Postava hledá autora - pomozte jí!

DISKUZE » O autorech


Falquar
Falquar 29.09.2016 v 11:41

Ha, a já do zadání chtěla napsat "shrekovský syndrom"! Ale ne, ne, Shrek to doopravdy není... Zachránce hledané princezny (nezapomeňte, že nám jde o princeznu :)) není popisován jako ošklivý. Tím zvláštním vzezřením ho "vybavili" dočasně a jenom proto, aby měl vůbec nějakou šanci princeznu zachránit.

Asi vám hodně napovím, když řeknu, že zlý "černokněžník" (obrazné vyjádření), který drží princeznu pod zámkem (v gigantické budově, kterou po sobě trochu nadutě pojmenoval), má víc očí než starořecký Argos a přezdívka "Velký bratr" by mu sedla jak prdel na hrnec.

woodward
woodward 29.09.2016 v 12:09

To by mohla být princezna Tamara, uvězněná v Mullerdómu, hledající Jana Weisse.

Falquar
Falquar 29.09.2016 v 19:32

Woodwarde, kápl jste na to, máte babu.

woodward
woodward 29.09.2016 v 19:55

"Jak je panu profesorovi libo", říkával muž, vyznačující se za všech okolností neotřesitelným klidem. Právě on hledá autora.

Ajrad1981
Ajrad1981 29.09.2016 v 21:42

Sluha Conseil hledá Julese Vernea. Skvělá kniha Dvacet tisíc mil pod mořem.

Text příspěvku byl upraven 29.09.16 v 21:44

woodward
woodward 29.09.2016 v 21:48

máš babu.


Ajrad1981
Ajrad1981 30.09.2016 v 07:38

Autory hledá dáma s velice zajímavým osudem. Jejího o dost staršího manžela zavraždil její milenec, kterého zachránila od trestu smrti tím, že pod gilotinu nastrčili někoho jiného, nevinného. O několik let později, domněle zavražděná svým zločinným milencem, byla pohřbena zaživa, podařilo se jí ale z hrobu vylézt a začala spřádat plány, jak svého milence zabít (netušila přitom, že jejím "vrahem" není ten milenec, ale jedna z jeho - z jejich obětí).

Ještě podotýkám, že se jedná o postavu vedlejší.

bamba
bamba 30.09.2016 v 09:20

než by som ju hľadala, radšej ju zabijem.

Ajrad1981
Ajrad1981 30.09.2016 v 13:30

Vzhledem k tomu, jak málo lidí má knihu v přečtených, přidám nápovědu: Jedná se o sérii 43 knih (do češtiny jich bylo přeloženo jen asi jedenáct) a nejhlavnější postavou je onen zločinný milenec, o kterém jste všichni už někdy museli slyšet a po kterém je celá série pojmenována. Dalšími dvěma hlavními postavami, bez kterých by to opravdu nešlo, jsou novinář a policejní komisař.

biki
biki 30.09.2016 v 15:58

Vypadá to hodně spletitě až bizarně, spíše tedy odhaduji starší dobu, tak si troufnu: onen zločinný milenec -že by Fantomas?, a podle filmové série by hledanou osobou mohla být lady Belthamová. Autoři Pierre Souvestre a Marcel Allain. Tak to jsem zvědavá ...

Ajrad1981
Ajrad1981 30.09.2016 v 16:26

Trefa!
Jsi na řadě. V zadávání hádanky, pochopitelně :-)

biki
biki 30.09.2016 v 20:41

Nebýt té nápovědy o postavách novináře a policejního komisaře, neměla bych šanci. Kdysi ve starověku jsem sice četla Fantomase v edici 3x, ale moc mě to nezaujalo. Takže odpověď jsem jen odhadla.

Teď hledá autora hrdina již poměrně dlouhé série. Jako mladík studoval mezinárodní obchod na lacrosové stipendium na univerzitě ve městě, které má stejný název jako jiné město na Sicílii s mnoha antickými památkami. Ale po tragédii, která stála život jeho 35 spolužáků včetně jeho snoubenky, se dal na zcela odlišnou cestu.

Hun
Hun 30.09.2016 v 22:33

Přiznám, že knihy jsem neznal, ale zajímavá hádanka mi přinesla zajímavé pátrání: Nejdřív zjistit název města shodný s městem na Sicílii, pak zjistit, o kterou tragédii šlo... A docela bych i knihy vyzkoušel. Každopádně je to asi Mitch Rapp hledající Vince Flynna, že?

biki
biki 30.09.2016 v 23:08

Ano, je tomu tak. Předávám slovo.

Hun
Hun 01.10.2016 v 09:17

Má hádanka bude velmi prostá, aby se vám o víkendu nezavařily hlavy:

Autora hledá postava, která má přesně o jednu hlavu méně než mytický Kerberos. :-)

tatjana1737
tatjana1737 01.10.2016 v 13:31

Mne napadá jen Zafod Bíblbrox, který byl tím pádem našel Douglase Adamse :-).

Hun
Hun 01.10.2016 v 14:17

Samozřejmě správně. Jiného dvouhlavého hrdinu asi neznám. :-) Zadáváš...

tatjana1737
tatjana1737 01.10.2016 v 14:28

Hun: Ale čučela jsem na tu hádanku hodně dlouho, než mne to napadlo :-). Říkala jsem si, že by nějaká saň? Ale ty dvě hlavy... :-)

Tak já zapátrám v paměti a vrátím se v minulosti na střední školu, kdy jsme s kamarádkou hltaly jistou "knižní sérii".
Svého autory / autory hledá hrdinka, která se narodila ve zchudlém šlechtickém rodě, ale oplývala neobyčejnou krásou. Její otec ji provdal za hrozného "ohavu", kterého se tak štítila, že ji musel svést v převleku za trubadúra. Nicméně záhy přišla na to, že vlastně tak hrozný není a zaplanula k němu velikou láskou. Štěstí jim však moc dlouho nepřálo - protože byl manžel nechutně bohat, byl ve vykonstruovaném procesu odsouzen k čarodějnictví, jeho majetky byly zkonfiskovány, a naše hrdinka skončila na dlažbě. Díky svému vzhledu a ženské obratnosti se však přes četné muže vypracovala zpět k vysokým společenským postům, aby o ně opět přišla a skončila jako hugenotská služka s vypáleným cejchem poběhlice. Po útěku ze zapáleného La Rochelle se dostala do Ameriky a zde se potkala - světe div se - se svým dávno oplakaným manželem. Její dobrodružství pak pokračovala i v Novém světě, ale to už jsem nečetla, protože se to nedalo :-). Každopádně hrdinka se vyznačuje tím, že spala snad s každým, kromě nejmocnějšího muže říše. Ten po ní nesmírně toužil, avšak dostal se jen k jednomu ukradnutému polibku, když ji jednou přistihl, jak si rovnala punčochy a vrhnul se na ni :-).

Prosím o celé jméno hrdinky i autora / autorů.

Text příspěvku byl upraven 01.10.16 v 14:57

tatjana1737
tatjana1737 01.10.2016 v 14:31

Dodávám, že myšleno je celé dívčí jméno hrdinky, neb kromě prvního sňatku vstoupila pak do dalších manželství, a počet jejích jmen tím vzrostl :-).

Ajrad1981
Ajrad1981 01.10.2016 v 15:12

To vypadá na Angeliku de Sancé de Monteloup, která hledá Anne a Serge Golonovi

tatjana1737
tatjana1737 01.10.2016 v 16:20

Tak to bylo rychlé :-). Míček je na Tvé straně :-).

Ajrad1981
Ajrad1981 01.10.2016 v 20:45

Svého autora hledá chlapec z malého vévodství, který právě prodělává vojenský výcvik, když se začínají objevovat nepřátelé z jiné planety. Vévoda se rozhodne pro cestu k princi, aby požádal o vojenskou pomoc. Členem výpravy je i zmiňovaný chlapec. Vzhledem k okolním nepříznivým podmínkám je výprava nucena projít skrz hory starou štolou a chlapec je během této cesty odtržen od zbytku skupiny. Při bloudění štolami narazí na umírajícího draka a dělá mu společnost, za což je odměněn zbrojí, která patřila tvoru dávno mrtvému. Tady u draka jej najde trpaslík a vyvede jej ven. Zbroj, kterou chlapec dostal, v sobě skrývá úžasnou moc a schopnosti svého předchozího majitele. Tyto schopnosti postupně přecházejí do chlapce, ze kterého se stává silný, nepřemožitelný a krutý bojovník.

K chlapcovu jménu přidejte i název vévodství, ze kterého pochází (to aby nedošlo k omylu :-D). A samozřejmě jméno autora.

soukroma
soukroma 01.10.2016 v 23:20

Nu, dohledala jsem asi toto: Tomas z Crydee - Trhlinové války - Raymond E. Feist...

Ajrad1981
Ajrad1981 01.10.2016 v 23:37

Dohledala jsi správně a teď je to na tobě :-)

soukroma
soukroma 01.10.2016 v 23:38

Diva, která až příliš dlouho užívá dar, který nebyl dán ostatním smrtelníkům.

Hledáme její vlastní jméno a hlavní pseudonym, kdo chce, může přihodit i její další umělecká jména. A samozřejmě jméno skvělého autora po všech stránkách nesmrtelného díla.



Vložit příspěvek