Technické potíže?


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.09.2022 v 10:39

Reader: až bude blackout, bude po problémech i pseudoproblémech...

pobijecmuch
pobijecmuch 28.09.2022 v 10:49

reader.007 - to, ale není technická potíž.
To je skutečnost, že se konečně v rubrice anotace, u těch starších vložených knih, nebudou objevovat informace, na které jsou u knihy zvlášť rubriky.
Nějak nechápu proč někteří uvádí v anotaci - žánr, počet stran, jméno ilustrátora, překladatele, nebo snad velikost knihy. Všechno je to nacpané v anotaci a správné rubriky zůstanou prázdné.
Kdo knihu četl a chce napsat anotaci, tak ať vloží, kdo nezná, tak raději ať zůstane rubrika prázdná.

Text příspěvku byl upraven 28.09.22 v 17:33

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.09.2022 v 11:03

Náhodou, ty anotace jsou krásné!

"Petr a Lucie
Romain Rolland
Vydal Rudolf Škeřík v roce 1936
V překladu Jaroslava Zaorálka
130 stran
V edici Symposion 18
V nákladu xyz"

Já vždy když čtu podobnou anotaci úplně cítím mravenčení v palcích a mám náladu si hned knihu přečíst. Úplně z ní čiší to napětí a očekávané vzrušení z budoucí četby, kterou jsem do té doby nepocítila. A cítím vděčnost, že jsou tyhle zbytečné informace hezky u sebe, a ne tam, kde mají být, protože jinak bych si jich třeba nevšimla a nemělo by to na mě právě plánovaný efekt, a knihu si nepřečetla!

PanPredseda
PanPredseda 28.09.2022 v 11:07

Ad Lenka: :-)

pobijecmuch
pobijecmuch 28.09.2022 v 11:21

Lenka.Vílka - zejména velmi cenná informace pro obyčejné čtenáře je, když se v anotaci objeví text (také Petr a Lucie):
"Kromě vydání na papíře ANTIK vyšlo 10 výtisků na anglickém papíře CROXLEY číslovaných I-X a 20 výtisků na domácím SIMILI JAPANU číslovaných 1-25".

Na Harmasanu se zřejmě už nic netiskne. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.09.2022 v 11:24

Pobijecmuch: náhodu! Taky hodně důležité!
:D


reader.007
reader.007 28.09.2022 v 12:00

Srandičky, srandičky... :-)
Můžete tuhle "zbytečnou anotační vatu" taky brát jako výzvu knihu vlastnoručně přečíst a následně sepsat anotaci natolik strhující, že z ní příští generace padnou naznak.

Nicméně to, že bych někde uvedla, že jde o "původní novelu" je pořád lepší než vysoce informativní "Popis knihy zde zatím bohužel není".

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.09.2022 v 12:24

No, pokud u knihy v anotaci najdu, a stalo se mi to, popis "Popis knihy zde zatím bohužel není", tak jsem nahlásila na smazání. Sorry, srandičky nikdy neumřou. Prostě když není co doplnit, tak se nedoplní nic. Že se jedná o novelu si mohu přečíst v žánru nebo ve štítku, pokud se mi to žánru už nevejde...

Text příspěvku byl upraven 28.09.22 v 12:38

reader.007
reader.007 28.09.2022 v 12:56

Že je to novela jo, ale ona je PŮVODNÍ! Takže prej autor nikde neopisoval, dokonce ani šejkspíra nevykradl a všecko všecičko z vlastní hlavy...
Jakýpak sorry, sranda musí bejt i kdyby na chleba nebylo.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.09.2022 v 12:57

S chlebem bez chleba...zábava to vskutku je ;)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.09.2022 v 13:20

PS a sbohem v jednom: ještě tady existuje jedna záložka, která se jmenuje Zajímavosti. Je smutná, většinou má i dost hlad, protože jí uživatelé málo krmí informacemi :(

siena
siena 28.09.2022 v 15:28

Možná se mýlím, ale zrovna u té Královny Dagmar bych si tipla, že to může být pozůstatek z doby, kdy těch rubrik mnoho nebývalo.

siena
siena 28.09.2022 v 15:33

Beru zpět, vidím vložení rok 21:) Dovolila jsem si doplnit "román". Všimla jsem si, že ten je jako žánr přehlížen, nemyslím si, že je to databázově moudré.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.09.2022 v 15:33

Siena: podobných knih je tu hodně, z té doby, kdy to nešlo. A podle mě je fajn postup, když někdo na podobnou věc narazí, tak to z té anotace opíše do příslušných kolonek, a text "anotace" se smaže. To mi v době, kdy je rok 2022 a všechno tam už je, přijde logické :)
A pokud to je nově vložená, tak stejný postup. Anotace je anotace...

Text příspěvku byl upraven 28.09.22 v 15:35

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 24.11.2022 v 10:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 24.11.2022 v 11:11

Opraveno, děkujeme.

Text příspěvku byl upraven 24.11.22 v 11:25

Marthas
Marthas 24.11.2022 v 12:41

To Dan a vůbec všichni: Opět mi nefungují zatržítka pro seznamy ve výpisu dané série. Myslím, že u každé knihy zvlášť by to mělo jít. Má někdo to samé?

Text příspěvku byl upraven 24.11.22 v 12:42

Marthas
Marthas 24.11.2022 v 13:03

Již funguje, díky.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 31.01.2023 v 12:37

Dobré poledne, nejdou mi hromadně mazat zprávy v poště. Po jedné jdou. Pokud je to chyba na webu, prosím o opravu, ušetřilo by mi to opravdu hodně času :o)

Update: Už funguje, děkuji za zprovoznění.

Text příspěvku byl upraven 01.02.23 v 11:00

JarmilaNagy
JarmilaNagy 23.02.2023 v 22:08

Dobrý večer,
omlouvám se za naprosto triviální dotaz (stoupnu si pak za trest do kouta), ale jsem tu nová. Všimla jsem si, že u některých knih, co jsem hodnotila, se vůbec nezměnilo počítadlo hodnotitelů. U málo hodnocených knih je to viditelné. Že když rozkliknu červený panel s procenty, vidím se mezi hodnotiteli (třeba 15), ale ukazatel na základní stránce knihy ukazuje pořád 14. Nejsem si tak jistá, jestli jsem vůbec hodnotila. Nevíte, dělám něco špatně? Děkuju, Jarka

KnihomolkaEva
KnihomolkaEva 23.02.2023 v 22:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 20.04.2023 v 20:46

Měla bych takovou technickou otázku. Proč, když zadám do vyhledavače při vyhledávání autora jeho pseudonym. Tak to ukazuje nahoře při vyhledání slůvko null. Místo, aby tam bylo, uvedu příklad: Hledám autorku dle pseudonymu Leandra Sold, vyhledá a zobrazí se mi null v prvním řádku ( kde dříve bývalo pravé skutečné jméno) a v druhém řádku Leandra Sold. Je to divné, null přeci znamená nula. To si to chudáci autoři mají vyložit, že jsou nuly či co? Jak dlouho, to tak je? A zobrazuje se to jenom mně? Anebo i jiným?

Předem díky za odpovědi, přinejhorším bych to musela nahlásit zítra na technickou.

asam
asam 21.04.2023 v 11:10

Možná to už někdo spravil, já když zadám Leandra Sold, tak se mi otevře tato stránka
Alexandra Soldánová
Leandra Sold · pseudonym
česká, 1987
Tak nevím co bych opravila, protože toto je správně.
Pokud to tak není, doporučuji řešit problém s Danem. Já s tím nic nezmůžu

Text příspěvku byl upraven 21.04.23 v 14:32

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.04.2023 v 11:27

Jde o to, co se ukáže v našeptávači během hledání, ne o výsledek hledání. Možná by bylo fajn, kdyby tady fungovaly Novinky na webu, tak jak mají, a ne tak jak fungují, kde by Dan napsal: Během doby XY budu dělat na predělávání systému databáze a některé věci v té době budou trochu jinak.
To se tady bohužel neděje. Nikdy. Škoda :(

Marthas
Marthas 21.04.2023 v 17:04

To asam: Já nemyslela, aby to opravovali moderátoři. Možná jsem to nenapsala dost výstižně. Naštěstí tu jsou i lidi, kteří mě přesto pochopí.

To Lenka.Vílka : Díky, žes to rozšifrovala, Lenko. Přesně tohle jsem svým příspěvkem myslela. A souhlasím s tebou ve všech ohledech. Pochopila jsem z toho, že nejsem sama.
Doufám, že se to brzy vyřeší. Jen nevím, zda to mám hlásit nebo je to zbytečné. Co myslíš?



Vložit příspěvek