně, že nevíš, co znamená tzv. okurková sezóna? Já tak říkám době, kdy nevychází nic co mne zajímá anebo na pultech opravdu nic není.
Je to ustálené sousloví jako třeba i novinářská kachna a je vžité.-)
Všechny pro veřejnost dostupné údaje mám na profilu tady ale stačí, když řeknu, že mi je o dost víc, než je obvyklé u čtenářů, co čtou žánr YA...

PS: Zrovna údaj o věku je opravdu pravdivý...
Jestli tě ale zajímá pro jaký věk je určen Amulet Samarkandu, tak je určen pro mládež tvého věku od 12 a víše, ale nemysli nijak "dětský" není:-)

Domča22
Domča22 03.11.2015 v 21:12

No nevím :D nevěděla jsem si co si mam pod tím představit....nějake téma jako tyden knihoven atd... Me napadlo:D ale dik že už to vim....no tak scifi bych řekla že by se dalo číst i do 25:D možná i víc každýho baví nějaký jiny žanr nehledě na věk:) ale nemyslím tím že by 12 ti lete díte mohlo číst neco co neni zrovna pro něj:DD

Marthas
Marthas 03.11.2015 v 23:04

To Domča22: Ano, mladší děti mohou hůře číst, to co není pro ně určeno, určitě je méně časté, že dvanáctiletá holčina čte Shakespearův Sen noci svatojánské, než že třeba třicetiletá žena čte Harry Pottera...
Pokud nevíš, kolik mi je, když si přečteš u mě v profilu, že jsem se narodila 1988, tak je to těžké, ale dá se říct, že jsem věkově blíže té třicetileté ženě než dvanáctileté holčičce, kterou jsem duší:-)

Jinak souhlasím s tvým názorem, že každého baví jiný žánr nehledě na věk, to je můj případ, jelikož, pokud vím, YA má nějaké věkové mantinely, pro které je určené, v podstatě od sedmé třídy po holky na maturitním večírku.)

Jinak, když říkám, že si Bartimea můžeš klidně přečíst, pokud ho tedy seženeš, tak mi věř, že prvně jsem ho četla, když mi bylo o pár let více než tobě, a to roku 2006, rok po jeho vydání...
Koneckonců mám poslední dobou pocit, že děti jsou čím dál více odolnější vůči jistým stimulům typu násilí atd.
Uvidíš:-))
Koneckonců u nás to mají v dětské knihovně v oddělení od 12 do 13 let nebo v tom pro starší ( od 13 do 14 let ) teď nevím jistě, ale rozhodně nejsi tak malá, aby tě mohly nějaké závadné scény rozhodit, koneckonců scény některého závadného typu se tam ani nevyskytují...:-)

Domča22
Domča22 04.11.2015 v 14:33

No tak ja bych si to rada přečetla, ale teď jsem zjistila že u nás v knihovně není:(. Snad někdy bude ....zeptám se:) a nemáš ještě nějakou fajn scifi?:D:)

Marthas
Marthas 04.11.2015 v 15:10

To Domča22: To je to první, co musíš zjistit, jestli to v knihovně vůbec mají, jelikož tuto sérii vydali pouze jednou a další vydání KK ani po deseti letech nechystá, tak pochybuju, že by se k tomu vaše knihovna dostala... Koneckonců pokud jsi opravdu začala pořádně číst teprve před pár měsíci, tak by to přeci jen na tebe mohla být náročnější četba než jsem si myslela... Doporučím ti tedy něco jiného:
http://www.databazeknih.cz/knihy/hex-hall-carodejnice-z-hex-hall-88861
První díl z třídílné série o Hecate Hall, stačí kliknout a dostaneš se na víc info:)

A http://www.databazeknih.cz/knihy/mediator-krajina-plna-stinu-4714
první díl kultovní série o duchách od americké autorky Meg Cabot...

PS: A proč vlastně nečteš Zasvěcenou od Cynthie Hand ( Nadpozemská má přeci ještě dva další díly)?

A další knížka, co bych ti doporučila http://www.databazeknih.cz/knihy/laska-nezna-cas-ruda-jako-rubin-110297
Též trilogie o cestování časem a lásce
PS: Víš, jak zjistit u logií, jaké jsou další díly, viď?

Domča22
Domča22 04.11.2015 v 15:17

Jo tak to si ten mulet asi nepřectu... A čarodějku z Hex Hall jsem si zarezervovala:) a drahokamy si chci taky přečíst ale děkuju:). A ja sem neřikala že si nechci přečíst další díly Nadpozemské....právě jak pujdu do knihovny si chci vypujčit oba dalsi dily:).
Ps.: děkuju za meditatora zni zajimavě :)

Marthas
Marthas 04.11.2015 v 15:23

Fakt, zrovna jsem koukala do katalogu a první díl Čarodějnice Z Hex Hall je volná a o tom, že je rezervovaná nepíšou...
Jinak jsem koukala, že první díl Mediátora, je též volný...
Jen na tu Kerstin GIer si budeš muset počkat, ta je rezervovaná...

Domča22
Domča22 04.11.2015 v 15:25

www.databazeknih.cz/seznamy/young-adult-s-books-557 Toto jsem teď našla jsou tu knihy kategorie YA nevím, jestli si to už četla, ale je jich tam fakt hodně... Takže si tam určitě každý vybere:)

Marthas
Marthas 04.11.2015 v 15:45

To Domča22: Díky, za snahu ale věř mi, chápu sice tvou snahu mi pomoci, když jsem se já pokusila pomoci tobě, s mou knižní krizí ale většinu těch knih, i když jsem je třeba nečetla, znám alespoň podle názvu a nelákají mne, samozřejmě, že tam jsou i knihy co jsem četla a ty jsou dobré, některé, ale ty by ses měla snažit hledat si něco pro sebe...

Můžeš mi věřit, rereading není nic hrozného, obzvlášť když se mi kniha líbila a četla jsem ji naposledy před 5 lety, takže si z ní to hlavní už nepamatuju, až na ten konec série, ten byl bohužel opravdu nezapomenutelný ale tam ještě nejsem...

Hezky listuj v mém profilu, čti si komentáře či recenze a vybírej...
Kdybych měla pocit, že potřebuju pomoci s četbou, tak se zeptám tady na databázi a věřím, že by se mi pomoci dostalo a nebo alespoň snahy o ni, ale já ten pocit nemám, proto se neptám, a neber si to prosím osobně, prostě jen mne některá témata odpuzují.( Třeba Archiv bych nečetla ani kdybych měla umřít nudou a to samé se dá říci o některých jiných knihách, prostě nejsou šálek mé kávy až budu chtít číst něco nového třeba si přečtu Etiketu a špionáž nebo Mé sladké šestnácté století, určitě si něco najdu...

Neboj se:)))

PS: Problém tohohle seznamu je i to, že tam jsou obsaženy i knihy z žánru New adult, tedy pro starší holky tak od 18 a výš, a bez znalosti, co kam patří, budeš stejně tam kde jsi byla...

Text příspěvku byl upraven 04.11.15 v 15:54

Domča22
Domča22 04.11.2015 v 15:51

Aha dobře jen sem ti to chtěla napsat :) nevadi

Marthas
Marthas 04.11.2015 v 15:58

To Domča22: Jasně, koneckonců tuhle diskuzi si může zobrazit kdokoli a třeba někomu jinému ten seznam může pomoci, to nepopírám.))

Jinak pokud bys chtěla doporučit i další knížky, tak mi do OZ napiš, o co přesně v knížkách stojíš, líbí-li se ti pouze knihy z pohledu hrdinky a nebo ti nevadí ani klučicí hrdina a tak, preferuješ - li er nebo ich formu a další věci...

Marthas
Marthas 05.11.2015 v 21:44

To Domča22: Mimochodem o upírech je i tato http://www.databazeknih.cz/knihy/evernight-akademie-evernight-40312

A pak mladším čtenářům bych doporučila i tuto knihu http://www.databazeknih.cz/knihy/laura-a-dobrodruzstvi-aventerry-8679 (ale ze čtyř dílů má tvá knihovna pouze první dva)

Text příspěvku byl upraven 05.11.15 v 22:40



Vložit příspěvek