Postava hledá autora - pomozte jí!


woodward
woodward 12.09.2018 v 19:48

Následující slova vložil autor do úst vypravěče temného příběhu.

Když jsem otevřel dveře, bylo mým prvým dojmem, že u nás hoří, neboť místnost byla tak plná kouře, že stolní lampa jen matně prosvítala. Když jsem vstoupil, mé obavy se arci rozptýlily, neboť kouř, jenž mě začal rdousit a způsobil mi záchvat kašle, byl čpavý dým silného hrubého tabáku. Za namodralým mrakem jsem nejasně rozpoznával mlhavé obrysy...

Čí obrysy v té zahulené atmosféře vypravěč nejasně rozeznal? Právě ta postava totiž hledá autora.

Koka
Koka 12.09.2018 v 19:54

Největší detektiv všech dob Sh. Holmes našel spoustu zločinců, a kromě toho svého tvůrce A. C. Doyla

woodward
woodward 12.09.2018 v 20:06

Jak jinak, je to On! Jsi na tahu.

Koka
Koka 12.09.2018 v 22:39

Šlechtický původ, květinové jméno, epizodní výskyt v české klasice nejklasičtější.

woodward
woodward 12.09.2018 v 22:41

Že by komtesa Hortensie hledala Božku Němcovou?

Koka
Koka 12.09.2018 v 22:44

ano, ano - už jí má!


Marylaa
Marylaa 13.09.2018 v 15:17

Bude další hádanka? :)

woodward
woodward 13.09.2018 v 15:25

Jé, pardon, já jsem se nějak zapomněl, hned to bude.

woodward
woodward 13.09.2018 v 15:39

Autora hledá postava, trpící handicapem (nikoliv vlastní vinou), který jí nedovoluje účastnit se tradiční vrcholné společensko-sportovní události. O jejím životě nevíme prakticky nic, jen to, že je šlechtického původu a byla obdařena přezdívkou odvozenou právě od zmíněného handicapu. Je to postava vedlejší, v zásadě kladná, i když trochu strašidelná.

Marylaa
Marylaa 13.09.2018 v 15:46

Skoro bezhlavý Nick hledá J.K.Rowlingovou

woodward
woodward 13.09.2018 v 15:49

To byl kalup. Jsi na řadě.

Marylaa
Marylaa 13.09.2018 v 15:56

Autora hledají hned dvě postavy, otec a syn stejného jména.

soukroma
soukroma 13.09.2018 v 15:59

Emanuel Habásko a Eman ml. - Karel Poláček?

woodward
woodward 13.09.2018 v 15:59

To už tak bývá, že otec a syn se jmenujou stejně. Nic víc nám nepovíš?

Marylaa
Marylaa 13.09.2018 v 16:14

Woodwarde bývá, pokud jde o příjmení, jména v knihách stejná nemívají.
Soukromá má pravdu.

Text příspěvku byl upraven 13.09.18 v 16:14

soukroma
soukroma 13.09.2018 v 16:27

Skutečná postava mimořádného významu, který jí svět ovšem přiznal v plném měřítku až po smrti. Současně je to postava dosud obestřená mnoha mýty a spekulacemi. Pocházel ze starého kontinentu, z velkého územního celku, v němž dvě (dnes samostatné a dlouho nepřátelské) menší země deklarují, že byl jejich (ověrila jsem - krkolomně - na tamních wikipediích). My si na něj můžeme dělat taky maličký nárok - naše univerzita mohla být jeho alma mater, ale vydržel zde jen rok. Nicméně většinu života strávil za velkou louží a tam se proslavil. Ale neblahého konce ho to neuchránilo - umřel chud, sám, v hotelu v New Yorku.
Na DK je oprávněně veden i jako autor - nejen svého životopisu, ale i prací ze svého oboru. Hledáme ale autora knihy o něm - je jich víc, takže mě zajímá americký autor té nejnovější (podle záznamů zde), jehož je to současně kniha jediná.

woodward
woodward 13.09.2018 v 16:30

Mám dojem, že Nikola Tesla hledá Marca J. Seifera.

soukroma
soukroma 13.09.2018 v 16:47

Nikola Tesla je zcela správně, ale hledáme jiného autora: autora (nej)novější knihy o něm, kde se "Wizard" z originálu překládá do češtiny jako génius.

woodward
woodward 13.09.2018 v 16:53

Takže hledá Davida J. Kenta?

soukroma
soukroma 13.09.2018 v 17:30

Ano, v jeho pěkně barvité a barevné knize je to Tesla - Génius, který zkrotil elektřinu.

woodward
woodward 13.09.2018 v 18:47

Autora hledají dva admirálové, kteří se v rozsáhlé probíhající bitvě zachovali poněkud nevysvětlitelně. Jeden z nich velel údernému svazu, k jehož povinnostem patřilo poskytovat vnější ochranu jednotkám provádějícím významnou obojživelnou operaci, ale jeho hlavním úkolem bylo, naskytne-li se příležitost, pokusit se zničit nepřátelské seskupení lodí podobného typu, jaké tvořily páteř jeho vlastní flotily. Jakmile se dověděl, kde tuto skupinu hledat, vyrazil proti ní, aniž by kohokoliv informoval o tom, že průliv, který měl střežit proti případnému útoku na vyloďující se jednotky, zůstává nestřežený.
Druhý admirál, hledající autora, proplul právě oním nestřeženým průlivem, zaútočil, ale ve chvíli, kdy už se mu téměř podařilo prorazit obranou, se rozhodl nejprve své loďstvo přeskupit a potom se z místa boje z nepříliš uspokojivě vysvětlených důvodů vzdálil.
Celý tento příběh vypráví český autor v jedné dlouhé kapitole, popisující rozsáhlou námořní bitvu, jež provázela jednu z důležitých vyloďovacích operací druhé světové války.

woodward
woodward 14.09.2018 v 09:28

Napovím, že kniha, ze které je ta kapitola, pojednává o osvobození jedné ostrovní republiky.

soukroma
soukroma 14.09.2018 v 10:06

William Halsey, Jr. a Takeo Kurita - Boj o Filipíny - Miloš Hubáček

woodward
woodward 14.09.2018 v 10:13

To je všechno správně. Máš ji.

soukroma
soukroma 14.09.2018 v 10:38

Hledáme moderní fikci o skutečném autorovi v mnoha stránkách moderního díla, které ale už přes pět set let zaměstnává mnohé experty i vykladače symbolů a znepokojuje i laiky. Hledaný byl během svého života v hledáčku inkvizice a je skoro zázrak, že se právě toto jeho dílo do dnešních dnů zachovalo. Paradoxně jej vlastnili i katoličtí králové a v království zůstává dodnes. O hledané postavě se toho vůbec málo ví krom jeho zřejmého autorství několika děl; víme ale přesně, odkud pocházeli jeho předkové, kde strávil celý život a jakou přezdívku (pod kterou je znám dodnes) si zvolil.
Hledáme současného autora literární fikce, který je ze stejné země, odkud pocházeli předkové titulní hledané postavy.



Vložit příspěvek