20. Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy


markyticka
markyticka 19.04.2020 v 12:45

Trochu mne překvapilo, že když jsem dnes dočetla knihu Slepá mapa od Aleny Mornštajnové, kde byla jak svatba tak pohřeb, tak jsem ji i nalezla zařazenou v této kategorii Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy? Kniha se dotkla i holocaustu. Navíc první věta začíná: Toho dne se...
Přemýšlím, co k tomu někoho vede? Spíš to vidím, že knihu nečetl, když ji takto zařadil?

Text příspěvku byl upraven 19.04.20 v 12:46

pedobro
pedobro 20.04.2020 v 10:53

Protože se mi líbily dvě knihy od A. Mornštajnové a viděla jsem k tomuto tématu zařazenou její knihu Tiché roky, řekla jsem si "super, autorka se mi líbí, knihu jsem stejně číst chtěla a ještě splním ten nejnáročnější bod výzvy." Ale když jsem ji začala číst, tak mi už někde na začátku knihy bylo jasné, že ji do této výzvy zařadit nemůžu, protože se v ní odehrává jak svatba, tak pohřeb... Ne všechny tipy jsou holt správně zařazené. Každopádně nelituji, knížka byla skvělá a já budu k tématu hledat dál :o)

Text příspěvku byl upraven 20.04.20 v 10:54

PanKrbec
PanKrbec 01.05.2020 v 00:34

Tak jsem si pročetl tu diskuzi a schválně jsem porozklikal prvních deset knížek v žebříčku tohoto tématu výzvy a jen dvě (Medvedín a Gump) nejsou zároveň zařazeny i v jiném objektivně hodnotitelném tématu, jako svatba, pohřeb, psychická porucha či zájmeno. Dokonce jsou autoři zařazeni mezi Dány nebo oslavence kulatin i když Dáni ani jubilantii nejsou. Zrovna u roku narození a narodnosti autora, které jsou v DK již uvedeny, by nemusel být zas takový problem upravit program tak, aby nešli zařadit tam kam nepatří, např. Brit mezi Dány.

Lienilda
Lienilda 04.05.2020 v 16:48

Pokud jste četli Historii včel od norske spisovatelky Maja Lunde, jeji druhá kniha Modrá se dá zařadit k tomuto tematu.

VictorT.
VictorT. 09.05.2020 v 16:15

PanKrbec - napríklad kniha Temná dcéra. Síce knihu majú niektorí v čitateľskej výzve - ale subjektívne (kniha, ktorej obálka sa im nepáči alebo autora, od ktorého ste nič nečítali alebo kniha vystihujúca vašu náladu či osobnosť). Takže u mňa v pohode, pretože nič takého sa ma netýka.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.05.2020 v 17:31

PanKrbec: A co autoři, kteří mají dvě národnosti? Zde v DK lze vést jenom jedna. Co když si zrovna někdo vybere tohohle chudáka a systém by ho nepustil dál, protože je to nastavené databází? Jenom mě tak napadlo...asi je takových autorů málo. Ale náhoda je blbec, že? :)

Text příspěvku byl upraven 09.05.20 v 18:08


Pavlaj
Pavlaj 16.05.2020 v 21:05

Tenhle bod mi zatím dává nečekaně zabrat :-). Netušila jsem, že tolik knih má na obálce kytky, že čtu tolik pro mě nových autorů a když už sem chci něco zařadit, zjistím, že je méně než 20x v přečtených. Snad se do konce roku s něčím trefím :-).

Réza4
Réza4 25.06.2020 v 18:13

Trefila jsem se. Čtu Hunger games a druhý díl Vražedná pomsta se sem hodí. Teda pokud si někdo nemyslí, že má hlavní hrdinka psychickou poruchu, podle mě ne :) A mrtvých je požehnaně, ale pohřeb tam snad není.
První a třetí díl jsou navíc červeně, před prvním dílem jsem od Collins nic nečetla a ve třetím je svatba :)

Réza4
Réza4 25.06.2020 v 18:18

PS: Ale do výzvy zařadím jen jeden díl, mám pravidlo, že pro každé téma musí být jiný autor.

twigxi
twigxi 30.07.2020 v 23:53

Mam dilema. Tapeta na obalce k Aristokratce ma floralni motiv. Pocita se to ale jako "kvetina na obalce"? Vylozene kvetina to totiz taky podle meho nazoru taky neni...

https://www.databazeknih.cz/knihy/aristokratka-aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na-zamku-kostka-386927

Jiank by mi ta knizka sedela prave do tohoto bodu vyzvy, ze ktereho uz jsem teda trochu zoufala! :D

Text příspěvku byl upraven 30.07.20 v 23:54

Daisy.Johnson
Daisy.Johnson 31.07.2020 v 13:16

twigxi: Podle mě to teda květina není, jen tapeta, která kytku trochu připomíná. :D Takže za mě bych sem knížku klidně zařadila.

KnihovniceVěra
KnihovniceVěra 05.08.2020 v 12:23

To je fakt výzva! Snad do konce roku přečtu knihu, kde nebude svatba ani pohřeb, které jsou skoro v každém románu a dopředu těžko odhadnout. Nejnadějnější se v tomto směru jeví detektivka, kde jenom někoho zabijí a pohřeb se nepopisuje, nebo cestopis či historie, kde se mrtví ve vykopávkách asi taky nepočítají.

Ajda03
Ajda03 10.08.2020 v 18:06

Malý Princ - Antoine de Saint-Exupéry

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.08.2020 v 18:51

Malý Princ? Některá vydání mají ma obálce květinu, tak spravedlivě při výběru ;)
(Ostatní individuální body, kvůli kterým bych to tam nemohla mít třeba já, samozřejmě nepočítám...)

malpet
malpet 14.08.2020 v 08:35

Půlka srpna a zbývá mi poslední nejtěžší bod výzvy. Napadla mně Agatha Christie, ačkoliv mrtvol mívá v knihách dost, s pohřbem se většinou nezdržuje, natož se svatbou, v naprosté většině její knihy četlo víc než 20 lidí, bohužel ale získala za knihu Nultá hodina cenu E. A. Poe, navíc letos slaví 130 let, takže kulatiny :-) Tak tenhle bod asi nedám...

Naias
Naias 14.08.2020 v 08:59

Agatha tento rok nič neslávila ani neoslávi, pretože už zomrela. Téma znie: Kniha, jejíž autor letos oslaví (oslavil) kulatiny. Keby sa to týkalo aj mŕtvych autorov, bol by tam okrem budúceho a minulého času aj podmieňovací spôsob.

malpet
malpet 14.08.2020 v 14:55

Navíc je to špatně. Podmínka nemá být splněna. Takže Agatha prostě ne :-)

PanPredseda
PanPredseda 28.08.2020 v 10:20

Přidal jsem si do Čtenářské výzvy, bodu 12 "Kniha, která je na Databázi knih v době čtení méně než 20x v Přečtených" knihu Roberta Pocha "Mrtví se přicházejí někdy rozloučit" a přitom jsem náhodou zjistil, že ji má někdo přidanou i v tomto bodě, tj. 20 "Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy".
Myslím, že zadání bodu 12 je natolik objektivní, že nemůže být sporu o tom, že kniha do bodu 20 nepatří, dokud si ji do Přečtených nepřidá ještě dalších 7 uživatelů* (stav k dnešnímu dni).
---
* U některých uživatelských účtů, které mají danou knihu v Přečtených bych mohl s úspěchem pochybovat o jejich jedinečnosti. ;-)

Jana Květoňov
Jana Květoňov 25.10.2020 v 21:05

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Myllan
Myllan 27.11.2020 v 18:15

Jak to je s knihou R. Bryndzy Noční lov?
Nějak mi nesedí statistika u uvedeného titulu :(
-----
Noční lov v Čtenářské výzvě 351x
Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy 2020
Kniha, ve které se odehrává svatba nebo pohřeb 2020
-----
Je tam zmínka o svatbě i o pohřbu, takže asi ne, co?



Vložit příspěvek