Technické potíže?


Dan
Dan 15.12.2023 v 17:33

A hlavně hvězdičky nemají nic společného s palci. Hvězdičky jsou hodnocení knihy daným uživatelem, a palcemi hodnotíme my komentář uživatele.

Janadvorackova
Janadvorackova 15.12.2023 v 18:09

Napadlo mě, že já vlastně, když nad tím poduám, nedám palec komentáři u knihy, kterou čtenář hodonitl třeba dvěma palečky, kdežto já pěti, i kdyby se mi ten komentář líbil. Hm, asi proto mi to vedle sebe působí logicky. Jako že to nějak subjektivně souvisí...

Nebo třeba nehodnotím komentáře u knih, které jsem nečetla.

Text příspěvku byl upraven 15.12.23 v 18:11

Marthas
Marthas 15.12.2023 v 22:40

To Dan: Já si naopak myslím, že to spolu krapet souvisí. Stejně jako Jana palcuji pouze komenty, kde souzním jak s počtem přidělených hvězd, tak s názorem na knihu, kterou jsem vždy přečetla. Předpokládám, že k tomu došlo kvůli responzivnosti webu, že? Ale, jak kdysi kdesi ve vláknu řekl uživatel kapr, "stále tu jsou špatně vidět některé důležité prvky webu jako např. datum zveřejnění komentu v diskusi, datum upravení textu komentu, označení spoileru " a já osobně bych za sebe přidala i odkaz na autorský web a zajímavé statistiky o knize. Ale přijde mi už, že upozorňovat na to, že jsou tu i jiné věci k řešení než změna barev na počítadle, u Čtenářské výzvy, u hlášení stavu účtu - online atp. je zbytečná. Koneckocnů nebýt vidět mi bylo i doporučeno. Nicméně důležitý je hlas většiny anebo názory na FB. S prominutím mi to tak alespoň přijde. Třeba časem...
JanaDvoračková: Souhlas.

Text příspěvku byl upraven 15.12.23 v 22:44

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.12.2023 v 23:44

To je vážně takový problém, že je to teď dole?! Alespoň je důkaz, že si někdo přečetl komentář nebo alespoň scroloval na jeho konec a dal palec! Za obojí gratuluju. Nezdá se to, ale občas je to náročný! :)

Naopak oceňuji, že je to teď lepší, že se vám nestane, že místo nahlášení spoileru (třeba) omylem nedáte palec. Nechápu tu stresující atmosféru :(
Ok, sama jsem byla poprvé trochu zmatená ve stylu "Jako to už nejde upravit ani můj vlastní komentář?!". A kam to zmizelo?! Ale potom jsem si všimla, kde to nově je. Zde jsou nově všechny ostatní věci. A dává to smysl! Když jsem hned na to poprvé dávala palec, šla jsem tím směrem automomaticky. Furt lepší, že je to v jednom chulmu, než aby jedno bylo na začátku a jedno na konci...

A jo, stále si stojím za tím, že z mého pohledu není důvod k palci to, že jsem hodnotila podobně, ale celá pointa komentáře, i kdyby druhý hodnotil jinak než já. Důležitý je text a zda si ho v rámci hodnocení "ospravedlní" a moje hodnocení je vedlejší. Dávat palce jenom za knihy, které jsem přečetla, tak jich moc nerozdám :D

Text příspěvku byl upraven 15.12.23 v 23:46

Marthas
Marthas 16.12.2023 v 01:34

To Lenka.V.: Fakt? :D
No, nevím a ví se, o tom? Je to v novinkách? Není, dívala jsem se včera a právě teď. Já to viděla na FB. Jinak bych to možná nenašla. :(
Nechci si totiž moc rozházet zobrazení tím, že bych to případně přísliš zvětšovala. Ne všichni mají oči jako rys.
Někteří lidé to mají jinak, Leni, a musí s palci šetřit, jinak by byli v hlubokém skluzu. :D
PS: Nepřátelská a já? Tohle je ještě docela sluníčkový i na mě. Přece bych si netroufla ... být nepřátelská.

Text příspěvku byl upraven 16.12.23 v 01:39

denib
denib 16.12.2023 v 05:10

U eknih zdarma nefunguje filtrování podle žánru. Můžete to prosím opravit? Děkuji


Chesterton
Chesterton 16.12.2023 v 08:40

A taky přidávání "přečteno 2x" nefunguje asi ještě u všech knih:

https://www.databazeknih.cz/knihy/ohromne-malickosti-obrany-4933

U této mi nejde přidat druhé přečtení...

Děkuji*

Janadvorackova
Janadvorackova 16.12.2023 v 17:10

Marthas: Žejo, žádný stres :). V poslední době me rozmanitost všeho druhu spíš zajímá než štve.

Lenka.Vilka: Nepřijde mi to jako problém - vis Vaše první věta. Jenom je to věc, které jsem si všimla a která mi přijde divná, zbytečná a tak prostě.
Že to máte s hodnocením jinak, je přeci v pohodě. Já pro změnu zase nechápu čtenáře, kteří zbytečně tráví čas hodnocením knih, které nečetli. Jak můžou ocenit obsah komentáře k ději, který neznají... Ale ani to nakonec nepovažuji za nijak dramatickou událost, kvůli které bych se měla hroutit.
A navíc jsem si nevšimla, že by tu byl někdo stresován...

Nějaké ty úpravy, které tu proběhly... popravdě jsem žádné nezaznamenala, tedy asi spíš proto, že DK nevyužívám nijak do hloubky a také nemám FB...

monjikamal
monjikamal 17.12.2023 v 00:41

Zdravím, ráda bych se zeptala - mám v Přečteno o 2 knihy méně, než mám Hodnocených knih. Tahle nesrovnalost se mi objevila teprve nedávno, možná tedy nějaký bug?
Není to dost dobře možné, protože přece každá kniha, kterou ohodnotím, se automaticky označí jako přečtená, ne?
(Bohužel v množství mých přečtených knih nejsem schopná dohledat, které knihy jsou v Hodnocených knihách oproti Přečteným navíc... Samozřejmě, kdyby situace byla obrácená, projela bych seznam Přečtených a našla, kde chybí hvězdičky, ale opačně to nejde)
Předem díky za případnou odezvu :)

opice1956
opice1956 17.12.2023 v 00:53

@monjikamal: Já mám v "ohodnocených" dokonce o deset knih více a ještě mi to nabízí možnost ohodnotit 21 knih, které jsem přečetla, ale neohodnotila. Osobně se domnívám, že to bude proto, že u některých povídkových knih jsem hodnotila i jednotlivé povídky, ale při tom množství přečtených knih by mě ani nenapadlo to zkoumat...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.12.2023 v 07:42

Janadvorackova: je to jako s každou změnou: musí se na ní zvyknout. V tomhle případě se ale jedná o změnu, která nemá důvod, aby byla problémem. Jo, horší by bylo, kdyby něco bylo dole a něco nahoře. To by nedávalo smysl třeba mě. Myslím ty tři funkce. Přeci jen, hodnocení by s tím nemělo mít nic společného.
A proč investovat čas do čtení komentářů knih, které jsem nečetla? Na knižní databázi? Proč...proč asi proč...následný palec a jehi důvod s tím jde potom ruku v ruce ;)

Text příspěvku byl upraven 17.12.23 v 07:53

alabra
alabra 17.12.2023 v 09:44

Nikdo neporadí, kam tedy psát komentáře prosím?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.12.2023 v 09:59

Alabra: způsob psaní komentářů se nezměnil. Vidím, že jich máte dost, takže musíte vědět, jak na to...do rámečku stejně jako celou dobu :)

Text příspěvku byl upraven 17.12.23 v 10:00

denib
denib 17.12.2023 v 10:12

Filtrování v eknihách zdarma už funguje. Děkuji

alabra
alabra 17.12.2023 v 14:48

No právě, rámeček se mi ztratil

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.12.2023 v 15:34

Alebra: je tam šedý pruh a ten se změní v oranžový, když do něj kliknete, tím se oživí a začnete psát. Stejně jako tady v diskusi. To už je nějakou dobu. Asi to šetří prostor.

Text příspěvku byl upraven 17.12.23 v 15:35

alabra
alabra 18.12.2023 v 17:38

Prostě se mi vytratil ten panel komentářů, nic aktivního tam nemám, žádný šedý pruh jako třeba ten, který jsem aktivovala na tento koment, předtím jsem si jich napsala hodně, takže princip chápu, děkuji za snahu pomoct mi

Text příspěvku byl upraven 18.12.23 v 17:40

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.12.2023 v 17:41

Alabra: Tak v tom případě se obraťte na technickou podporu. Asi to máte jenom vy :(

Text příspěvku byl upraven 18.12.23 v 17:43

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.12.2023 v 17:46

Počkat, teď mě napadlo...jak jako panel komentářů? Odkud jste psala své komentáře předtím? Ze svého profilu v záložce právě čtu nebo přímo na knize? Protože možnost psát je z profilu přes ozubené kolečko u knihy už nejde. Musíme psát komentář přímo ke knize...
Pokud to není tenhle problém, tak podle mého předchozího komentáře, protože jinak je to hodně divný :(

Text příspěvku byl upraven 18.12.23 v 17:49

alabra
alabra 18.12.2023 v 21:00

Píšu vždy přímo ke knize, děkuji za ochotu, asi to nepořeším, také mám knihu Cval rytířských koní u knihy v přečtených a s hodnocením, v profilu čtenáře mi chybí, asi jsem nějak vadná :)

Text příspěvku byl upraven 18.12.23 v 21:10

Janadvorackova
Janadvorackova 19.12.2023 v 13:48

alabra: Já u Vašich přečtených a nekomentovaných knih rámečky mám...

alabra
alabra 19.12.2023 v 18:34

no já stále ne, škoda, už jsem si zvykla udělat si poznámku k přečtené knize

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.12.2023 v 18:37

Alabra: a už jste napsala na technické? Ne sem, ale na technické.

alabra
alabra 19.12.2023 v 18:41

ne, nevím, kde to je, ale teď jsem se dívala do mobilu a tam rámeček mám, chybí mi v počítači, teď jsem z toho jelen

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.12.2023 v 18:43

Do příště: dole na stránce je Napište nám. Tak tam.
No, tak alespoň někde se našel, takže to je dobré znamení :)



Vložit příspěvek