Postava hledá autora - pomozte jí!


woodward
woodward 23.07.2018 v 15:31

Jo a ta jejich Kirké se jmenovala Roza.

soukroma
soukroma 23.07.2018 v 16:13

Tak to bych zase měla vědět přes Elly Beinhorn - přítel - nakonec obou z - Létajícího koberce byl Moye W. Stephens.

woodward
woodward 23.07.2018 v 16:20

jenže tom nádherným dobrodružství to myslím dopadlo tak, že ten Leon s dotyčnou Rozou se nakonec vzali - ale je to celé je jedna z kapitol "nádherného dobrodružství", věnovaná kouzelnici Kirké.

Hun
Hun 23.07.2018 v 21:04

Moc si to, Woodwarde, komplikuješ. Svého autora přece hledá ten, co kupoval dárky, ne ten hudebník. Tudíž jméno kamaráda je irelevantní. :-)

Jinak rozuzlení spočívá v tom, že se postava hledající autora s kamarádem gentlemansky dohodli, že aby se nerozkmotřili, vyhlásí plichtu a oba odcestují. Tak také učiní, akorát kamarád hudebník to udělá chytře a potají se zase za dívčinou vrátí – a dobude její srdce. O svatbě ale myslím v knize není.

Tak teď už jen poprosím Woodyho, aby pro formu doplnil, kdo hledá koho, a jedeme dál.

woodward
woodward 23.07.2018 v 21:18

No, Halliburton hledá sám sebe.

Hun
Hun 23.07.2018 v 22:27

Přesně tak. :-)

Woodward je na tahu.


woodward
woodward 24.07.2018 v 08:10

Ztroskotání lodi, při němž zahynul vnuk velkého zakladatele dynastie, vedlo ke sporům o trůn a dlouhé válce. Autora hledá titulní hrdina série příběhů, které se odehrávají v těchto neblahých časech. Ty příběhy ovšem nejsou o válce, i když se do nich válečné dění tu a tam nějakým způsobem "vetře", náš hrdina žádný válečník není a jeho postavení a profese s válkou vůbec nesouvisí.

Text příspěvku byl upraven 24.07.18 v 08:14

Raksa.A
Raksa.A 24.07.2018 v 10:10

Ale původně válečník byl!

woodward
woodward 24.07.2018 v 13:25

Já reaguji jen na odpovědi. My nesmíme ani naznačovat. :)

soukroma
soukroma 24.07.2018 v 13:29

ha, znovuzrozen a rázem je tu plural majesticus ;-)

woodward
woodward 24.07.2018 v 13:53

Jak se těm lapiduchům dostaneš do spárů, ke všem skutečným neduhům se okamžitě přidruží nejrůznější poruchy, včetně špatné paměti, blbnutí na kvadrát a nějakej singulár či plurál, ať už majestatis či majestaticus, to jsou intelektuální výšiny, jichž prostě nedohlédneš! Například dneska jsem byl na nákupu v sámošce, v domácích potřebách a v drogerii. Zamířil jsem k domovu a zjistil jsem, že nemám hůl. Prošel jsem ty tři krámy, kde jsem ji moh zapomenout, ale nikde nebyla - na mou duši, k ukradení na ní nebylo docela nic! Tak jsem se zašel zeptat do lékárny, kde dneska člověk koupí takovou nějakou hůl a oni kupodivu že prej u nich. Stála tři stovky a když jsem si později vzpomněl, kolik deštníků jsem v životě tu či onde ztratil - a to takovej deštník má proti holi vždycky tu výhodu, že si ho můžu zapomenout doma, zatímco bez hole se až tak daleko nedopajdám, aniž bych si uvědomil, že mi něco schází - úplně mě v tom horku zamrazilo. Což byl nakonec aspoň trochu pozitivní dopad celý tý lapálie...

adidas95
adidas95 24.07.2018 v 21:05

Zkusím odpovědět: Svého autora (Kena Folleta) by mohl hledat Jack syn Ellein a Jacka, adoptivní syn Toma Stavitele z Pilířů země.

Raksa.A
Raksa.A 24.07.2018 v 22:12

woodwarde, já mám s lapiduchy taky prima zkušenosti. Když mě vzal slepák, tak to samozřejmě bylo v sobotu v noci, i skončila jsem na chirurgii v Londýnské. Tam mi poradili, ať ležím a dávám si studené obklady. Byla jsem na toho doktora hnusná a vysvětlila jsem mu, že mám dva kluky, tři a dva roky, pilně pracujícího manžela a jakmile mi poradí kdy, tak si lehnu a budu si dávat studené obklady. Pozvali mě na kontrolu a byla jsem tam asi pětkrát, až už jsem toho měla dost a nic se nelepšilo. I napsali mi papír na předoperační vyšetření a poslali s tím k obvoďákovi.
V pondělí jsem k němu dorazila, on típl cigáro, pravil támhle si lehněte a promačkal mi břicho, načež otočil ten papír, něco napsal a pravil - dojděte si domů pro bačkory a plavte zpátky na tu chirurgii. Na papíře bylo napsáno "Akutní k operaci!" a ten obvoďák byl bývalý chirurg z Vojenské nemocnice, po roce 68 vyhozený.
I vydala jsem se zpátky do Londýnské, kde jsem předala papír. Byla tam mladá doktorka a skoro dostala hysterický záchvat. Ale! k jejich chvále musím říct, že mi to vyšetření udělali sami. A objednali mě za tři dny na operaci. Sehnala jsem matku z chalupy, aby mužovi pomohla s klukama, ta přijela, a já se vydala opět do Londýnské, na tu operaci.
Dorazila jsem tam a doktor na příjmu mi oznámil, že to musíme odložit, neb opravují druhé patro. To už mi hvízdlo v bedně, a ječela jsem na něj, jestli to stihnou, když mi slepák praskne a na sídlišti máme jen jednu telefonní budku, která většinou nejde.
Takže nakonec mi řekl, že druhý den mu má přjít ženská na žlučník, že to odvolá a vezmou mě. Což učinili. A jako vrchol té anabáze, když jsem se poprvé belhala na záchod, potkal mě chirurg, co mě operoval a pravil : "Víte vy, jaké máte štěstí, že jste naživu?" Pak mi vysvětlil, že mě měli na stole asi tři a půl hodiny a kromě slepáku jak hadříčku jsem měla taky prasklou cystu na vaječníku a nejméně dva měsíce jsem krvácela do břicha, tak přidávali narkózu a museli volat gynekologa od vedle.
Nekopla jsem ho - jednak nevěděl nic o tom, co operaci předcházelo, druhak jsem nemohla zvednout nohu, protože jsem měla asi 15 cm čerstvou jizvu.
A jestli ti to nestačí, další operaci příště...

Marylaa
Marylaa 25.07.2018 v 22:37

Nějak jsem se v tom ztratila. Jaká je vlastně poslední hádanka?

VlKa
VlKa 25.07.2018 v 22:38

woodward: Je ta odpověď ze včerejšího večera správná?

woodward
woodward 26.07.2018 v 07:41

Omlouvám se, že jsem sem zatáhl nepatřičné žvanění. Nikoliv, Správná odpocvěď se tu zatím nevyskytla. Já pro jistotu zopakuji celé zadání a připojím malou nápovědu:

Ztroskotání lodi, při němž zahynul vnuk velkého zakladatele dynastie, vedlo ke sporům o trůn a dlouhé válce. Autora hledá titulní hrdina série příběhů, které se odehrávají v těchto neblahých časech. Ty příběhy ovšem nejsou o válce, i když se do nich válečné dění tu a tam nějakým způsobem "vetře", náš hrdina žádný válečník není a jeho postavení a profese s válkou vůbec nesouvisí.

Malá nápověda:
Hrdinovo působiště leží v kraji, jímž království hraničí se sousední zemí, která je hrdinovým rodištěm.

Domnívám se, že Raksa A. správnou odpověď zná a vsadím dolar proti fazoli, že ji tu zná i sposta jiných. Tak se nestyďte!

Text příspěvku byl upraven 26.07.18 v 07:48

Raksa.A
Raksa.A 26.07.2018 v 09:30

Já se nestydím, jen jsem neměla další hádanku. Ale nehledá bratr Cadfael Ellis Petersovou?

woodward
woodward 26.07.2018 v 10:18

Už ji našel, už ji drží za drdol. Tak nás vyzkoušej.

Raksa.A
Raksa.A 26.07.2018 v 10:28

Tak lehkou.
Hrdina všech hrdinů, přirozeně inteligentní s instinkty tygra, hledá svého autora.

soukroma
soukroma 26.07.2018 v 11:05

Vůbec nevím, kdo by byl hrdina hrdinů. Ale tipnu si podle indicií třeba Tarzana (Burroughs), možná Maugli (Kipling)..., ať se máme od čeho odrazit.

woodward
woodward 26.07.2018 v 11:22

Anebo třeba král David... hrdina jak vyšitej, v nejslavnější knize všech dob. Přirozenou inteligenci mu nelze upřít a instinkty tygra... v tom, jak vyřídil starýho Uriáše se dravčí stránka jeho povahy projevila dost zřetelně. Autorem je pochopitelně On Sám.

Raksa.A
Raksa.A 26.07.2018 v 11:50

Autor psal o hrdinovi všech hrdinů povídky a jeden román (psal i o jiných hrdinech, ale ti nejsou tak hrdinovatí). Dokonce byly podle nich i natočeny dva filmy.

soukroma
soukroma 26.07.2018 v 12:15

Tak podle žebříčku zde http://magazin.cz/hudba-a-film/573-50-nejvetsich-hrdinu-a-padouchu-vsech-dob je na čele všech hrdinů Indiana Jones. ;-) Ovšem to bude jen filmová postava, podobně jako třetí v pořadí Rocky Balboa. Takový James Bond (4.) už vyšel z literárního světa, ale románů a filmů bylo přehršel. Komiksoví hrdinové to asi taky nebudou, byť Batman je hned druhý v žebříčku a Superman pátý. Můj oblíbenec Philip Marlowe (19.) je sice hrdinou podle mého gusta, ale nejen povídek, ale i několika románů a rozhodně mnoha filmů.
Takže jsem zase na začátku - vím víc, ale nikoli tuto odpověď...

Raksa.A
Raksa.A 26.07.2018 v 12:18

Autor je považován za zakladatele onoho žánru. A v těch filmech hrál známý silák.

intelektuálka
intelektuálka 26.07.2018 v 12:21

Conan ?
R. E. Howard

Text příspěvku byl upraven 26.07.18 v 12:23



Vložit příspěvek