Technické potíže?


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2020 v 15:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 12.03.2020 v 17:35

Ve vlastním seznamu jsem upravovala u knihy poznamku. Po otevření poznámky jiné knihy (ve stejném seznamu) se mi automaticky přepsala původní poznámka. Šotek?

Koka
Koka 12.03.2020 v 18:22

asam - tvému vzkazu ze 14:38:22 nerozumím. Přece jsem jasně napsala a zdůraznila, že nikdy by mi ani nenapadlo u Alza nakupovat (pro mne Alza .cz v mediálním prostoru představuje stejného škůdce, jako jsou igelitky v přírodě), ale že dělám bezplatnou službu Danovi, když jej na to upozorňuji. Tedy nemíním nakupovat u Alza.cz ani Šikmý kostel, ani Bojový anděl Alita 3 - Cesta ke svobodě, proto opravdu nerozumím, proč mi radíš, jak se k nakupování knihy Bojový anděl Alita 3 - Cesta ke svobodě mám dopracovat.
Copak vážně jsem to upozornění na chybný tok informace v tlačítku Koupit popsala natolik nepochopitelně?
Myslím, že minimálně Alza.cz nebo nějaký programátor DK, s.r.o., mě pochopili, neboť už je to opraveno, a tlačítko u knihy Šikmý kostel už teď vede k Šikmému kostelu, a ne někam do háje. Do háje!

asam
asam 13.03.2020 v 08:43

Koka - uklidni se - promiň jestli se tě to tolik dotklo. Vůbec tě nenutím aby sis knihu kupovala.

Koka
Koka 13.03.2020 v 09:53

asam: Jsem klidná, ale udivená z toho, že se snažím srozumitelně a jednoznačně napsat upozornění na technickou chybu (čímž dělám bezplatnou službu firmě DK, s.r.o.) a najednou se ukáže, že jsem to napsala nejen nesrozumitelně, ale že to dokonce v očích zkušené čtenářky mohlo vyznít naprosto opačně, než to bylo myšleno. Budu tedy muset ještě pilovat stylistiku, aby slova "nemíním u Alza.cz nakupovat" vyzněla jako odmítání nákupu, a ne snaha o nákup :=)

Koka
Koka 13.03.2020 v 11:57

Ještě dodatek: člověk, který neskonale lépe než já ovládá využívání marketingových nástrojů, mě upozornil, že pravděpodobně možná u tlačítka Koupit nejde (a ani nemá jít) o směrovku k nákupu té konkrétní knih, u které to tlačítko je. Je totiž možné, že tlačítko slouží pouze na to, aby nás zavedlo ke knize, u které bychom na Koupit normálně nikdy neklikli.
Zkrátka, někdo si možná řekl: "Všichni klikají na Šikmý kostel, neboť Šikmý kostel je právě v kurzu. Tak se postaráme, aby se namísto k Šikmému kostelu dostali ke knize, která až tak v kurzu není. Kdo si opravdu chce koupit jen a pouze ten ŠK, ten se k němu stejně nějak prokliká, a zatím tu populární, vyhledávanou knihu využijeme k propagaci knihy jiné, méně prodávané."
Tedy to, co já - bláhová - jsem považovala za technickou chybu a jako takovou jsem i hlásila, třeba ani není technickou chybou, ale "jen" obyčejným zaváděním zákazníka.
Slibuji - poučím se.


siena
siena 13.03.2020 v 12:04

Koka, jako se to s letáky na akci...sice to, kvůli čemu do obchodu jdeš, nemají, ale když už tam seš, koupíš něco jiného...:)

Dan
Dan 14.03.2020 v 10:49

to Koka: Jestli jste v těch příspěvcích pro asam byla klidná, tak bych vás rozhodně nechtěl zažít neklidnou...
Jinak s tím proklikem je to nesmysl. Cílem samozřejmě je, aby kniha vedla na knihu. Knihy jsou propojovány automaticky a bohužel se občas může vyskytnout špatné navázání. Opraveno. Díky moc.

Koka
Koka 14.03.2020 v 17:45

Dane, že nevynecháte příležitost se o mne "otřít" - to je už standard, a ten mě neudivuje. Co mě udivuje, je, že posuzujete mou reakci na příspěvek asam - který ona, v duchu zdejších praktik "smazat, co se zpětně nehodí" - jednoduše smazala, aby tím ze mne udělala tu "neklidnou", zatímco ona je v poho ... , tedy mou reakci posuzujete bez poznání celé situace.
Že cílem je, aby tlačítko u knihy vedlo ke koupi té knihy - to jsem si také myslela, proto jsem na to, že nevede, upozorňovala. A nebyla jsem v tom upozorňování sama.

Už delší dobu mechanismu hlášení a vyřizování oprav tak zcela nerozumím (a zdá se, že nejen já).
Když narazím na něco, co se mi "nezdá", tak to sem jednoduše napišu a předpokládám, že "technický tým" DK si už s tím hlášením po svém poradí: buď jej uvítá jako vhodné upozornění (a nemusí mi za něj ani děkovat) a chybu opraví, napraví, anebo jej odmítne jako zmatečné (a nemusí za něj člověka hned vyplísnit) a vysvětlí, že zdánlivá chyba není chybou ale nepochopeným záměrem. Každopádně bych očekávala, že si to "mezi sebou proberete", a ne že ten, kdo na něco upozorní, je odkazován do "jiného odběrového stanu" (abych byla v terminologii aktuální).
A zda je to s tím proklikem smysl či nesmysl? Nebyl to můj názor (což jsem uvedla), jenom někdo, "kdo si nepřeje být jmenován" (jak to zde chodívá, že) mi to mailem sdělil.
A pokud by to závádění i byl záměr prodejce, sotva by se tím pochlubil.
Naštěstí - Šikmý kostel ještě stojí a knížka se jistě dobře prodává (což jí přeju).

Majsha
Majsha 14.03.2020 v 21:50

Proč nejde mazat inzeráty v archivu? Inzerát zmizí, ale po zaktualizování stránky se zase objeví.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.03.2020 v 08:32

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 15.03.2020 v 08:39

Vrátím se ještě k technickému šotkovi v poznámkách u knih.
Stalo se vám, že po otevření poznámky se automaticky dopsal, popř. přepsal původní text?

Majsha
Majsha 15.03.2020 v 18:18

Mazat inzeráty v archívu dnes jde, ale pro změnu se teď nedostanu na detail inzerátu - svého ani cizího - objeví se prázdná stránka, takže ani nemůžu svůj inzerát upravit.

Text příspěvku byl upraven 15.03.20 v 18:21

siena
siena 15.03.2020 v 18:21

Ano, jednotlivé inzeráty nefungují...

Majsha
Majsha 24.03.2020 v 20:40

U dvou knížek se mi teď stalo, že v inzerátu jsem měla datum rezervace 2. března, a po tom, co jsem upravila text inzerátu, tak se datum změnilo na 30.11.-0001. Dějí se tady ale věci...

starostova
starostova 26.03.2020 v 10:48

Nevíte, proč nejdou přidávat nové knihy?

LordSnape
LordSnape 03.04.2020 v 15:29

Asi bug, ale nejde mi u knih načíst pseudonym autora: https://www.databazeknih.cz/autori/juan-antonio-gimenez-lopez-7070. Chtěl jsem to přeuložit, ale pseudonym - zkrácenina jména se nenabídne.

Text příspěvku byl upraven 03.04.20 v 15:29

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.04.2020 v 16:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jirin@
jirin@ 03.04.2020 v 17:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.04.2020 v 17:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jirin@
jirin@ 03.04.2020 v 17:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.04.2020 v 17:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

MacrouZ
MacrouZ 03.04.2020 v 22:54

ZDravím, po zatržení přečtený knihy, kniha stále zůstava v seznamu rozečtené. Mám takový problém jen já? nebo co s tím mohu dělat?

reader.007
reader.007 03.04.2020 v 23:05

MacrouZ: mně to funguje bez problémů. Zkoušela jsem to jak odškrtáváním v nabídce u knihy, tak přesouváním v seznamu Právě čtu do Přečteno a u obou to šlo hladce a z právě čtených to zmizelo

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.04.2020 v 16:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek