Zlepšení funkčnosti bazaru


Musvar
Musvar 18.11.2019 v 12:21

Setkal jsem se se situací, že jsem si objednal u prodejce dvě knihy a on mi odpověděl, že už je nemá. Inzeráty ale neodstranil a po dvou týdnech v bazaru stále visí. Podle komentářů to není první případ. Nechci pranýřovat konkrétního prodejce, ale nebylo by možné zavést nějakou funkcionalitu, která by umožnila kupcům nahlašovat nefunkční nabídky, aby v bazaru nevisely falešné inzeráty?

Dan
Dan 18.11.2019 v 13:38

Zdravím,

díky za zprávu, zvažuji to!

Musvar
Musvar 18.11.2019 v 14:12

Díky, to mě těší :)

reader.007
reader.007 18.11.2019 v 22:10

Musvar: ale ta možnost tady je... Inzerát lze smazat jako vyřízený, nebo označit jako rezervovaný, ale na to je potřeba si k tomu sednout a udělat to a někdy se prostě nezadaří - není čas, internet klekne... Nemluvě o případech kdy se nechávají inzeráty viset záměrně, nechci tvrdit že se záměrem podvést, ale ani to se koneckonců nedá vyloučit.

V praxi požadujete nástroj na 6. smysl a to při nejlepší vůli nejde...

Dan
Dan 18.11.2019 v 22:14

Ale inzerát nemůže smazat kupující prodávajícímu, pouze sobě z Rozpracovaných a to problém neřeší...

reader.007
reader.007 18.11.2019 v 23:04

Proč by měl mazat inzerát kupující? To mi jaksi nedává smysl a navíc to dává prostor k nekalé konkurenci. Příklad: je tu hodně nabídek a já chci taky prodat? Smažu ty co mi "foukaj do peří".

Neexistuje ideální řešení, jen více dobré vůle a ta se násilím vyšlapat nedá. Koneckonců Musvar sám napsal, že ho varovaly i komentáře u kupujícího. Někdy je snad lepší se smířit s tím, že se na mne kniha kterou chci tady nedostlala a musím hledat dál...

Text příspěvku byl upraven 18.11.19 v 23:04


Dan
Dan 18.11.2019 v 23:24

Kupující by inzerát samozřejmě mazat neměl, nechápeme se :)

Musvar
Musvar 18.11.2019 v 23:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Musvar
Musvar 19.11.2019 v 00:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 19.11.2019 v 00:25

Musvar: chcete internetovou, víceméně anonymní, entitu naučit dodržovat pravidla... No, když nemáte lepší věci na práci... Byl by z vás dobrý misionář :-)

Dan: tak to se mi ulevilo :-) Ne v tom že se nechápeme, ale v tom že se mýlím.

Skallarix
Skallarix 19.11.2019 v 11:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 19.11.2019 v 11:50

Že zde prodejci nechávají nabídkový inzerát na již jednou prodanou knihu, není možná hezké, ale je pochopitelné: třeba mají od jednoho titulu více kusů a chtějí ušetřit poplatek za nový inzerát.
Ale co nechápu, jsou poptávkové inzeráty - v poslední době jsem reagovala asi na 5 poptávek a nabídla poptávajícím žádanou knihu za opravdu symbolickou cenu: buď se ti lidé neozvali, nebo mi sdělili, že knihu neshánějí, nebo jeden poptávač mi napsal, že momentálně knihu neshání (z čehož jsem vyvodila, že jí pět začne shánět, až najde někoho, kdo si ji od něj za trojnásobek koupí :=) Každopádně: všechny ty poptávky, na které jsem před časem poslala nabídku bez odezvy, zde nadále jou: Temná půle, Matčina volba, Sentimentální román, ....
Proč ty osoby trvale dělají, že knihu chtějí, když ji nechtějí?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.11.2019 v 12:06

Jako kdy si dá někdo poptávku na knihu dohodou, já dám potom do bazaru za polovinu ceny, za kterou jsem koupila, kniha samozřejmě nečtená, jemu přijde upozornění. Otázka je tedy, proč mi rovnou nenapsal. Asi abych napsala já. A mohli jsme smlouvat. Už tak jsem v mínusu já a dál bych ještě víc?
Ale...to mi raději bude doma ležet, než abych psala, protože za mě je tohle podezřelé už od začátku a to jsem s tím člověk ani nemluvila...jemu potom fakt ani nemám
chuť cokoliv prodat.
Snad o tom někdo někdy napíše knihu, pokud ještě nevyšla. "Psychologie lidí v bazaru". Čekám bestseller!

Text příspěvku byl upraven 19.11.19 v 12:07

Musvar
Musvar 20.11.2019 v 10:44

To opravdu funguje tak, že když se inzerát nesmaže, tak se může do bazaru vložit nová kniha bez poplatku? Pak by ale stačilo okamžité zrušením inzerátu potvrzením dokončení transakce od kupujícího, ne? Takové řešení nefunguje?

tsal
tsal 20.11.2019 v 11:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.11.2019 v 11:28

Tsal: nevkládejte mi do úst slova, která jsem neřekla. Psala jsem, že nemám chuť psát první. Mj když ten člověk vydržel pět měsíců, vydrží to klidně dalších pět. Proto mě to netankuje.... ;)

Takže si strčte zpátky do kapsy tu blbost o stahování inzerátu a znovu vytáhněte, až budou poptávky zadarmo. V současném stavu by mě taková kravina ani nepřišla na mysl... :(

Update: škoda, že Tsal smazala ten útočný komentář, protože špatně pochopila informace. I když...to taky dost vypovídá o smazaném komentáři...

Text příspěvku byl upraven 28.11.19 v 16:55

Janadvorackova
Janadvorackova 20.11.2019 v 19:48

Nejvtipnější je uživatel (ka) greegor, který (á) má čtyři a půl tisíce poptávek. Na nabídky reaguje pod ženským jménem a stylem, že nic neshání -:))).

Musvar
Musvar 20.11.2019 v 20:34

Greegor je naprosto špičkový profík, co se týče znalosti knih. Už jsem na něj hodněkrát narazil – vesměs poptává raritní knihy a nabízí za ně 10–20 % ceny, která je běžná v antikvariátech.

B.F.G.
B.F.G. 09.02.2022 v 11:13

Bylo by možné využívat funkci hledání na bazaru podle autora? Aby to vypsalo všechny aktuální inzeráty? Tohle mi přijde docela nesmyslná "nefunkce".

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.02.2022 v 11:17

B.f.g: když si najdete profil autora, tam záložka bazar knih, vidíte všechny knihy, které jsou od autora v bazaru...

Nermal
Nermal 17.03.2024 v 16:25

Uvítal bych, kdyby na bazaru u knih, které jsou v rezervaci, tj. v procesu prodeje, byla nějaká vlaječka, fajfka, erko, zkrátka příznak, že kniha už vlastně není k mání. Nyní se to dozvím teprve po rozkliknutí detailu nabídky, v přehledu nabízených knih to nepoznám.



Vložit příspěvek