16. darovaná kniha


Bonda
Bonda 30.12.2016 v 08:35

Nelmal: Co jiného je náš život, než to, co cítíme, o čem a jak přemýšlíme, a co (na základě toho) děláme?

Nelmal
Nelmal 30.12.2016 v 08:37

no rozhodně ho nemění kniha, takže je dobře, že zadání se změnilo

jamajka
jamajka 30.12.2016 v 08:42

když spoustě lidem změna tématu tak hrozně vadí, tak si obě témata spojte a vyberte knihu která vám změnila život a zároveň je darovaná. a nemusí vám být nic líto. naopak je to ještě těžší výzva :D :D :D

Bonda
Bonda 30.12.2016 v 08:46

Je to úplně jednoduché, četba má vliv na osobnost (knihy "nás píšou"). A to, jací jsme, ovlivňuje náš osud/ život.

Nelmal
Nelmal 30.12.2016 v 08:49

tak určitě :-), v tom případě si můžete prohlížet u profilů již přečtené knihy dotyčného, nemusí existovat patetická kategorie "kniha, která mi změnila život", je to prostě nesmysl

Text příspěvku byl upraven 30.12.16 v 08:49

Bonda
Bonda 30.12.2016 v 08:50

Nic nemusí být. Ale u něčeho platí, že by bylo obohacující, kdyby to bylo. :)


Isserley
Isserley 30.12.2016 v 09:35

Moment, ale původní téma nebylo "kniha, která změnila můj život", to sloveso bylo "ovlivnila", což není to samé.
Mně se původní téma líbilo, líbí se mi i tohle.

Čelo
Čelo 30.12.2016 v 09:57

Mě změna otázky vůbec nezasáhne, :D stále se jedná o tutéž knihu Harry Potter a Kámen mudrců, kterou jsem dostal darem snad před 15 lety. :D

VictorT.
VictorT. 30.12.2016 v 10:35

K čomu tá panika? Veď môže ísť o tú a samú knihu - darovanú a meniacu váš život, milí priatelia :-) a veď ešte nie je spustená výzva, tak témy sú iba orientačné, čo ak nás prekvapia ešte ďalšie zmeny 1. januára? Zmena je život a zmena je výzva! Šťastný nový rok a nech sa vám daria plniť všetky výzvy :-)

eraserhead
eraserhead 30.12.2016 v 13:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 30.12.2016 v 20:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

x49xmikki
x49xmikki 30.12.2016 v 21:02

Vražedná léčba - James Dashner

YMM
YMM 30.12.2016 v 23:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Clara del Valle
Clara del Valle 31.12.2016 v 10:09

Skoro každý někdy dostane nějakou knihu nebo nějakou daroval, u aktivních účastníků DK je to pravděpodobné, zařazovat darované knihy do "výzvy" je trapné. Ta výzva vzít knihu, kterou jsem dostala pod stromeček, k narozeninám, jen tak pro radost spočívá jako v čem?

Text příspěvku byl upraven 31.12.16 v 13:32

hystericwidow
hystericwidow 31.12.2016 v 12:26

First world problems! DK si dovolilo změnit kategorii výzvy bez ohlášení - jaká podlá zrada pro její uživatele! Taky bych se chtěla trápit kvůli takovým věcem :) Lidi, uvědomujete si, že výzva má být primárně zábavným zpestřením vašeho čtení? Nikdo vám nehrozí trestem smrti, když ji nedejbože nesplníte do puntíku. Myslím, že změna tématu byla v diskuzi už také velmi jasně vysvětlena. Někteří v komentářích by ale pravděpodobně chtěli, aby se kvůli tomu svolala i tiskovka nebo co :D
Já tuto změnu naopak vřele vítám. Až na výjimečné výjimky nečtu knížky dvakrát; nemám na to čas a je milion dalších knížek, které bych si chtěla přečíst. Za knihu, která mi změnila život, navíc považuji Kámen a bolest, kterou jsem původně četla po kouskách tři měsíce (není to příběh na rychlé čtení), takže si nedokážu představit, jak bych tuto kategorii splnila :)

Text příspěvku byl upraven 31.12.16 v 12:30

hystericwidow
hystericwidow 31.12.2016 v 12:28

Clara del Valle: A to, že přečtu něco, co jsem už jednou četla, výzva je? :D

Text příspěvku byl upraven 31.12.16 v 12:28

Hebrey
Hebrey 31.12.2016 v 17:36

Letos jsem dostala dvě knihy, které jsem ještě nečetla Sen o mém otci od Karola Sidona a Českou Alexandrovku od Bohuslava Andrše (to ale není beletrie).

prestiggio
prestiggio 31.12.2016 v 19:17

Najskor som mala dilemu, knihy si zasadne kupujem sama, a jednu co som dostala minuly rok som precitala v ramci minulorocnej vyzvy. Uz som to ake vyriesila. Tento rok som dostala od kolegyn peniaze k meninam. Knihy su uz objednane. Takze v podstate ide o darovane knihy.

Kattyka
Kattyka 01.01.2017 v 03:12

No to bude nieco :) naposledy som dostala od kamosky Coelhovu Neveru... ale v nemcine... snad sa to pocita tiez :D

R.E.M.
R.E.M. 01.01.2017 v 08:56

Kattyka: Pro dobrý pocit ze čtení se kniha počítá, ale pro výzvu databáze ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH knih se kniha v cizím jazyce nedá použít. Jedině, kdyby byla dvojjazyčná - česko-německá.

Kattyka
Kattyka 01.01.2017 v 10:41

R.E.M.: diky za odpoved, budem musiet teda zaspominat, ktoru som dostala poslednu v slovencine alebo cestine :)

Hana H.
Hana H. 01.01.2017 v 12:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Kattyka
Kattyka 01.01.2017 v 12:34

Hana H.: ďakujem za názor, potešila si ma. V mojej knižnici mám stovky kníh v iných jazykoch, hlavne v maďarčine, nemčine, angličtine, ale samozrejme nájde sa aj kopec slovenských a hlavne českých. V slovenčine mám paradoxne najmenej, môj záujem ochabne väčšinou kvôli zlým prekladom. Rada čítam originály, kde nie je dej skreslený prekladom, hoci konkrétne u Coelha nemčina nie je originálny jazyk, ale keď ju už mám, prečo nie... Existuje spústa kníh, ktoré som si schopná kúpiť a prečítať v rôznych jazykových mutáciách len kvôli porovnaniu.

Hana H.
Hana H. 01.01.2017 v 12:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 01.01.2017 v 13:55

Hana H. - škoda, že neznáte pravidla a ani netušíte, že na DK jsou (pokud se neporušují pravidla) vložené jen knihy vydané v češtině nebo slovenštině, popř dvojjazyčné, kdy jedním z jazyků musí být opět čeština nebo slovenština. Takže knihu v němčině na DK nenajdete a tudíž nevložíte do Výzvy 2017. Zkuste si důkladně přečíst pravidla než budete psát nesmysly.

Samozřejmě, plnění výzvy je svobodná volba.

Kattyka: Alternativou je najít český/slovenský překlad německé knihy (pokud existuje) a vložit si do výzvy překlad v češtině/slovenštině nebo si plnit výzvu a odškrtávat body mimo DK, ať už v Excelu nebo na papíře. Pak lze využít knihy v jakémkoliv jazyce, i ty, které nebyly přeloženy do ČJ/SJ.

Text příspěvku byl upraven 01.01.17 v 14:18



Vložit příspěvek