Postava hledá autora - pomozte jí!

DISKUZE » O autorech


Hraboshka
Hraboshka 12.05.2017 v 18:18

Jo, takhle se to hádá...

Autora hledá trochu zvláštní postava, která je na začátku dost šeredná, ale postupně zkrásní. Na první pohled se do ní zamiluje šikanovaný chlapec a tahle láska ho úplně změní. A taky mu zničí život.

soukroma
soukroma 12.05.2017 v 18:50

nebo Shakespeara...

Já jsem si zase našla
Ať vejde ten pravý
od: John Ajvide Lindqvist
ale malá upírka Eli asi šeredná nebyla...

Hraboshka
Hraboshka 12.05.2017 v 18:58

Tahle postava je ještě neobvyklejší než krvesajové... A hledá autora hodně známého a hodně čteného.

soukroma
soukroma 12.05.2017 v 19:04

A co ten Shakespeare, kterého podstrčila tatjana a hned zase vzala zpět? Má šanci?

Hraboshka
Hraboshka 12.05.2017 v 19:08

Toho jsem si nevšimla. Nebyla to odpověď ještě na tu hádanku s Falstaffem? Každopádně Shakespeare teď šanci nemá, tomu by ta postava připadala už tuplem divná, ještě víc než nám.

Hraboshka
Hraboshka 12.05.2017 v 20:52

Její jméno je zároveň názvem románu. A je ošklivá, protože je stará a zanedbaná. Ale má značné regenerační schopnosti, až děsivé...


Hraboshka
Hraboshka 12.05.2017 v 21:53

A Shakespearovi by připadala divná, protože v jeho době ještě nic podobného, jako je ona, neznali.

soukroma
soukroma 12.05.2017 v 23:11

Tak to asi bude Plymouth Christina
od: Stephen King

Hraboshka
Hraboshka 13.05.2017 v 05:09

Je to tak!

soukroma
soukroma 13.05.2017 v 11:41

Zlodějka, která neutekla zřejmě nejznámějšímu schizofrenikovi.

soukroma
soukroma 13.05.2017 v 18:19

Neutekla mu proto, že jí - až neznámý - vůbec nepřipadal divný a jeho zcela běžnou službu na útěku nutně potřebovala. Ale to bylo naposled v jejím životě.

Hun
Hun 13.05.2017 v 18:25

Mary Craneová hledá Roberta Blocha. Tys dala třikrát totéž do tří vláken!

soukroma
soukroma 13.05.2017 v 18:29

třikrát totéž, ale třikrát jinak, a že vám to dalo hodně práce :-)

nehledě na to, že je to Marion Craneová, ale když máš už tu hlavu třikrát zamotanou, tak si ji rozmotej další hádankou

Hun
Hun 13.05.2017 v 20:05

Děkuji. Teď hledá svého autora postava, která se musela přestěhovat z Holešovic do paneláku na periferii.

soukroma
soukroma 13.05.2017 v 20:12

Tak už na to došlo: Bořík Vojtěcha Steklače

Marthas
Marthas 13.05.2017 v 20:13

To Hun: Teď nevím, zda se trefím do postavy? Čenda hledá Vojtěcha Steklače?

woodward
woodward 13.05.2017 v 21:15

Já jsem se kdysi z Holešovic přestěhoval do paneláku na periférii, ale pochybuju, že by o mě někdo něco napsal. :)

Hun
Hun 13.05.2017 v 22:48

Tak na správnou postavu si vzpomněla Marthas. Je to opravdu Čenda, zvaný patrně též Woodward, kterého vyhnala z Holešovic stavba metra, a to v knize Čenda a spol. od Vojtěcha Steklače.

Zadává Marthas.

soukroma
soukroma 13.05.2017 v 22:51

tak reklamuji wikipedii https://cs.wikipedia.org/wiki/Vojt%C4%9Bch_Stekla%C4%8D, kde se hned několikrát připomíná "Bořík se přestěhoval na sídliště"

Hun
Hun 13.05.2017 v 22:57

Aha aha. A víte, že je to docela možné? Určitě to byla kniha Čenda a spol., ale tím stěhujícím se členem party mohl být opravdu Bořík. Soukroma mě znejistěla. Mea culpa.

Jenže já to teď neověřím: Z paměti to nedostanu a knihu doma nemám. Tak snad bude Marthas souhlasit, že budeme věřit Wikipedii a dáme slovo Soukromě...

Marthas
Marthas 13.05.2017 v 23:09

To Hun: Bohužel jedinou knihou, která mi ze Steklačovi série chybí, je právě Čenda a spol. Takže ani já to ověřit nemohu. Nebyla jsem si jistá, nu koukla jsem se do anotace DK a tam se píše, že Čenda. Tak jsem to prubla. Když mi soukroma protiřečila s Boříkem, ještě více jsem znejistěla. Já hlasuju pro to, aby zadával ten, kdo vypátrá v knize, kdo se tedy stěhoval. Tento problém mne velmi zajímá.
Osobně bych dneska stejně už nezadávala, jelikož je pozdě. Takže se vyvolává PÁTRÁNÍ po spravné postavě.
I když právě mám nové info, v knize Holky a spol. se píše, že se stěhoval Bořík.
Já prostě hlasuju proto, aby se toho zhostil ten, co nám sem opíše z Čendy, tu pravou vysvětlující pasáž a hlavně opraví anotaci, zde na DK, která se zdá chybná.-)
EDIT: Jelikož se soukroma rozhodla nečekat a jednat, tak že vykopla, můj názor jí nezajímá. Stěhuji se dnes za Boříkem, Alešem, Mirkem a i Čendou, přeci jen v některých knihách též vystupuje.-)

Text příspěvku byl upraven 13.05.17 v 23:23

soukroma
soukroma 13.05.2017 v 23:15

Zneurotizovaný šéf podniku ještě za minulého režimu se na naléhání svého nejbližšího okolí uchýlí na pár týdnů na hausbot do klidné zátoky přehradního jezera. Nicméně mocenské a ekonomické tlaky jej donutí aspoň na dálku řídit podnik, což v té době především obnášelo cesty do nejbližší hospody k telefonu. Potud trocha humoru a připomínka doby minulé, ale celý příběh vylepšuje plejáda méně či více uvěřitelných figurek, které se kolem dočasného působiště našeho neurotika pohybují a naráží na něj.
Celé jméno postavy je uvedeno v názvu knihy, která výrazně vybočuje z bohaté tvorby (jiného žánru) našeho oblíbeného autora, který se tu hádá velice často.

denib
denib 13.05.2017 v 23:26

Podivuhodný oddechový čas Richarda Bartoně - Václav Erben

soukroma
soukroma 13.05.2017 v 23:31

Skvěle, neurotik Richard Bartoň to byl

denib
denib 13.05.2017 v 23:38

Který spisovatel (postava v knize) během rozhovoru doslova psychicky ničil jednoho novináře za druhým? Až se našla jedna novinářka, která ... ale víc nemůžu prozradit, ať neprozradím děj někomu, kdo to ještě nečetl. Snad jen, že spisovateli podle lékařů zbývalo jen pár měsíců života a těmi rozhovory si krátil dlouhou chvíli. A která spisovatelka (skutečná) příběh napsala?

Text příspěvku byl upraven 13.05.17 v 23:39



Vložit příspěvek