Obecně o Čtenářské výzvě 2020


siena
siena 27.11.2019 v 12:16

Lenka.Vílka, znovu opakuji...stále dokola, napadnete, a když se napadený ozve, umíte jen urazit..ale nebojte, už vás hluchá nebude obtěžovat a pokusím se ani neobtěžovat jinde na DK...bude to taková má osobní výzva...a že to bude výzva s velkým V!

Musvar, omlouvám se, že jsem neodhalila vaší ironii. Ale bude to tím, že ta tu rezonuje celým vláknem, jen s tím rozdílem, že to ironií nemá být...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2019 v 12:22

Siena: omlouvám se, nedošlo mi, že opět používáte svoje zvětšování. "Jsme to holky šikovný, ale nesmíme se nechat otrávit jinejma...holkama." Jestli je pro vás tohle napadání, tak dost věcí dává najednou smysl...

No, vidíte, a potom, že se do výzvy nezapojíte. Celou dobu, že jako ne, a konečně ano. Mám radost. I za vás :)


Dobře, teď už se tedy můžeme věnovat výzvě a ne furt dokola těm, kteří nám to chtějí kazit. Taky dobře!

Musvar
Musvar 27.11.2019 v 13:02

Lector: tento problém neznám, protože se diskuse až na drobné připomínky k fungování webu neúčastním. Jsem zcela zahlcen čtením knih, takže nemám čas o nich diskutovat :) Ale chápu, že to může být obtěžující pro někoho, kdo diskusi nějakým způsobem používá, podobně jako ty zvláštní literární hry, co tady pořád běží. Možná by to byla výzva pro vylepšení diskusního fóra, aby se výzvaři mohli uzavřít do své "místnosti" a neběžely všechny příspěvky v hlavním vláknu. Jedním z důvodů, proč mě fórum neoslovilo, je i jeho nepřehlednost. Těch vláken je moc, často se objevují duplicity a je obtížné se v nich orientovat. Když chci něco řešit, vždycky váhám, kam to vlastně mám napsat. Ale chápu, komunita je velká a lidé, kteří rádi čtou, často i rádi píšou.

ijcro
ijcro 27.11.2019 v 13:13

@Musvar: musím s Vámi souhlasit.
Nejsem schopen pobrat "Trojslovný příběh" a ani mi ho nejde nějak vypárat z přítoku diskuzních příspěvků. Taktéž mě děsí "Příběh jen z názvů knih" a literární kvíz "Poznej knihu podle tří indicií" s chybkou v názvu :) . Někdy se dá skousnout "Filosofování pod starým mohutným dubem", ale fakt jen někdy v depresi literárního sena...

Lector
Lector 27.11.2019 v 13:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Musvar
Musvar 27.11.2019 v 13:59

Lector: jen drobnost – určitě to není méně ctihodné, jen mě prostě to čtení aktuálně baví víc :)


Janadvorackova
Janadvorackova 27.11.2019 v 16:36

ijcro: "Trojslovný příběh" nepobírám také. Pochopila jsem to kdysi jako tvorbu příběhu, v němž na sebe příspěvky budou navazovat, ale poté, co to tam podivné existence spamují nějakými svými vlhkými výplody, jsem své příspěvky smazala a už tam nelezu. Co se tím sleduje, raději nevědět.

U výzvy nepobírám skutečnost, že mi cizí lidé nadiktují témata, kterých se mám držet a doufat, "že se jako inspiruji?" Proč? To sama nedokážu přijít na způsob, jak to udělat nenásilně? No, dokážu, tak proč tím otravovat okolí.

Jinak jsem ale správně pochopila včerejší příspěvek, který napsala Marylaa, že totiž taková témata dokážou člověka inspirovat. Ano, pokud se čtenář tímhle stylem inspirovat chce, proč ne. Pak zákonitě narazí i na knihy, které nemusí v databázi být :). Je to logické a jednoduché.
A pak je třeba někdo přidá. A nebo taky ne... To jsou věci.

Mimochodem je škoda, že zde furt nefunguje možnost vložení audio knihy. Narazila jsem teď minimálně na dva tituly, které jinak než v audiu nevyšly. A nikdy se do databáze nedostanou.
Pak mám ovšem název stránek v mírním rozporu s jejich funkcí. Škoda. Třeba časem?

LooneyCZ
LooneyCZ 27.11.2019 v 17:27

Musvar: Mě náhodou váš včerejší ironický příspěvek pobavil ;) Já se totiž dost často cítím úplně stejně :)

Musvar
Musvar 27.11.2019 v 23:50

LooneyCZ: jsem bohužel nedotčen předešlými komentáři, sympatiemi a antipatiemi. Takže mi zdejší diskuse přijdou dostatečně bizarní, aby mě dokázaly překvapit :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.11.2019 v 11:42

V roce 2019 jsem se pustila do své osobní výzvy. Přečíst všechno od Kinga. Jak se daří, lze vidět na mém profilu. A jelikož ze zatím jedenácti témat sedm sedí do knih Kinga, já mám jasno. Jsem zvědavá, co bude zveřejněno dál a co kam sedne. Ale plán zůstane ;)

LooneyCZ
LooneyCZ 28.11.2019 v 17:26

Musvar: Já sleduji v podstatě jen toto diskuzní vlákno. Nevím proč to dělám, asi skryté masochistické sklony :-D Občas mě tu něco i pobaví, ale většinou je to spíš smutné...

Phoe-be
Phoe-be 30.11.2019 v 15:32

Já si přečtu komentář, že mimo jiné dalším případným plusem ČV je fakt, že někteří čtenáři díky ní třeba přidají do databáze novou knihu, pomyslím si - hmm, zajímavé! - a čtu dál... Na někoho to ale bohužel působí jak červený šátek na býka, a zbytečně z toho udělá diskuzi o tom, že vlastně přidání knihy jen kvůli ČV je skoro horší, než ji nepřidat vůbec, a kdo vlastně by měl dostat zlatou medaili za přidávání knih... Nezapomínejme, že DK je komerční internetový projekt pro širokou veřejnost, ne exkluzivní literární klub. Absence nadhledu a slušného vychování mě v diskuzích obtěžuje mnohem více, než když narazím na dosud nepřidanou knihu.

Parwana
Parwana 13.12.2019 v 13:57

Nechci být hnidopich, ale konec roku se nezadržitelně blíží a jestli budete zveřejňovat rychlostí jedno téma týdně, tak Vám to vyjde pouze na 18, když jsme zatím u patnáctky. Nechcete nám v nejbližší době nadělit témat víc? ;)

Bubo19
Bubo19 13.12.2019 v 14:21

Pokud jsem si všimla, tak jsou zveřejňována vždycky dvě témata týdně, takže to krásně do konce roku vyjde.

Parwana
Parwana 13.12.2019 v 15:47

Bubo19: díky za informaci, já měla za to, že jenom jedno (nebo mi to tak přišlo). Tak to jste mě uklidnila ;)

ZuKo
ZuKo 29.12.2019 v 13:35

Já ČV beru jako doplněk k tomu co bežně čtu a díky ní jsem přečetla zajímavé knihy i děsné. Baví mě přemýšlet kterou knihu přečtu. Na 2020 se snažím napasovat knihy co doma čekají. Čtení diskuzí je někdy zábavnější než kniha a to moc diskuze k ČV nečtu. Já se třeba těším až bude seznam knih v 15. Kniha, jejíž obálka se vám nelíbí. Tady bych rada viděla třeba ne 50 ale 100 knih v žebříčku. Některé obálky jsou fakt hnusné.
Jinak každý si ČV plní po svém, jak už bylo různě zmiňováno v diskuzích kniha, kde je děj v Ostravě. Také jsem nalétla.
Čtení v roce 2020 zdar.

Leiah
Leiah 31.12.2019 v 21:10

Mě už zdejší překombinovaná výzva nebaví. Proč se nutit do nezajímavých témat a nudných knih? Toho jsem si užila dost ve škole. A je to čím dál tím horší. Víc mě vyhovuje výzva na Goodreads, kde si jenom stanovím počet knížek a témata jsou jen na mě. A taky tam nejsem svázaná nutností překladu do češtiny.

Text příspěvku byl upraven 31.12.19 v 21:12

Nelmal
Nelmal 31.12.2019 v 23:37

2020 dobrá témata, za chvili jdeme vyplňovat:-)

iveta4322
iveta4322 01.01.2020 v 00:43

Nechapem, ako je mozne precitat knihu, ktora ma viac ako 400 stran za 45 minut

Nelmal
Nelmal 01.01.2020 v 00:45

:-) 399 vloni a poslední letos asi

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.01.2020 v 00:54

Ten obrázek u výzvy 2020 na profilu je nejlepší :D
"Satane prosím, dej mi sílu dočíst výzvu!" :D

ZuKo
ZuKo 01.01.2020 v 00:55

Každý si tu výzvu pojme podle sebe. :). Přeji hezké čtení v rámci ČV 2020.

Noctua8
Noctua8 01.01.2020 v 17:01

Mě to hlava nebere. Můžete mi prosím přátelé vysvětlit, jak může mít někdo po cca 16 hodinách nového roku již splněnou výzvu? Přečtených 20 knih? Hrozně ráda bych viděla ten přehled knih k jednotlivým tématům, které dotyčný/á přečetl. Chápu, že v komiksech a dětských knihách by se to asi dalo zvládnout, ale tam asi moc knih o holokaustu, popř. od autorů, kteří získali cenu E.A.Poea nebude. Já vím, že výzva je jaksi každého věc, a může si ji plnit jak chce, ale tohle opravdu NECHÁPU.... A co kniha, která vyšla poprvé v roce 2020? Já chci prostě vědět, která kniha dnes vyšla... ?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.01.2020 v 17:04

Noctua8: třeba je to fofník :D

Ale v odpovědi. Dnes vyšlo třeba:
https://www.databazeknih.cz/knihy/bretanske-tajemstvi-429644

Jinak, já znám komiks o holokaustu i od držitele ceny E.A.Poa...to Jenom že to nejsou jenom obrázky na jedno odpoledne ;)

Ale ten Lunapark, co vyjde až v únoru je vyloženě chyba nastavení databáze, že tam jsou dát knihy, které ještě nevyšly. Protože knihu, která nevyšla sice nemůžete hodnotit,
ale můžete dát do přečtených...

Text příspěvku byl upraven 01.01.20 v 17:14

Noctua8
Noctua8 01.01.2020 v 17:13

Co je fofník? :-)



Vložit příspěvek