PODVODNÍ UŽIVATELÉ


jiriluk
jiriluk 04.05.2016 v 19:41

To asi jo. Včera tady někdo psal číslo uctu do mbank, ale smazli mu ho. Ale jak ucet smazal, tak podle me z někoho neco vymamil. Lidi jsou děsně naivní..

Kent2004
Kent2004 04.05.2016 v 20:55

Já už to psal jak postupovat. Ale znovu opakuji - měl by zasáhnout admin nebo správace webu, prověřit IP adresu profilu a příp. že to bude nějaká domácí, tak ji zablokovat.

readman
readman 09.05.2016 v 13:01

kaja-jaja už má nový nick, a to -- watertiger
Kontaktoval som ho ešte predtým ohľadne jednej knihy, bolo to podozrivé, nekupujem tu prvykrát, no stihol už nick zrušiť; keď som ho kontaktoval na nový, ten istý popis inzerátu, len cenu knihy znížil o 200 czk, zase BB kraj, tak odpísal, že netuší, kto je "kaja" :D Evidentne tá istá osoba! Chýba mi pri inzerátoch políčko, nahlásiť podozrivého uživateľa

watertiger
watertiger 10.05.2016 v 10:21

Readman- Dobrý den, jsem tu sice jen pár dní a nevím co jsem Vám udělal. Nevím kdo je kaja-jaja. Knihu jsem raději stáhl z prodeje, protože nemám tohle zapotřebí, aby se tu někdo ke mne choval a podezrival mne buh vi z čeho. Knihy fyzicky mám a klidně je všechny nafotím, ale takoveto chování se mi hnusí. Raději knihy nabídnu někomu v antikvariátě než se tady nechat bezduvodně urážet. Mimochodem jsdem z Ústeckého kraje a také jsem si to v kolonce doplnil. Přeji Vám krásný den. Milan

readman
readman 10.05.2016 v 10:50

Dobrý deň, pár dni naspäť sa tu objavil inzerát na knihu Obytná krajina od L. Žáka od uživateľa kaja-jaja + niekoľko ďalších kníh. Tento uživateľ mal vyplnený Banskobystrický kraj, reagoval v českom jazyku. OK. Po mojej reakcii na knihu sa za pár dní tento uživateľ vyparil. OK. Potom mi ale zase prišlo upozornenie, že túto knihu vystavuje zase niekto iný, teraz už uživateľ watertiger, zase uvedený Banskobystrický kraj, čo mi ale prišlo ešte viac podozrivé, popis u hore uvedenej knihy bol TOTOŽNÝ, uživateľ zase reaguje bez podpisu, v CZ jazyku a vystavuje ďalších pár kníh, ktoré sú totožné s tými u uživateľa kaja-jaja. Ak existuje nejaká databáza aj po zmazaní uživateľa a inzerátov, admin by to mohol preveriť;

Toto chovanie mi ale prišlo viac než podozrivé;

readman
readman 10.05.2016 v 11:01

Ak by to všetko bola len obrovská náhoda, tak sa Vám milerád ospravedlním, nemám s tým problém; pochopte ale, že nižšie uvedené body sú pre mňa velmi podozrivé; ak je tu nejaký admin, prosím o prípadné preverenie, ten by to možno mohol rozsúdiť; Ďakujem

- ťažko zohnateľná kniha za tak skvelú cenu v oboch prípadoch (predtým 650 a teraz 450 Kč; pre porovnanie je tam ešte jedna ponuka, ktorá tam visí už dlhšie za 1900 Kč, ináč nič) pridané v tak krátkom časovom období po sebe (ináč sa tu skoro nevyskytujú); rozumej ihneď po zmazaní kaja-jaja prišiel watertiger s novou ponukou
- ten istý popis v inzeráte pri danej knihe u nového uživateľa watertiger potom, čo uživateľ kaja-jaja zrušil svoj profil
- ďalšie obdobné tituly ako mal uživateľ kaja-jaja


readman
readman 10.05.2016 v 12:47

No, tak watertiger mi ešte napísal a zrušil svoj profil;

Kent2004
Kent2004 11.05.2016 v 20:53

Slušný člověk se nemá za co stydět, ani za své jméno a další lehce ověřeitelné údaje.
to hovoří za vše!

TerkaPS
TerkaPS 18.05.2016 v 21:18

Dobrý den,
nemáte prosím někdo zkušenosti s uživatelem redjaguar? Objednala jsem si u něj a zaplatila knihu za víc jak 500 Kč (velmi žádaná kniha Vlk) a dnes jsem zjistila, že si zrušil profil. Takže kontakt žádný, už začínám tušit nějakou zradu....
Lenka

Kent2004
Kent2004 18.05.2016 v 22:21

Stále nepoučitelní.....Co na to říct.
Milá Terko - pokud od někoho kupuješ knihu je nutné se minimálně mrknout na jeho profil. Tedy kdy byl vytvořen a jakou má historii. Ale to je furt stejné a pořád dokola...pak tu někdo chodí s křížkem po funuse.....
Poctiví prodávající nemá důvod rušit profil.

readman
readman 18.05.2016 v 23:13

Ešte mi napadla jedna vec k tomu, ako sa na začiatku diskusie ľudia bavia o tom, že pokiaľ to nepresiahlo 5000 CZK, tak je to marné a nemá to cenu riešiť ďalej;
Na druhej strane si myslím, že to sú ľudia (podvodníci, ***), ktorí tu stále zakládajú a rušia nicky dokola; Čiže tí istí, viď môj príspevok vyššie (kaja-jaja a watertiger hneď po sebe; ináč istá podobnosť v nick-u „červený jaguár“ a „vodný tiger“ sú tiež vtipné);
No na základe vyššie spomenutého by bolo zaujímavé, keby sem ľudia napísali číslo účtu podvodníka, čiastku a zrušený/podvodný nickname.
Nepredpokladám, ak to niekto robí opakovane, že by si zakladal zakaždým iný bankový účet; nato nemá dosť inteligencie a mohla by to byť vec, ktorá takému moterfakerovi zlomí vaz, ak to nespravila jeho matka :)

Text příspěvku byl upraven 18.05.16 v 23:15

TerkaPS
TerkaPS 19.05.2016 v 06:19

Ano, uznávám, měla jsem si ho prověřit - dodnes jsem neměla jedinou špatnou zkušenost, proto asi ta neopatrnost, přiznám se, že mě to vůbec nenapadlo. No, naivní :-(. Odteď už si pozor dávat budu.
Jinak k Redjaguarovi.... dobrý nápad od readmana. Uvádím č.ú,, na které jsem peníze odeslala, třeba někdo zjistí, že platil na stejný účet a také se "spálil". Je to:

Text příspěvku byl upraven 19.05.16 v 11:38

TerkaPS
TerkaPS 19.05.2016 v 06:30

Teď jsem pro zajímavost vložila č.ú. do vyhledávače a objevila jsem mi firma.... Takže nevím, co si o tom myslet.... Ale alespoň na něj existuje kontakt.

Text příspěvku byl upraven 30.09.16 v 20:49

Kent2004
Kent2004 19.05.2016 v 07:43

Tak tam normálně napiš email s tím že jim pošleš potvrzení o uhrazené platbě a že požaduješ knihu nebo peníze zpět, nebo to oznámíš na policii ! A uvidíš. :-)

Kent2004
Kent2004 19.05.2016 v 13:24

Co jsem se díval, je to z Veselí nad Moravou. To je náš okres. :-)

TerkaPS
TerkaPS 24.05.2016 v 13:28

Dobrý den,
tak jsem se dnes snažila "řešit" redjaguara. Volala jsem do firmy V, mou platbu podle VS a částky lehce našli, musím říct, že byly paní hrozně ochotné, bohužel nevím, zda to bude něco platné. Věc se má tak:
Jakási --- si objednala na zmíněném webu kosmetiku, mě poslala platební údaje a já jí to zaplatila. Jako kontaktní údaje napsala smyšlený telefon, balíček byl doručen poste restante na poštu v C--- a jako mail uvedla : yellowwolf@seznam.cz (ne náhodná podobnost s redjaguarem :-( ).
Paní v --- se prý pokusí nějak navázat ze zákaznicí kontakt, čemuž moc nadějí nedávám.
No, mám to pro příště, tady to vypadá nedobytně :-(.

Text příspěvku byl upraven 30.09.16 v 20:50

Koka
Koka 24.05.2016 v 17:07

TerkaPS - smutná zkušenost, ale nevím, jestli je dobré, že jste postup té podvodnice či podvodníka tak popsala. Obávám se, že spíše než varování to zafunguje jako návod, že i takhle si lze nechat zaplatit elektronicky objednané zboží.
Jinak - také zoufale sháním sponzory mého živobytí, kdyby měl někdo zájem, ozvěte se mi.

R.E.M.
R.E.M. 24.05.2016 v 18:35

Koka: Bojím se, že podvodníci návody ani nepotřebují. Jsou kreativní "od přírody".

TerkaPS
TerkaPS 25.05.2016 v 06:45

Koka - myslím si, že naopak ... Možná toto bude návod na to, jak si prověřovat č.ú. ostatních uživatelů. Pokud to bude č.ú. nějakého eshopu apod, už to bude minimálně podezřelé. Ozval se mi další uživatel, který poslal redjaguarovi peníze a kde byl zadaný jiný účet - opět na eshop, kde si redjaguar zřejmě objednal nějaké zboží a nechal si ho tímto způsobem zaplatit.
Celkem sofistikovaný systém...

Kent2004
Kent2004 25.05.2016 v 08:25

Měli by se spojit a podat oznámení na Policii. Bude toho víc, nakonec seto napočítá nad 5 tis. a bude se s tím dát něco dělat. Každopádně to znouv a znovu opakuji - pokud někdo inzeruje a má neověřený profil NIC nebrat!!!!
Bez oznámení nic nezjistíte. Takhle se budete jen dohadovat. Pokud bude znám datum a pošta kdy si dotyčný zásilku z té drogerie vyzvedl dá se okruh lidí zúžit. A jak tu někdo psal - Chotěboř není tak velká.

Text příspěvku byl upraven 25.05.16 v 08:48

jiriluk
jiriluk 25.05.2016 v 08:28

To jste musela uvést nějaký VS. To Vam nebylo podezrele...I kdyz si zásilku vyzvedla na poště, musela se vytasit s dokladem totožnosti. Takže je možné, ze je to její skutečné jmeno.

readman
readman 25.05.2016 v 08:35

Vzhľadom k tomu ale, že ten systém je tak "prepracovaný", by som sa vôbec nečudoval, keby OP, ktorým sa podvodník preukázal, bol kradnutý; a tam už by snáď bolo vcelku jedno, či to bolo nad 5k;

Text příspěvku byl upraven 25.05.16 v 08:36

readman
readman 25.05.2016 v 13:05

A ešte kebyže na pošte majú kamery, kde toho človeka rozpoznajú (mali by mať snáď v databáze záznam, kedy bola presne zásielka prevzatá); to je radosti, oznám tieto skutočnosti na polícií, nech sa ten šmejd poserie, keď to číta :-*

Kent2004
Kent2004 25.05.2016 v 19:27

Jasné že jsou na poště kamaery. A když se do toho obuje policie, brzy ho odhalí. :-) Chce to jen se nebát a oznámit to. Pokud Vás bude víc....
Navíc pokud ten dotyčný zenužije něčí jméno nebo obchodní značku, může být popotahován i za tohle bez ohledu na výši škody. Tuším že se tomu říká "poškozování cizích práv"
http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-2-dil-2-paragraf-181
Jestli to sotjí někomu za to "jít si sednout" na dva roky za blbou knížku..... :-O

Raksa.A
Raksa.A 25.05.2016 v 20:05

Podle toho, co tu píšou, to není o blbé knížce. Je to o zmetkovi, co nakupuje v e-shopech za cizí peníze, knížky jsou mu fuk - je to jen příležitost.



Vložit příspěvek