Knihy a hygiena: špína, roztoči, salátové kousky aj.


paulhunter
paulhunter 28.01.2012 v 19:02

Špínu, jídlo a pot a další lidské výměšky.
S čistotou se setkáte pouze v nějakých sterilních lékařských prostředích.

Tohle řešit (nebo vůbec zakládat téma) mi přijde dost zbytečné. Stejně tak si říkám, že si spousta lidí pečlivě umyje ruce na veřejných záchodech a pak sáhne po špinavé klice, na které zanechaly špínu, bacily a výměšky ti, kteří si je neumyli nebo ti, kteří šli dovnitř.

Text příspěvku byl upraven 28.01.12 v 20:00

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 28.01.2012 v 19:18

A to nemluvíme o penězích, především mincích...to je lepší si neumejt ruce po vykonání potřeby. Kam se hrabe taková 20x čtená kniha.
A nebo mastné tyče v MHD, případně čalouněné sedačky tamtéž...našlo yb se toho hodně, ale mince, to je masakr.

pajonek
pajonek 28.01.2012 v 19:22

alfonsek - tak tohle téma to se ti tedy opravdu povedlo - to je tady perla
....mě by spíš zajímalo /máš to v profilu/ dvě věci ---
víš vůbec kdo to byl Franta Pérák??
a to druhé /co to je prosím tě za blbost?/
Četba hororů škodí duševnímu zdraví a člověka nezušlechťuje. Čili četbou hororů dochází k devastaci duševního zdraví národa.
KDE JSI K TOMUTO PŘIŠEL??? UŽ DLOUHO JSEM TAKOVOU BLBOST NEČETL

angi5
angi5 28.01.2012 v 20:20

Tak takhle jsem u knih nikdy ještě neuvažovala:-)Ale když se ptáš- vidím to podobně jak ostatní v diskuzi-já se spíš obávám bacilů v MHD,v mincích atd.Jediné řešení je dbát dostatečně na hygienu.Ale co se má stát,to se stane.

vpadysak
vpadysak 28.01.2012 v 20:35

Toto sa netýka len kníh, ako už napísali všetci vyššie, špina je všade okolo nás, aj vždy bola a asi aj bude. taká klávesnica, alebo myš...
Podľa mňa by sme mali na bežný druh špiny, napríklad aj z kníh, vystačiť s naším imunitným systémom.
Asi najlepší spôsob je umyť si ruky, vždy pred jedlom.

Text příspěvku byl upraven 28.01.12 v 20:40

Woro
Woro 29.01.2012 v 02:55

Četba hororů škodí duševnímu zdraví? A já si říkal že něco dělám špatně. Dokonce jsem zacházel tak daleko, že se mi do ruky dostal i nějaký ten sci-fi text. Do pekla se mnou!
Když už jsme u toho, Alfonsku, co že to za hudbu mám poslouchat? Abych neudělal stejnou chybu v hudbě jako s knihami.

Text příspěvku byl upraven 29.01.12 v 03:01


pajonek
pajonek 29.01.2012 v 14:03

..Četba hororů NAPROSTO NEŠKODÍ duševnímu zdraví a člověka zušlechťuje POHLEDEM DO SVĚTA FANTAZIE, HRŮZY.,KRVE ....tak nečti BLBOSTI a čti OPRAVDOVÉ HORRORY a ne kde se pojednává o blbostech.......

Alix
Alix 31.01.2012 v 08:42

Alfonsek: A kdy se ti to stalo? Možná se s tím ještě dá něco dělat? Pokročilé je to sice dost, ale neztrácej naději...

Marwin
Marwin 31.01.2012 v 09:06

Vědecký výzkum toho , kolik lidí může sáhnout rukou na stejnou věc za určité konkrétní období , provedl Mirek Dušín a kolektiv . Pokus byl publikován pod názvem "Putovní koruna Rychlých šípů" a dokonce dostal mezinárodní rozměr ,protože předmět výzkumu doputoval až do Bratislavy.
Více se dá zjistit ve vědecké publikaci od Jaroslava Foglara.
Pokus dokázal , že se nic nestane , že je daleko horší sníst (pečlivě omyté) třešně a zapít je (pitnou atestovanou)vodou.

Le Fontay
Le Fontay 05.02.2012 v 07:55

Alfonsek napsal:

"Četba hororů škodí duševnímu zdraví a člověka nezušlechťuje."

Promiň,ale ty nejsi normální. Horrory psali i velikání světové literatury jako Ch.Dickens, H.de Balzac,V.Hugo,A.Dumas,W.Faulkner,M.Twain,N.V.Gogol a další.
Chceš snad tvrdit,že příběh od H.de Balzaca "Usmířený Melmoth" poškozuje duševní zdraví?


Jediné co škodí jsou názory jako máš ty.....názory lidí,kteří o literatuře vědí pouze to,že má písmenka.
Je evidentní,že četba které se věnuješ vážně poškodila tvé myšlenkové procesy.
Než budeš něco psát,tak si prosím o tom něco přečti..... a nestrkej všechnu hrůzostrašnou literaturu do jednoho pytle.

Uznávaná díla světové hrůzostrašné literatury jako "Jáma a kyvadlo" či "Zánik domu Usherů" od E.A.Poea jsou klenoty,kterým vzdávají holt i mistři pera jako Ray Bradbury či Robert Bloch /snad ti aspoň tato jména něco říkají/.

Text příspěvku byl upraven 05.02.12 v 10:06

eraserhead
eraserhead 07.02.2012 v 09:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Junjun
Junjun 21.02.2012 v 14:09

Zpátky k tématu o hygieně půjčování knížek. Určitě jsou daleko špinavější věci, ale na druhou stranu musím uznat, že nerada půjčuju knihy lidem, o kterých vím, že čtou výhradně na záchodě (což fakt nechápu). To pak neumytejma rukama na ní hrábnou určitě a kam jí položí, když dokonaj potřebu a potřebujou mít volný ruce na jinou činnost? Na zem? Fuj.

Trina1
Trina1 07.03.2012 v 20:55

Tohle mě nikdy nenapadlo a to si hodně půjčuju knížky v knihovně. Kdoví, kdo měl knížku přede mnou a co s ní prováděl :D. Na druhou stranu - aspoň si tím zvyšujeme imunitu - předpokládám :).

vpadysak
vpadysak 08.03.2012 v 06:12

V súvislosti s touto temou som si spomenul na dokument, v ktorom jeden český bezdomovec, predával do antikvariátu knihy vyhrabané z kontajnera. A našiel ich tam celkom dosť.

jarva
jarva 15.03.2012 v 09:19

Co takhle před vlastní četbou dát knihu do mikrovlnky na cca 600 W na akční dobu 2 minuty ?
Co se stane ?

Sdělte svůj názor, ať je sranda.
Pěkné jaro přeji všem.

Text příspěvku byl upraven 15.03.12 v 09:24

Ječmínek
Ječmínek 15.03.2012 v 13:10

Chodím do knihovny a vůbec se knih neštítím. A jestli na nich číhají nějaké prťavé breberky, které mi hopsnou na ruce a pak následně do mé tělesné schránky, aspoň se posílí moje imunita (jak píše Trina1). Je to vlastně bezbolestné očkování. Co nás nezabije, to nás posílí.

Ula
Ula 16.03.2012 v 21:39

jarva: skvělý nápad, ihned jsem to vyzkoušela:-) Ale jsem měkota- vytáhla jsem knížku už po minutě, protože začala smrdět a bála jsem se, aby můj pokus neobjevil manžel! Je to super objev pro mrazivé dny do MHD!

junjun: a to ještě někteří otáčejí stránky nasliněným prstem i TAM, brrr...

HTO
HTO 17.03.2012 v 01:23

Doufám, že ta fotka půjde otevřít: lekl jsem se, že jsem do Brehma (ten nádherný text!) nechtěně zavřel mouchu, ale ne, jen letěla kolem http://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/65728_10150103514994167_537759166_7387146_2386789_n.jpg

Text příspěvku byl upraven 17.03.12 v 01:23

kajisek
kajisek 17.09.2012 v 14:58

milujete zničené knihy z knihoven? jakou nejzničenější jste kdy četli. Já ano.moc se mi líbí, přemýšlet, co s tou knihou lidé přede mnou dělali a podobně. Nejzničenější kniha, co jsem kdy četla, byla povinná četba do školy od Julese Verna Tajuplný ostrov. Vypadávali z toho stránky, místy tak roztrhané, že se to nedalo číst a navíc jsem se musella trápit s rozlepováním stránek, protože nějaký chytrolín tam vylil limonádu. :-D

pet-kyval
pet-kyval 17.09.2012 v 15:55

U mě to byla, už nevím název, nějaká historická detektivka z období vlády Přemyslovců. V knize jsem našla plesnivé kolečko salámu a krev. Možná někdo jedl salám a za to ho zabilo nějaké dotčené prase. Záhadou ovšem je, kdo knihu vrátil. Jestli pozůstalí a nebo to prase.

paulhunter
paulhunter 17.09.2012 v 16:33

Milovat zničené knihy je asi trochu masochismem. Když vidím některé saláty (jak příhodný název) v knihovně, tak si knihu radši koupím, pokud o ni opravdu stojím, než se pak potýkat s takovou katastrofou.

A to, že kdyby se všechny pozůstatky potravin dostaly z knih ven, mohl by se pak otevřít fast-food, není žádná novina. Lidé jsou schopní dělat nad čtením ledacos. Každopádně zase nejsem člověkem, který by knihy opatroval jak poklad a přistupoval k nim v rukavičkách, už se mi taky podařilo knihu polít.

Jinak v jedné knize jsem objevil krev. Ale byl to horor, takže v rámci tématu...

Text příspěvku byl upraven 17.09.12 v 16:36

HTO
HTO 17.09.2012 v 16:38

Když G. B. Shaw dostal kdysi od jednoho svého známého nazpět knihu, kterou mu půjčil, celou zamaštěnou, nechal tomu člověku poslat uzenou makrelu s lístkem „Posílám vám zpět záložku, kterou jste si v knize zapomněl“.

eraserhead
eraserhead 17.09.2012 v 18:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ruw
Ruw 19.09.2012 v 14:30

Nejhorší byla Hra o trůny 1 část z pardubické knihovny. Volný stránky, rozpadlý hřbet atd., ale stále v čitelném stavu. Jinak z knihovny takovýto stav přežiju, ale mít to doma, byl bych sám sobě za ostudu. Knihy mám v úctě a snažím se k nim být šetrný. A co se týká komixů, jsem kapitola sám pro sebe. Tam až úzkostlivě lpím i na tom, aby růžky u měkkých vazeb byly dokonale ostrý a trpím pokud tomu tak není.

binysek
binysek 27.11.2012 v 14:16

já mám taky ráda knihy očtené, třeba s povolenou vazbou (ne slepovaný salát), ale vysloveně plesnivé, na ty si neppotrpím



Vložit příspěvek