Obecně o letošní výzvě


LooneyCZ
LooneyCZ 04.11.2020 v 13:48

Hurá, témata na rok 2021!

jaskr
jaskr 12.11.2020 v 17:48

Zkoušeli jste někdy najít minimální počet knih, které musíte přečíst, abyste splnili všechna témata?

allebra
allebra 14.11.2020 v 09:43

Objevování nových témat Čtenářské výzvy se stalo mým nejoblíbenějším adventním kalendářem. :-)

Eicherik
Eicherik 14.11.2020 v 10:07

allebra: To je dobré přirovnání. :-)

bedkniha
bedkniha 18.11.2020 v 12:43

Témata na tento rok byly perfektní a docela lehká, kterou jsem měla i brzy hotovou. Ale výzva na příští rok se mi zatím moc nelíbí a přemýšlím, že jí asi plnit nebudu, docela mě to mrzí :-(

bamba
bamba 18.11.2020 v 12:47

bedkniha - tak konvertuj.


hanucha
hanucha 19.11.2020 v 18:40

jaskr - jak to myslíte? Jako pokud bychom našli knihy, které splňují víc témat, kolik jich minimálně musí být? Odhadla bych aspoň 4-5 určitě... spíš ale víc :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.11.2020 v 18:53

Krom plánovaných knih jiné do výzvy nedávám.
Letos jsem zatím přečetla 180 knih.
Ve výzvě mám 97 knih. (Kdybych nebyl líná a hledala v přečtených víc, asi víc.)
Splněno 18 bodů ve výzvě.

Text příspěvku byl upraven 21.11.20 v 06:16

allebra
allebra 20.11.2020 v 20:08

Občas narazím při hledání vhodných knih do výzvy na knihy, které mě opravdu zaujmou a nebýt výzvy, asi bych se k nim nedostala, za to jsem ráda.

KristinTj
KristinTj 20.11.2020 v 23:30

@Lenka.Vílka To jsou dvě knihy za den. Nestihla bych si je užít ani odžít! Skoro mi to zní jako knižní promiskuita :) Je zajímavé, jak jsou čtenáři různí, a to ve spoustě směrech. Každopádně mě na výzvě baví hledat to pravé ořechové.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.11.2020 v 06:01

KrisrinTj: koukněte na to, co čtu, a pochopíte, proč mi nějaké odžití v některých případech netrvá dlouho. Čili, nejsem knižní lehká holka. Jenom se ze vztahu, který trvá třeba jenom hodinu oklepu hodně rychle :D proto je to statistika, která se hodnotí špatně. Třeba teď se intenzivně věnuji jedné knize a dva týdny jsem na jinou ani nepomyslela! Asi mi to na konci roku zkazí průměr :D
PS: mohla bych poprosit o vzorec. Vážně jsem se snažila, ale vždycky mi vyšlo něco jiného než vám. Tj jedna na dva dny, kdybych do konce roku už nic nepřečetla, (takže jedna kniha na cca den a půl, čili vzhledem k tomu, že mám dost knih právě na tu hodinu, je ten průměr ještě horší, spíš tři dny, to je skoro jako s tou průměrnou mzdou, co. Taky do ní mám hodně daleko, ale vychází to tak průměrem, tak co si stěžuju?), ne dvě na jeden den. Ale já byla na matiku vždycky špatná...
Ale je taky pravda, že zážitky z nové knihy jsou lepší než kapavka, takže být v něčích očích za knižní dě%@u mi zase tolik nevadí ;) ale ten vzorec je i tak divnej :(

Text příspěvku byl upraven 21.11.20 v 07:06

KristinTj
KristinTj 21.11.2020 v 07:46

@lenka.vilka Ech, samozřejmě, knížka na dva dny :D Pozdní hodiny mé vzorce otáčejí velmi často. Jinak myslím, jinak píšu... Dívala jsem se a asi chápu. Nevidím na tom ale nic špatného a nevnímám to tak fatálně, spíš jako jakési literární flirtování...? Ovšem když někdo řekne číslo pro druhého nepředstavitelné (jakkoli odůvodnitelné), měl by počítat s nějakou tou vzorcovou reakcí :) Zvlášť když někteří z nás čtou velmi (velmi!) pomalu. No, každopádně je to imho v pořádku a jak jsem psala, obec čtenářů je zajímavě rozmanitá v nesčíslně směrech. P. S.: A že jsem tak zvědavá, kterápak je tou dlouhodobou známostí? ;)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.11.2020 v 07:59

KrisrinTj: super! Doufala jsem v tu pozdní hodinu :D ale jinak...
...je pravda, že jsem si jednou lehla na sluníčko a přečetla za den den celou komiksovou sérii. Prostě to bylo hodně dobrý! Že je někde problém mi došlo až večer při pohledu na spalený záda :D
To je jako když se zeptáš: " S kolika chlapama jsi něco měla?". Tak když odpověď je 40, je to blbý číslo. Ale už se špatně vysvětluje, že to bylo 2x s dvaceti :D
(Blbej humor, moc brzo ráno :D ...)
Svědectví od Kinga, a vypadá to, že do konce týdne ta romance už skočí...ten počet stran mě už prudí :D

KristinTj
KristinTj 21.11.2020 v 08:13

@lenka.vilka Mě to pobavilo i takhle po ránu .)) Ale zpátky k tématu: Zaujalo mě to plánování - ke každému bodu výzvy jedna (nebo více) knih už na začátku nového roku? Možná to zkusím. Já knížky do výzvy totiž hledám průběžně celý rok...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.11.2020 v 08:24

KristinTj: já koukám do knihovny a do "chystám se číst" a zatím mám ke každému bodu minimálně dvě knihy, dost jich už je přesunutých ze seznamu "To stihnu v roce 2020" do "To doufám, že už konečně stihnu v roce 2021" :D
Takže teď píšu na papír a až bude nová výzva na profilu, tak si to tam naklikám. Co nestihnu, na konci roku smažu ;) já to chápu ne jako plánování, ale spíš připomínání. Což mi vyhovuje :)
Třeba letos jsem myslela, že nedám holokaust a během čtení jsem zjistila, že se mi kniha hodí (netušila jsem, že autor půjde až tak do hloubky v beletrii z druhé světové války, když je to fantasy). Ale je pravda, že třeba Černé léto jsem četla jen tak a lup ke tam pohřeb, dám to k bodu ;)
PS: ráda jsem pobavila ;)

Eicherik
Eicherik 21.11.2020 v 09:12

Na to přiřazování, až bude Výzva na profilu, se moc těším a i když všechny body nejspíše nesplním, tak jsem rád, že je budu mít alespoň "šedivé". :-)

KristinTj
KristinTj 21.11.2020 v 09:20

@Eicherik @Lenka.Vílka Jdu do toho taky, je to jako si pořídit malou knihovnu. Díky za inspiraci .) A kdy to bude? Minulý čas si nepamatuju...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.11.2020 v 09:22

Co vím, tak letos to bylo hned po začátku roku, tak snad by mělo být 2021 stejné. Nechť je novoroční rituál klikání šedivých obálek perfektní! :D

Marika Vanova
Marika Vanova 01.12.2020 v 16:42

Doufám, že ještě dodělám letošní výzvu, zbývají mi dvě a hurá do dalšího roku :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.12.2020 v 16:46

Marika: držím pěstičky :) mě taky chybí dvě, ale to už letos nedám, ale všem ostaním to moc přeju ♡♡♡

Marika Vanova
Marika Vanova 02.12.2020 v 08:13

Lenka. Vilka - díky, třeba ti to ještě půjde. Mně zbývají básně, to jsem si vybrala Maminku od Seiferta a kniha s ANEB, to mám v knihovně objednávku na Anglické (nevím co?) aneb coolturní šok.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.12.2020 v 08:47

Marika Vanova: děkuji za podporu. Leč naše knihovna tenhle týden již otevřela v normálním režimu, vidím to bledě :( ale to neva ;) není to konec světa :)

Marika Vanova
Marika Vanova 02.12.2020 v 16:40

Lenka. Vilka - to se ví. Beru to jako osobní výzvu.

LooneyCZ
LooneyCZ 04.12.2020 v 13:32

Pardon, jen si tu odložím takový povzdech a osobní závazek. Letos jsem výzvu sice splnila, ale při výběru knih jsem neměla úplně šťastnou ruku. Za každou cenu jsem chtěla mít svých 100 %, ale rvala jsem to na sílu. U knih, které jsem četla čistě jen kvůli danému tématu, jsem po přečtení často usoudila, že se mi vlastně nelíbily. Ale dočetla jsem je, protože výzva, ne asi! Ve výsledku to pak vlasně byl spíš strašnej opruz než nějaká výzva nebo objevování nezvyklých knižních titulů.
Vzhledem k tomu, že témata 9 a 11 na rok 2021, jsou pro mě takřka nesplnitelná, tak jsem si tu jen chtěla v diskuzi uložit takový osobní závazek, že v roce 2021 se na nějaké nesmyslné bezhlavé plnění výzvy vykašlu. Ono totiž ve výsledku jde o kulový a když na konci roku nebude v příslušné kolonce svítit zelená stovka, svět se nezboří. Já vím, že to je přece úplně jasné, objevila jsem Ameriku, jenže já si k tomuhle naprosto jasnému závěru asi potřebovala dojít sama.
Až zas začnu blbnout s "plněním", tak si to sem někdy v budoucnu přijdu přečíst. Howgh.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.12.2020 v 14:35

LooneyCZ: Já myslím, že to je hezký a zdravý přístup. Co z toho, že splním, když dám hvězdu a komentář, že se nelíbilo, abych prostě splnila a nic ze čtení neměla? By se mi to do výzvy klikalo s těžkým srdcem :(
Tak bude holt 80%. No a? :)

Text příspěvku byl upraven 04.12.20 v 14:38



Vložit příspěvek