Obecně o Čtenářské výzvě 2019


Malinali
Malinali 09.01.2019 v 14:23

Lenka.Vílka: děkuji :) ano, jako fér asi beru, že přečtené v tomto roce. Všimla jsem si i, že něktěré knihy jsou zařazené uživateli chybně - např. kniha co obsahuje název měsíce a je tam dětská dřevěná kniha Jaro :-D - tu máme doma taky a neobsahuje kromě nápisu a autora žádný text. Ale asi je to vše o lidech a svědomí. Tak děkuji, upravím si seznam (jednu z minula tam mám, už jde pryč).

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.01.2019 v 14:29

Malinali: ano, je to o čtenářich. Občas to na mě působí jako kdyby lidé chtěli za každou cenu splnit a je jedno s čím. Třeba pokud se mi kniha nelíbila a hodila se mi do tématu. Nedala jsem ji tam a počkala si na jinou. A že na konci roku nebudu mít 100%? No, a co? :)

Horší je, pokud uživatel chybně přebere knihu ze žebříčku. Přesně jak píšete. Ale jsou tam ještě zajímavější špeky ;)

Vážně není zač :) jenom jsem přihodila, jak je to u mě :)

Text příspěvku byl upraven 09.01.19 v 14:44

Marylaa
Marylaa 13.01.2019 v 13:00

Když jsem u knihy co zrovna čtu zjistila, že ji mají lidé ve výzvě, ze zvědavosti jsem se na to podívala (podle mně se nikam moc nehodí). Překvapilo mně, že je i ve výzvě z roku 2016, přestože byla v originále vydána až v roce 2017 (u nás 2018). Asi to někdo četl v rukopise a zařadil do výzvy :))

Petass
Petass 13.01.2019 v 13:06

Někteří, co nestihli výzvu splnit "v termínu" si ji doplňují zpětně... Pak už asi neřeší, kdy ta kniha vyšla, prostě jí jen přiřadí k tématu... Ale jinak jsou u některých témat opravdu "skvosty" ;)

LuckyZ
LuckyZ 13.01.2019 v 23:13

Pořád se hádám se svědomím, jestli do letošní Výzvy můžu přidat knihu kterou čtu synovi před spaním už od října, a pořád jsme ji nedocetli, a nějak mě to přestává bavit???? Je to Harry Potter a tajemná komnata. Možná letos přečtěte i další díl, tak to pak asi náhradím, abych to měla podle pravidel.

Malinali
Malinali 15.01.2019 v 14:36

Když je to na zlomu roků a nemáte ji ve 2018, tak bych si ji do 2019 klidně dala


LuckyZ
LuckyZ 15.01.2019 v 23:31

Díky Malinali,už jsem ji t soupla,konečně jsem ji dočetla. A zjistila jsem, že jitaky můžu stoupnout do více kategorií, výjimečně se shoduje počet stran zde v popisu uvedenych se stranami v knize a e tam uveden lichý počet, i když zatim je ještě nakladatelská strana, které jinde stránku ještě dávají. Asi budu knihy ve Výzvě během roku měnit.

Malinali
Malinali 16.01.2019 v 13:10

No, ale nezapomeňte, že jedna kniha = jen jedna kategorie :)

LuckyZ
LuckyZ 16.01.2019 v 23:44

Jj to vím, to snad ani do více kategorii zároveň nejde, doufám. Jen je asi budu prehazovat, a uvidím jak se mito bude líbit. Nebo je tam dám až na konci roku.

Noctua8
Noctua8 25.01.2019 v 08:19

Koukám, že dnes už jsou ve výzvě dva čtenáři, kteří mají splněno. Mohli byste mi prosím někdo vysvětlit, jakým způsobem může někdo přečíst - regulerně a poctivě, za 25 dní 20 knih? To mi hlava nebere.... :-)
Co budou ti sprinteři dělat celý rok ??

Sarah01
Sarah01 25.01.2019 v 10:08

Myslím, že to letos nepřečetli. Já si ale do Čtenářské výzvy knihy přečtené v dřívějších letech nedávám, to ji radši nesplním. Stejně v poslední době je to pro mě jen taková inspirace, nutit se do ničeho nehodlám.

triatlet
triatlet 25.01.2019 v 14:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Sarah01
Sarah01 25.01.2019 v 14:43

triatlet: tipuju
1. počet stran maximálně 120
2. důchodce v bytě
3. prvňák to asi nebude :-)
Bohužel splňuju jen trojku.

Malinali
Malinali 25.01.2019 v 15:13

Je to na kazdeho svedomi. Kazdy to plnime pro sebe. Neni to zavod. A ano jsou i knihy jako povidky, 100 stranek a hned mate kategorii. Vzdy budou taci, co musi byt prvni i kdyby slo o hov**... Ja to treba delam pro sebe a diky tomu jsem se dostala i ke kniham, ktere by me nenapadly si precist. No a treba jako maminka na materske zvladnu za dva vecery knihu cca 400 str uplne v pohode takze splnit se to behem mesice da.

Noctua8
Noctua8 25.01.2019 v 16:14

Triatlet: OK, po projití knížek, které máte v knižní výzvě 2019 uvedené vy, je mi už asi jasné, jak se to dá zvládnout. Ale tak si tak říkám, z čeho máte radost... Z těch přečtených/prohlédnutých knížek nebo spíš z toho počtu odškrtnutých kategorií ve výzvě?
Ale je to vlastně jedno. Určitě to nechci nijak hodnotit. Každý má ke knihám jiný přístup a k osobním výzvám také. A já osobně považuji to, že někoho knihy vůbec ještě zajímají, čte je, mluví o nich a dá si třeba i tu práci, najít ty nejtenčí, za obrovské plus a výhru :-)

OliJ
OliJ 25.01.2019 v 17:10

Noctua8: Přesně, knížky pod 200 stran, hodně dětských knížek, jedna s kreslenými vtipy a jedna plná fotografií. Ale když to někoho takhle baví...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.01.2019 v 17:17

Tak to mám štěstí, že moje rozhodnutí číst do výzvy jenom komiksy, rozporuje škálou nabízených témat, abych splnila, čímž sama sebe automaticky vylučuji ze splnění, a teď jsem za to ráda, protože nepřijdu do řečí, že mám ve splněné výzvě všechny knihy pod nebo kolem 200 stran... ;)

Text příspěvku byl upraven 25.01.19 v 17:18

OliJ
OliJ 25.01.2019 v 17:28

Lenka.Vílka: To je zajímavý rozhodnutí :) No, ono to je někde i pod 100 :) Ale jak říkám, je to každého věc, když ho to takhle baví...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.01.2019 v 17:40

Olij: ne, za tím je tvrdohlavost. Jendou jeden chytrák prohlásil, že by se do výzvy neměly dávat komiksy, protože TO NEJSOU KNIHY. To je pro mě červený prapor, vážně jo...
Ale mě na konci nikdo nepogratuluje. A díky tomuhle uživateli to ani nechci. Protože mě, sakra, hodně baví číst knihy, které on nepovažoval za knihy ;)

Marylaa
Marylaa 25.01.2019 v 17:42

Když komiksy jsou v databázi knih, tak to knihy jsou :D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.01.2019 v 17:50

Marylaa: taky si myslím :D ale furt je dost lidí, který to nechápou. Ať řeknou, že je to děs beze smyslu. To beru, protože to nebere je. Ale označit to za neknihu, jakýkoliv žánr, který existuje, je přes čáru. Ale taky dost smutný náhled do mysli toho, kdo tohle řekne :(

triatlet
triatlet 25.01.2019 v 18:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

romusak
romusak 27.01.2019 v 23:50

Odpoledne vkládám další přečtenou knihu do Čtenářské výzvy , přitom mrknu jak jsou na tom další kolegové, A nestačím se divit, dva čtenáři mají všech 20 knih do ČV už 25. ledna přečtených!
To si snad dělají prdel Romušáku, říkám si, to přece není možný, co je toto za podraz!!!!!!

..... na a začal jsem počítat....

Zatím jsem do ČV zadal svých 5 přečtených knih, celkem 2170 stránek, k tomu jsem přidal další 3, které tématům výzvy nevyhovují, dalších 767 stránek.
Celkem tedy 2937 stránek. Odečetl jsem 137 stránek, které jsem přečetl zřejmě v sobotu a půl neděle (26. a 27. den), zůstalo 2800 stran, což je 112 stran denně za asi 2 hodiny, možná 2,5.
Chodím normálně do práce, mám rodinu, které se přiměřeně věnuji, občas kouknu na TV a internet, jednou týdně chodím na šipkové turnaje a ten večer teda nepřečtu ani řádku.
Pokud bych do práce nechodil, ať již z jakéhokoliv důvodu, neměl rodinu nebo další jiné zájmy, přečtu určitě 3 x víc.
Což dělá 336 stránek denně x 25 dní = 8400 stran = 20 knih po průměrně krásných 420. stranách.
Jak jsem tímto vypočítal, je to i za těchto pouhých 25 dní bez problémů možné a dotyčným čtenářům se omlouvám, že jsem o nich takto pochyboval !!!!!!!
Krásnou dobrou noc.

Noctua8
Noctua8 01.02.2019 v 16:19

Triatlet: gratuluji !! - bramborová medaile :-)

Stanas513
Stanas513 07.03.2019 v 14:29

Nechci tady nijak mentorovat, ale myslím si, že čtenářská výzva je tu hlavně proto, aby lidi začali číst a trochu se i vzdělávat. Není to vysloveně soutěž o to, kdo bude první, ale jaká bude kvalita čteného. Já čtu sice dost, ale dovolím si říct, že pětadvacátého ledna mít přečtených 20 kvalitních knih je nesmysl. (Omlouvám se, romusáku) Pokud si budu hledat knížečky s dvaceti stránkami (anebo ty komiksy), pak to možná dám. Ale o tom to přece není! A ani bych to sama dělat nechtěla - ani pro tu výhru ne.



Vložit příspěvek