1. Kniha, jejíž hlavní postava je milovníkem koček


Axmannova
Axmannova 03.01.2024 v 07:30

Pro milovníky Hrabala doporučuji jeho knížku Proluky. Je dostupná i jako ekniha zdarma zde na Databázi knih.
https://www.databazeknih.cz/knihy/svatby-v-dome-proluky-22649

Text příspěvku byl upraven 03.01.24 v 07:32

Axmannova
Axmannova 03.01.2024 v 07:33

Pro milovníky Hrabala doporučuji jeho knížku Proluky. Je dostupná i jako ekniha zdarma zde na Databázi knih.
https://www.databazeknih.cz/knihy/svatby-v-dome-proluky-22649

Simona317
Simona317 05.01.2024 v 13:01

Kočka na cestách

LuckaK.088
LuckaK.088 05.01.2024 v 15:10

Za mě by to mohl být jakýkoliv životopis o osobě známé jako milovník koček - např. Freddie Mercury, Kateřina II. Veliká,...

Eicherik
Eicherik 06.01.2024 v 13:05

Sedl si do křesla, vychutnával si pití a četl si zprávy od Alžběty. Poslala mu fotku kocoura Diega, stuleného do klubíčka na křesle, ve kterém obvykle Bergman večer popíjel víno. Hlídá ti místo, abych ti ho náhodou nezabrala, připsala ke snímku. Chvíli si psali a pak Bergman odložil telefon. Byl čas jít spát.
(Vraní oko - Michaela Klevisová)

ivzu77

bilamyska
bilamyska 08.01.2024 v 15:10

Právě jsem přečetla Kočičího hosta a nezařadila bych ho - zamilují si kočku Čibi, ale nejsou milovníky koček obecně.

A ještě jsem dočetla detektivku Kočku na prameni od Lydie Adamson - hlavní hrdinka o sobě prohlásí, že je milovnicí koček. Takže ji zařazuji.

Aknel26
Aknel26 11.01.2024 v 00:05

Lenka Lanczová - Těžká noc. A je to kniha pro dospělé, hlavní hrdince je kolem třiceti.

Clara del Valle
Clara del Valle 11.01.2024 v 10:37

Bohuslav Reynek a jeho rodina byli velkými milovníky koček

https://www.databazeknih.cz/knihy/kdo-chodi-tmami-7966

https://www.databazeknih.cz/knihy/bohuslav-reynek-v-petrkove-10025

https://www.databazeknih.cz/knihy/archa-petrkov-404761

Text příspěvku byl upraven 12.01.24 v 11:00

Punisher
Punisher 12.01.2024 v 17:55

Hellboy je milovník koček

Koshik
Koshik 17.01.2024 v 11:13

Mohu se zeptat jestli někdo víte knihu ve které je hlavní osoba opravdový milovník koček... Teď jsem dočetl Půlnoční knihovnu, ale pro mé svědomí to není dostatečné :) Kočku má, má ji ráda, ale jinak tam není řečeno,ani nevyplývá z příběhu, že by byla milovníkem koček. Pokud si to někdo zařadí, samozřejmě jeho věc a jeho vnímání zadání ;) Padl tady Herriot ten bych řekl, že to splňuje. Nějaká další rada?

Text příspěvku byl upraven 17.01.24 v 11:14

denib
denib 17.01.2024 v 18:45

Koshik: Petrn tu doporučoval Tufova dobrodružství. Zkusila jsem to a jednak to opravdu splňuje (Tuf kočky zbožňuje, několik jich má a stále je doplňuje :-)) a jednak to je výborné sci-fi. Dodatečně mu děkuji za tip.

Brigid
Brigid 24.01.2024 v 17:33

Ha! Je otázka jak přesně je dané zadání myšleno, v každém případě velikým milovníkem koček je SMRŤ! :D Z čehož vyplývá že by mohly být použitelné knihy: Mort, Sekáč, Otec prasátek, Zloděj času, nebo Těžké melodično (Terry Pratchett)

Text příspěvku byl upraven 24.01.24 v 17:34

Snoopi
Snoopi 26.01.2024 v 01:55

Přidávám pár knížek, které se týkají tématu, je mezi nimi i literatura pro děti:
Vaculík: Člověk jménem Rour
Motlová: Mančí a Jonáš
Šárková: Černá, bílá a zrzavá kočička
Vítková: Kocourek Uhlík a tajemná vrata
Hrachovcová: Kocourek se vrací
Tylová: O kocourkovi Špindírkovi
Žambochová: Kočky mají rády ptáčky
Šmíd: Čisté radosti mého života
Mandausová: Proti srsti
Harasimová: Z deníku kočičky Ťapičky
Koťátka kočičky Ťapičky
Dostaň: Kinto
Mašková: Přes práh
Nix: série, 1. díl Sabriel
Bradley: Kočka a město
Bukowski: O kočkách
Nordquist: Kocour Fiškus
Burroughs: Kočka v nás
Mankell: Kocourek, který měl rád déšť
Březinová: Ťapka, kočka stěhovavá
Tanská: Puf a Muf
Siekikinen: Pan král
Polsen: Deník kočičího intelektuála
Vítková: Kde je Fido?
Narozeninová kočka
Mirovský: Kocour
Lhotová: Kocour Vavřinec a jeho přátelé
Hlavinková: Sesterstvo a kouzelná kočka
Peroutková: Kristián a kocour Theo
Musálková Jeckelová: Šalvěj a Meruňka
Fischerová: O kočce Mňauce a pejsce Bibině
Buřilová: V Tichošlápkách je pořád veselo
Martin: Kočičí příběhy
Kolloch: O čem si kočky povídají
Poláček: Soukromý detektiv Matyld
Kučerová: Kočka Sára a její přátelé
Holeinone: Mourek
Skálová: Malostranské psí jaro
Platznerová. Kočka v blázinci
Kahoun: Štěstíčko
Kubišová: Kocour Olivier a malíř Monet
Dyntarová: Tajemství ztracených koček
Vlčková: Dobrou noc, koťátko
Amado: Kocour Mour a slečinka Vlaštovička
Del Campo: Deník tříbarevné kočky
Hřebíková: Život s kočkou není psina
Formáčková: Kočka se špatnou pověstí
Diablová: Život s kočkou ve znaku

Text příspěvku byl upraven 27.01.24 v 02:30

Stanas513
Stanas513 27.01.2024 v 10:10

Já jsem letošní výzvu pojala tak nějak obecně. Našla jsem si Veselou veterinářku (je to e-kniha) a myslím si, že prostě každý veterinář musí mít rád zvířata a tedy i kočky. Také bych se eventuálně podívala na knihy pana Herriota.

vendulacte
vendulacte 28.01.2024 v 19:59

Já bych doporučila Muž jménem Ove. Myslím, že na konci by se určitě dal označit za milovníka koček (kočky).

iLuciferie
iLuciferie 30.01.2024 v 15:58

@Koshik tak to pardon, vycházela jsem z předpokladu, že když si někdo pořídí kočku, má k ní blízký vztah a v rámci děje pro ní udělá i něco celkem zásadního, tak by se dal za milovníka koček považovat. ale je pravda, že člověk například nemusí být nějakým vyloženě milovníkem dětí a přesto založit rodinu, takže se omlouvám za unáhlené tipy..
jestli Vás to trošku potěší, tak mě nejspíš dohnala "čtenářská karma", protože já jsem si dle žebříčku vybrala knihu "Kocour, který zachraňoval knihy", která je tam teď 70x (je na 8. místě), jsem v půlce a zatím tedy o žádném milovníkovi koček nemůže být ani řeč, protože člověka, pomáhajícího jen tak mimochodem zcela cizí kočce, která ho poprosila o pomoc, bych milovníkem nenazvala ani omylem :D no třeba to ještě bude mít v druhé půlce nějaký zásadní zvrat, který mi to do tématu "povolí" přiřadit, ale moc si to zatím neumím představit...

tak jen doplnění po dočtení - v knížce “Kocour, který zachraňoval knihy NENÍ hlavní postava (ani žádná jiná) milovníkem koček

Text příspěvku byl upraven 03.02.24 v 21:06

Ladis777
Ladis777 30.01.2024 v 19:53

Mikeš od Josefa Lady. :D

Zahradnice19
Zahradnice19 31.01.2024 v 14:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Zahradnice19
Zahradnice19 31.01.2024 v 14:52

Tempe Brennanová, hrdinka detektivek Kathy Reich má kocoura Birdieho, který hraje roli téměř v každém dílu série, myslím, že by se dalo také počítat

iška
iška 11.02.2024 v 11:42

J. Gutsch, M.Leo: Frankie
Měla jsem s touto útlou knížkou trochu problém. Nejprve jsem ji přidat chtěla, pak jsem to zrušila. Hlavní postavou je tu kocour. Ale je to zamilovaný kocour. Takže “hlavní postava miluje kočky je v podstatě splněno. Zařazuji. Ale pro klid vlastního svědomí ještě něco časem přidám.

Text příspěvku byl upraven 11.02.24 v 11:42

hawatt
hawatt 23.02.2024 v 22:31

Myslím, že nastal čas na přečtení Červeného trpaslíka :-D

dennydee
dennydee 31.03.2024 v 23:50

Krvavé jahody - hlavní hrdinka vlastní kočku a miluje ji.

knihožroutka28
knihožroutka28 05.04.2024 v 11:17

Ahoj, neznáte nějakou knížku pro děti, ve které je hlavní postava milovníkem koček? :)

Akimbo
Akimbo 08.04.2024 v 11:36

knihožrotka28: Doporučuji Devatero pohádek od Karla Čapka, hned první pohádka je Kočičí, její hlavní hrdinové jsou milovníci koček a určitě stojí za přečtení :).



Vložit příspěvek