PODVODNÍ UŽIVATELÉ


abcbobo
abcbobo 07.01.2015 v 22:20

No já se tady také setkávám z 99 % se slušnými lidmi, se kterými je radost pokecat a obchodovat, ale u té jedné - lenka6980 - jsem prostě naletěla.

hedus
hedus 18.04.2015 v 11:05

Ahoj všem PODVEDENÝM I JÁ DNES PATŘÍM MEZI NĚ. A tak i přesto že dřív jsem knihu zájemci odeslala a nechala si ji zaplatit po doručení.... Dnes jsem poučená a nechám si knihu zaplatit a pak odešlu. Je mi to moc líto, ale myslela jsem si že tady nemůžu narazit na podvodníky a lumpy. Skutečnost je jiná. Takže jako vždy když mě něco dostane beru do ruky Švejka a jdu se uklidnit....

maličkán
maličkán 01.05.2015 v 20:36

Udělala jsem tu několik obchodů - koupě, ale asi jsem měla štěstí, vždy vše fungovalo bezchybně. Dobrá komunikace před zasláním i po dodání. Až po posledním obchodu jsem dala hodnocení, protože tu nejsem dlouho a nezjistila jsem tuto možnost hned po zaregistrování. Ale je to opravdu dobrá věc a měl by každý to hodnocení udělovat. Pokud tady je opravdu pár nepoctivců, ať jsou ostatní na to upozorněni. Ale i kladná hodnocení jsou důležitá, protože když už člověk posílá peníze někam do neznáma, bude klidnější.

davas
davas 26.08.2015 v 09:10

dobrý den ,je tady někde nějaká stránka,která upozorňuje na podvodníky?? dík

siena
siena 26.08.2015 v 09:24

Davas, není. Jsou dvě možnosti. Jednak hodnocení bazaru u konkrétního uživatele nebo zmínit zde ve vlákně...

woodward
woodward 26.08.2015 v 13:14

Lidi neblázněte, jediný možný skutečně účinný postup proti takovým "technikám" je neposílat nikam peníze předem. Zrušit IP je nesmysl, protože bůhví z jakého počítače to ten dotyčný nebo ta dotyčná dělá. Může korespondovat z knihovny nebo z kavárny.


aša
aša 26.08.2015 v 14:00

Dobrý den, upozorňuji na pana DUŠANA Š. z Otrokovic ,nick "ČUJO".Od února 2015 mi dluží 290Kč za odebrané knihy.

Text příspěvku byl upraven 29.01.16 v 08:58

Cukča
Cukča 27.08.2015 v 16:41

Před 14-ti dny jsem se domluvila na prodeji Zrádce krve Veronice Lankové z Kutné Hory (přezdívka veronika3600). Slečna tvrdila, že nemá účet a peníze prý mi už odeslala složenkou, tak jsem knihu doporučeně odeslala, protože jsem tomu uvěřila. Peníze mi dodnes nedorazily a holčina přestala komunikovat.

abcbobo
abcbobo 28.08.2015 v 10:18

Souhlasím s předchozími názory - po špatné zkušenosti prostě neposílám knihy dříve, než se objeví peníze na účtu.

goldiex
goldiex 01.09.2015 v 16:49

Prodávám i nakupuji přes tyto i jiné podobné stránky hodně (knížky i další věci), ale zatím nemám negativní zkušenost ani jako prodávající, ani jako kupující - zde ani jinde. Bylo by určitě dobře, aby na všech stránkách fungovalo hodnocení uživatelů, kde si můžete předem přečíst, s kým máte tu čest. Za sebe nesouhlasím s názorem uživatele jménem woodward (26.08.2015 v 13:14:42), který píše, že obranou proti nepoctivým praktikám je neposílat peníze předem. Osobně bych knížku či cokoliv jiného neposlala, kdybych neměla jistotu toho, že peníze za danou věc mám na kontě. Ale je to jiný úhel pohledu, což chápu. Proto je zapotřebí Heureka a právě ona hodnocení na stránkách, jako je tato.

Bella09
Bella09 01.09.2015 v 19:27

Pěkný večer, mohu si někde nastavit uživatele se kterými nechci obchodovat?

Marthas
Marthas 02.10.2015 v 17:29

To mia6318: Této funkce jsem si nevšimla a k čemu by byla...

notburga
notburga 02.10.2015 v 19:05

Marthas: Nó, pár adeptů k blokaci bych měla, nemám ráda ukecané přeprodejce. Ale máte pravdu, určitě by nebyla moc využívaná.

Marthas
Marthas 02.10.2015 v 19:27

To notbunga: Já jsem též ukecaná a prodávám ale pouze těm, co mají sami zájem a rozhodně se nevnucuji...:-)
Ale nejsou tu možnosti blokovat komunikaci s uživateli, tak je logické, že tu nebude ani možnost blokovat nabídky prodejců...

thesis
thesis 12.10.2015 v 23:59

Dobrý večer vážení kolegové,

ač jsem na Databázi zaregistrován poměrně dlouho, uskutečnil jsem relativně málo obchodů. Koupil jsem cirka 32-35 knížek.
Knihy miluji, vybírám si autory a sbírám, vždy musím mít první vydání, tím se stane, že mám knihy dvě, mě to nevadí, čtu to druhé vydání a to první šetřím. Knihy prostě neprodávám.
Čtu celé noci a část dne, celé noci proto, že nemohu spát, trpím nevyléčitelným onkologickým onemocněním, mám rakovinu slinivky břišní a to je konec. Beru ty léky nejsilnějšího kalibru
u, náplasti, které se lepí těžce nemocným onkologickým pacientům. Rekord v nespaní mám zatím čtyři dny, je pravda, že už jsem čtvrtý den trochu blbnul. Jak se ta situace vyvíjí, rekord co nevidět překonám. Před několika málo dny si mě pozval můj ošetřující lékař, profesor vedoucí oddělení a primář do své kanceláře na kávičku. Bylo mi celkem jasné proč. Seznámil mě s mám zdravotním stavem, to ani nemusel, to vím sám, ale hlavně mi řekl, klik času mi ještě zbývá. Řeknu vám vážení přátelé, že bych to nepřál ani svému nejhoršímu nepříteli. Koupil jsem si Monstra a šel jsem si zapálit, dal jsem si dvě, já už mohu, já už rakovinu mám, chichichi.

Ovšem to jsem se dostal hodně, hodně od problému. Potřeboval jsem dvě knihy, které byly nedostupné v Klubu čtenářů neboli v Buxu. Vydal jsem inzerát v němž jsem výslovně upozorňoval na dokonalý (!!!) stav. Odpověděl mě člen lohi, že má obě dvě. Znovu jsem se ptal, zda jsou v dokonalém stavu, protože jsem měl lepší, levnější nabídku od člena s kterým jsem už obchodoval k naprosté oboustranné spokojenosti. Chtěl jsem být čestný a zároveň jak se nakonec ukázalo hloupý, protože mě člen lohi podvedl. Sice mě poslal obě knihy v pěkném stavu, ale jedna neměla obal, což považuji a předpokládám, že se mnou souhlasíte, že se nejedná o dokonalý stav, navíc kniha stála 250Kč.
Knih jsem si bohužel moc nevšímal, přinesl jsem si z města novou várku a tak jsem si je chtěl zařadit. Mám dvě obrovské knihovny, v nich svazky ve třech řadách za sebou a ještě jednu velkou vestavěnou skříň také přetékající knihami. Jen pro představu, bydlíme v secesním domě před kterým se shlukují turisté, aby si ho vyfotili, je to kulturní památka A je opravdu krásný. Povedl se.
Máme tedy vysoko do stropu, tak vysoké vestavěné skříně se ani nedělají a tak máme nástavce několik metrů dlouhé a poměrně dost hluboké i ty nástavce jsou přes odpor manželky chacha úplně plné knih, kdybych neměl seznam a členění jako v knihovně, nikdy bych nic nenašel. Mám přes 2000 svazků.
Kolega lohi se začal vymlouvat, že mu knihu dala dcera, řekl mi, že se nu to také stalo, a že knihu dobře prodal na burze, Já bych tam stál jako idiot jednou knihou. Pak mi navrhl, abych si knihu půjčil v knihovně a obal si barevně okopíroval, že mi pošle 5Kč, to už je opravdu výsměch. Nakonec mi začal hrát na city. Zrovna mě, že je důchodce, že je pro něj ta částka ohromně moc peněz. takže mám asi smůlu a vůbec nevím, co mám dělat, nenapadá vás něco.

Děkuji mnohokrát.

Přeji vám krásný a ničím nerušený večer.

Thesis




Hezký večer.

Thesis

reader.007
reader.007 13.10.2015 v 13:16

Bez jakéhokoliv zlehčování Vaší situace bych doporučovala trochu fatalismu, člověk by si neměl hořkostí kazit ani minutu svého bytí, zvlášť když se s tím moc dělat nedá. A i když jsem ateistka, občas i já uznám že na těch božích mlýnech něco je...

Lector
Lector 13.10.2015 v 14:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

thesis
thesis 13.10.2015 v 16:02

To Lector - je to jeden a ten samý případ. Knihy jsem prohlédl povrchně. Na to, že přebal chybí jsem si všiml až včera, když jsem zakoupil poslední knihu od autora. Začal jsem si je komletovat podle databáze u autora a všiml jsem si, že hned první má jinou "obálku". Chtěl jsem se podívat, jestli nemám jiné vydání a tak jsem zjistil, že nemá přebral.
To, že jsem kolegu lohiho chválil tak trochu souvisí s mou chorobou, mám jiné starosti než knihy pitvat. Tím spíš ne, když se několikrát ujišťuji.

Jakže neprimárně nekomunikuji v bazaru ????? Co máte přesně na mysli ?

Můžete mi laskavě sdělil, kde bych měl svůj případ sdělit jinde něž zde, kde se tato sekce primárně zabývá Podvodnými uživateli. K čemu tedy tato sekce slouží ? Četl jste někdy příspěvky pode mnou ?!

Když se vrátím k v řešení v bazaru, mělo to probíhat take ? Červený palec krátký popis nepravosti ? Čím si pomohu jakýmsi negativní palcem ? Nad to jsem povznesen. Už jsem to jednou udělal a celý výsledek mého počínání byla zcela pochopitelná odveta v témže ohodnocení. Na to s prominutím kašlu, tohle počínání mě pouze postaví do světla člena jež je hodně červeně opalcován. Jestli tohle měla být rada tak si buďte jist, že si takhle počínat opravdu nebudu. Lohimu udělím hodnocení neutrální, protože jsem z Vašich slov pochopil, že dostanu maximálně těch 5 Kč. Škoda, že tady nejsou smajlíci, protože je lohi roztržený smíchy.

Doufám a pevně věřím Lectore, že mi odpoviš, protože mi nebyly dvě ze tří otázek vůbec jasné.

Děkuji mnohokrát.

Lector
Lector 13.10.2015 v 16:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

thesis
thesis 13.10.2015 v 20:04

A tak to je docela sranda paní Moserová, já nepotřebuji, aby mě někdo držel za ruku, znovu lituji těch smajliků. Už tady nehodlám rozebírat svůj život, ale vězte, že jsem klikař a od svých 25 let mám ještě jednu obdobnou nemoc. Myslel jsem si, že umřu max. do 35 let. Teď jsem pomalu o 20 let starší, takže vše beru jako přesčas. Pokud se domníváte, že se někde užírám doma tak jste na teď mi opravdu promiňte to slovo, kurva velkém omylu. Žiju si absolutně v pohodě.
Ano, na obalu lpím, protože knihy sbírám a chci je mít tak, jak vyšly. Už v tento moment kupuji knihu od uživatele jarkamet, s kterým mám jen ty nejlepší zkušenosti. V každém případě to bude můj poslední nákup na databázi, pokud nebude knihu nabízet někdo, koho nebudu znát z dřívějška.

To Lector - z Vašich slov v podstatě vyplývá, že gauner jsem já, to je vskutku hezké. Vy de facto působíte v roli obhájce lohiho. Znovu se Vás ptám, k čemu tedy slouží tato sekce ???? Byl by jste tak laskav a odpověděl mi nebo jste druhá identita lohiho nebo eventuálně věrný kamarád ?
Velice zajímavé je, že jste se neangažoval v jiných kauzách, ale tato Vás velmi zaujala. Když už jste byl tak aktivní a prohlédl si bilanci kolegy lohyho, proč jste tak neučinil u mne. Tam by jste totiž narazil na červený palec, který byl nejprve, čemuž Vy pochopitelně věřit nebudete, zelený. Proč získal tuto barvu je zcela evidentní. Pokud si myslíte, že se nějakými slovy dá pod negativním ohodnocením dojem zvrátit jste na omylu.
Ne, vskutku se nebojím, že by mi to lohi Vašimi slovy natřel, tak by mě vskutku zajímalo jak. Zaplatil jsem, obdržel jsem a tečka. To, co jsem obdržel je už jiná věc. A tu tady ventiluji, abych jako několik desítek (mám Vám je spočítat ?) členů učinilo přede mnou. Ovšem já Vám očividně vadím.


Pokud se vám zdá, že dělám sceny kvůli obálce tak vězte, že bych je nedělal.
Pokud bych neměl :

1. v inzerátu uvedeno v dokonalém stavu, nekdy píšu včetně obálky. Jestli tam tato douška byla nebo nebyla popravdě přiznávám, že nevím. V dokonalém stavu tam bylo na milion %.
2. ptal jsem se v jakém jsou stavu
3. ještě jednou jsem se ujišťoval.

Mrzí mě, že je toto forum tak nedokonalé. Byl bych ochoten předvést výpis z účtu a i když se to na jinych fórech, které mají propracovaný software, vyslovenē nesmí a když se tak učiní je uživatel automaticky vyloučen, ochoten zveřejnit část konverzace, abych všem dokázal, že mám pravdu. Já tady za každou cenu být nemusím. Koneckonců se svou bilancí cca max. 35 nákupů, dva podvody i to je na zváżenou. Jediné, co mě těší, že jsem i zde v tomto ne příliš poctivém prostředí poznal nekolik báječných lidí a to je fajn.

Ještě bych chtěl podotknout, že jsem opravdu mnohaletým, téměř zakládajícím členem fora kde je take bazar. Prodáváme a nakupujeme věci, nebudu je jmenovat, je to náš koníček, který nás všechny spojuje v hodnotách přesahujících i milion, auta to nejsou.
Forum funguje cca 10 let a podvody, by se daly spočítat na prstech rukou. Věříme si i tak, ze si ty veci v hodnotách statisíců posíláme dopředu a pak platíme. Být to zde, padalo by tu jedno trestní oznámení za druhým. Možná i proto jsem tak otrávený, u nás by se to nestalo.

V Holandsku se na diamantové burze milionové obchody v € uzavírají pouhým stisknutím ruky. Umíte si to tady predstavit ?
Dovolte, abych se pousmál.

reader.007
reader.007 13.10.2015 v 21:02

Snad je to tím že jsme tady vesměs "příštipkáři" kteří nakupují i prodávají knížky většinou za drobné, tak to nebereme tak tragicky a i těch podvodů se tu neděje mnoho (třeba oproti zmíněnému Aukru)

thesis
thesis 13.10.2015 v 21:58

Víte binýsku, já jsem tam u nás, proboha, není to Aukro, je to velmi solidní společnost s řediteli bank, máme tam i člena z představenstva ČNB a vlády. Najdou se mezi námi makléři z bank, sám jsem dělal obchodního ředitele u nadnárodni firmy s mnoha tisíci zaměstnanci a sídlil jsem 15 let ve městě zločinu Detroitu.
Ostatně, jak se paní Moserová určitě v dobrém mýlí žiji i teď na plné pecky a užívám si života. Absolutně si nedokážu představit, že by mě měl někdo hladit po ruce nebo vlastně uměl, ale to sem jaksi nepatří hi hi.
Teď se zrovna toulám po odbavovaci hale na letišti. Letím do USA na zápasy NHL. Koneckonců já už po těch letech v Americe, nevim, kam patřím. Mám zmateně kanadské státní občanství, když jsem potom řídil jednu velkou firmu z v Torontu a domů jsem se vrátil jen na naléhání manželky.

Zpět k tomu našemu foru. Uskutečnil jsem tam určitě přes 60 obchodů a ne za blbé dvě stovky. Nikdy, zdůrazňuji nikdy se mi nestalo, ze by zboží neodpovidalo popisu. A to jsem si ho přendávali v krabičce z auta do auta v polotmě u benzínové pumpy někde na D1 jako veksláci za starých časů. Vždycky bylo O.K. (!!!) ať stálo kolik stálo. Nedivte ss, prosim, že jsem zatrpklý, když mám bilanci na cca 32 nákupů dva podvody. Co si tedy mám myslet o zdejším osazenstvu.
Přeji Vám i do budoucna hodně štěstí a dobrý lov.

Přeji Vám krásný a ničím nerušený večer.

Thesis

Tajnůstkář
Tajnůstkář 13.10.2015 v 23:37

Děkuji za tuto diskuzi. Hodně se z toho dá pochopit o lidech.

Text příspěvku byl upraven 13.10.15 v 23:38

notburga
notburga 14.10.2015 v 08:09

thesis: myslím, že vám docela rozumím a je mi líto, jak se to tu zvrtlo, někteří uživatelé si zkrátka nevidí do pusy ani do svědomí. Ale pokud vás to uklidní, tyhle bojovné nálady vídám na více fórech v poslední době stále častěji, i v poetických klubech, kde dříve nebývaly. Něco to vypovídá o společnosti jako takové.

Přeju vám, že si život takhle užíváte a určitě si ho nenecháte pokazit ani faktem, že jste z místa, kam jste přišel pro radu a možná i pro trochu útěchy příliš z obého nedostal.

Bohužel těžko lze srovnávat komunitu, založenou skupinkou lidí vyznávajících stejné cíle se stránkami, kam má přístup naprosto každý. V našem meditačním centru klidně nechám peněženku s výplatou na stole a půjdu pryč, totéž si ale v kavárně netroufnu ;)

Pěkný den všem, vám ne nejméně :)

Lector
Lector 14.10.2015 v 08:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek