PODVODNÍ UŽIVATELÉ


bikava
bikava 30.05.2016 v 10:56

Dobrý den,
já jsem ta druhá, co jsem naletěla "redjaguarovi", dala jsem 967 Kč za Květenu ČR 2 díly a jak píše TerkaPS, zaplatila jsem někomu nákup v www.
Jiriluk: Variabilní symbol mi podezřelý nebyl, říkala jsem si, že podle něj moji platbu identifikuje.
Holt jsem moc důvěřivá (čti: blbá) - přes internet nakupuji často a podvedená jsem byla poprvé.

Text příspěvku byl upraven 16.11.18 v 19:47

jiriluk
jiriluk 30.05.2016 v 11:00

Kdyz je podvod chytre pripravenej, naletí kazdej. Ale VS u platby za knizky soukromý osobě je neobvyklej.

R0RI
R0RI 30.05.2016 v 13:24

Po prečítaní tejto diskusie som zostala v nemom úžase.Toto je fakt smutné a že si to vôbec niekto dovolí.Mňa by len zaujímalo,keď platíte cez internet banking..tak Vám neukáže kto je majiteľ účtu?

TerkaPS
TerkaPS 30.05.2016 v 14:45

Dobrý den,
takže další malý posun ... dnes jsem volala na poštu do Chotěboře, kde mi sdělili, že většina balíčků na poste restante má podací číslo, tudíž je vydatelný pouze na OP. Snad je tedy paní ... dohledatelná.
Ještě najít čas a chuť a dojít na tu Policii. Ale musím se dokopat, štve mě tohle neuvěřitelně drzé jednání. Navíc je mi jasné, jak se tihle podvodníčci spoléhají na to, že pětistovku, tisícovku přece nikdo nebude řešit - zanadává si a mávne nad tím ve finále rukou.

Text příspěvku byl upraven 30.09.16 v 20:50

Kent2004
Kent2004 30.05.2016 v 19:30

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

TerkaPS
TerkaPS 30.05.2016 v 21:20

Bytost: Ano, jedná se o stejnou osobu, se stejným postupem podvodu. Já určitě oznámení podám, doufám, že i Bikawa se přidá. Možná se toho odhalí víc. Proto i vyzývám ostatní podvedené, aby zkusili prověřit Č.ú., třeba se jedná o stejného podvodníka, jen pod jinými iniciály.


jiriluk
jiriluk 02.06.2016 v 21:55

Tady se to podvodníkama hemží :(

škwor
škwor 15.06.2016 v 14:14

Zdravím všechny.. Před týdnem jsem zaplatila za knihu, která mi bohužel nepřišla... Dneska byl uživatel smazán a já se dozvěděla, že prý podvedl více lidí... tím uživatelem je knihomool.. Prosím všechny, kteří s ním mají tu samou zkušenost, aby se ozvali. Díky! :)

zakoba
zakoba 15.06.2016 v 15:37

dobrý den, také jsme byly podvedeni a zjistily jsme,ze dotyčná má 7 účtů.též sháníme lidi.napište mi prosim meil: lulu.yop@seznam.cz dáváme dohromady lidi

zakoba
zakoba 15.06.2016 v 15:56

a věřte mi,že tech podvedených je docela dost....

škwor
škwor 15.06.2016 v 16:00

Psala jsem mail..

škwor
škwor 15.06.2016 v 16:02

Tohle chování absolutně nechápu a odsuzuju.. Jestliže člověk nemá peníze, tak do háje nefňukám nad svým životem, seženu si práci a i kdybych měla pracovat přesčasy a mít víc prací, tak ty peníze prostě vydělám nějakým způsobem, ale okrádat lidi takovýmhle způsobem je opravdu nechutný.. Doufám, že té osobě to neprojde a peníze se všem podvedeným vrátí!

CherryF
CherryF 15.06.2016 v 16:22

Žádám všechny poškozené, kteří byly na databaziknih okradení následujícími uživateli aby mi psali soukromou zprávu. Jedná se o jednoho člověka a potrestán bude v případě, když se částka vyšplhá nad 5 000 Kč. Poté je to trestný čin. Pokud se nám to podaří dát dohromady, bude potřeba aby každý doložil potvrzeni že poslali peníze na jeji/ho číslo účtu (dopíšu). Jedná se o uživatele ANIEE, GABFRI, KNIHOMOOL, EVANES, AMALIEKR, HOCHMEISTER A SIMONKAW. Děkuji

Text příspěvku byl upraven 19.06.16 v 17:35

petranovakova90
petranovakova90 15.06.2016 v 17:16

Ach jo, tak jak to tady tak pročítám tak jsem na tom stejně. Peníze jsem poslala před 2 týdny knížka nikde a uživatel dnes smazán.

čtenářka2
čtenářka2 15.06.2016 v 18:09

Také sem poslala peníze a kniha nikde, dnes sem zjistila že profil je zrušen. Dotyčná vystupovala pod jménem evanes

Kesssssi
Kesssssi 15.06.2016 v 18:28

Dobrý den, též jsem před týdnem zaplatila knihu a dodnes mi nedorazila. Jednalo se též o uživatele knihomool, kterýmu byl dnes smazán účet. Ještě včera mi uživatel psal, že knihu odesílal, ale bylo mi to podezřelé. Pozor na podvodníky, bude jich tu nejspíš více :(

CherryF
CherryF 15.06.2016 v 19:04

Řeším to s adminem. Dotyčna měla celkem 7 podvoddních účtů. Admin je všechny zablokoval a psal ji emaily. Během dneška nás jich je už 9 možná 10. Pokud se dostaneme na částku 5 000kc tak bude potrestána za trestní čin. Lucka zakladatelka honu na Zlodějku :-)

Marthas
Marthas 15.06.2016 v 20:37

To CherryF: A jsi si jistá, že ta "zlodějka", tu nemůže řádit už déle a pouze si zakládat stále nové nicky...
Projistotu uvádím vlákno, kde se združují okradení a údaje o strakách:-)

Odkaz: http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/podvodni-uzivatele-790/str-6#new
A upozorňuju, že se múže stát, že moderátoři vaše vlákno s ním sloučí. Běžně se to dělá, že se tady slučují nově vzniklá vlákna se staršími, která pojednávají o stejných nebo podobných věcech, takže si dejte sledovat vlákno, pro jistotu...

M.

CherryF
CherryF 15.06.2016 v 21:35

Tak je možné že to dělal/a dotyčný už v minulosti.

CherryF
CherryF 15.06.2016 v 21:44

Našel se další podvodník. Pod nickem aniee, gabfri, knihomool, amaliekr, evanes, copyrinka, hochmeister a simonkaw. Dáváme lidi dohromady. Je tu někdo kdo ji posilal peníze?

Marthas
Marthas 15.06.2016 v 21:46

To CherryF: Možná by stálo za to to projít, případně vytipovat a kontakotvat uživatele... Vím, že tu řádila jistá Emilka52 a byla jich spousta... Problém je v tom, že admin zodpovídá za to, aby údaje všech a to i "strak" byly chráněné, proto dokud se jim to nedokáže, tak jakékoli opsané údaje maže, jména lidí, účtů a tak... Myslím, že některé z těch činů by mohly být nepromlčené... Jen mne to tak napadlo... Sama jsem tu zatím nic nekoupila, takže mne nemohl nikdo podvést ale prodávám a tak vím, jak takové straky poškozují jméno DK a ostatních slušných prodávajících...

Text příspěvku byl upraven 15.06.16 v 22:01

škwor
škwor 15.06.2016 v 21:51

Je to špatné.. Nejde tady ani tolik o peníze, jako o princip, tohleto mu přece nemůže donekonečna procházet, a že těch podvedených je.. Měl by si na toho dotyčného někdo došlápnout, je to sprostý.. Chápu, že databáze s tím nemůže nic dělat.. Ale na druhou stranu, teď nevím, komu můžu věřit a komu ne..

Marthas
Marthas 15.06.2016 v 21:58

To škwor: Kvůli tomu původně byla zavedena hodnocení ( palce: negativ, neutral, pozitiv)... Problém je v tom, že někteří uživatelé svůj profil smažou dřív než je stihne někdo ohodnotit (to lze)... Takže se musíte řídit tím, že tu je uživatel dlouho, kolik přidal knih... Nu zda je to již zavedený profil... A to nejvíce u žádaných knih a výhodných nabídek ...Samozřejmě, že to není všehospásné... Ale člověk si říká, že když si s tím někdo dal tolik práce spíš to nebude účelové a nezruší to...

Text příspěvku byl upraven 15.06.16 v 22:04

CherryF
CherryF 15.06.2016 v 22:32

Tento uživatel si dával palce sám od dalších účtu... takže ani na to se nedá spoléhat. Jinak.mam uz poslední 3 jména. SIMONKAW, HOCHMEISTER, COPYRINKA. Na to vlakno jsem koukala a psala tam.

Marthas
Marthas 15.06.2016 v 22:44

To CherryF: Jistě, i to jde... Už jsem o tom též slyšela... Já ale mluvím o tom, že když je tu někdo roky zaregistrovaný a má promakaný profil spíše vás nepodvede než někdo, kdo je tu měsíc, třeba... Ne, není to REKLAMA...
A třeba založit si 100 účtů by asi ani tady neprošlo.-)

Text příspěvku byl upraven 15.06.16 v 22:45



Vložit příspěvek