PODVODNÍ UŽIVATELÉ


terei87
terei87 07.04.2021 v 21:53

Objevuje se tu často mezi podvodníky. Lhář Davepp. Píše lživé komentáře k uživatelům. Překupuje knihy. Což si můžete všimnout, když se podíváte na poptávky a nabídky. Něco takového do bazaru nepatří. Nebo je opravdu tento bazar vytvořen pro podvodníky a překupníky?

Nedovolte z tohoto bazaru udělat stoku pro lidi jako Davepp. Je neschopný, tak vydělává zde. Nemá k tomu živnost a zřejmě ani neplatí daně.

Bohužel na to doplácejí jen poctiví uživatelé.

JaroslavM1
JaroslavM1 23.04.2021 v 07:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Misudka
Misudka 23.04.2021 v 14:44

Dobrý den lunakiss bohužel poslány peníze, kniha ani peníze nikde, kniha pro dítě, je mi smutno s takových lidi

Marcel1606
Marcel1606 01.07.2021 v 09:01

veronika9170
Peníze jsem poslal, dva týdny bez odezvy.
Jak se v takovém případě bránit?

Marcel1606
Marcel1606 02.07.2021 v 21:29

Jsem blbec (nebo ti na poště bo mi nedali echo?) a předčasně jsem Verunku podezříval z loupeže. Knížka je přede mnou na stole, děkuji a omlouvám se.
S přáním méně takových blbců Marcel.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.07.2021 v 21:42

Marcel1606: nevím, jak ostatní, ale já automaticky píšu podací číslo. Nečekám, až mě o něj někdo požádá. Píšu ho automaticky. Myslim, že tohle je údaj, který ušetří spoustu starostí. A každý by ho měl psát automaticky. Buď jsem moc hodná nebo naivní :D


Marthas
Marthas 02.07.2021 v 21:58

To Lenka. Vílka: Taky jsem ho vždy uváděla po té, co jsem odeslala.-(

jamajka99
jamajka99 10.07.2021 v 16:20

Přesně - odešlu zásilku a napíšu odkaz na sledování zásilek. Bohužel jen v případě obyčejných nelze.

xxBILLY
xxBILLY 18.07.2021 v 10:01

Lenka.Vílka: Jste HODNÁ, a poctivá, ne naivní. Také automaticky píši podací číslo každému kupci.
I adresu na web pošty. Za ta léta byl jen jeden problém se zásilkou, vinou pošty,
reklamace trvala 3 týdny, byla úspěšná.
U obyčejných zásilek poprosím kupce o zpětnou zprávu zda zásilka přišla,
ano, odpovídají, i když ne všichni, neztratila se obyčejná ani jedna ! Zpětná vazba
funguje. Přeji Vám krásný den.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.07.2021 v 10:08

xxBILLY: já prostě nikdy nezapomenou na jedno hodnocení v bazaru, kde prodávající v podstatě vynadal kupujícímu za špatné hodnocení, protože mu balíček 14 dní visel na poště, a on to bral jako neposlané. Že si měl říct o podací číslo, je to jeho chyba. Já chápu, že toho třeba někdo prodává víc, ale je to jeho vizitka, jak obchod proběhne. Pro dost lidí končí obchod, když zaplatí na poště, ale tak to bohužel není. Hodnocení a ukončení prodeje taky dáváte, až když je kniha na stole.
Ale nejsem si jistá, zda už tyhle řeči nejsou k ničemu. Když máme knihobot ;)
A OZ je zkratka pro osobní zprávu :)
Taky hezký den, prý venku hezky svítí sluníčko...

Text příspěvku byl upraven 18.07.21 v 10:08

JanaJanska
JanaJanska 21.07.2021 v 21:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kollektor
kollektor 22.07.2021 v 16:40

Asi před 1/2 rokem jsem zde upozorňoval na uživatele davepp. Nebyl jsem jediný. Mohl i přes to dále obchodovat a dopadlo to tak, že dle komentářů na něj minimálně dva lidé podali trestní oznámení. davepp po sobě začal mazat stopy. Smazal inzeráty aby jeho působení zde nevypadalo jako dobře promyšlený podvod. Kdy nabízí něco, co nemá, ví o tom a od lidí i přesto bere peníze. Aby pak v reakcích na negativy psal jeho oblíbené
žel nenašel jsem, žel byl jsem nemocný, žel nevšiml jsem si zprávy, žel je druhá strana blbeček, a já to musím snášet achich ouvej celej svět se proti mně spikl. Kdy pak chudákům posílá za velké prachy knižní veteš a soukromě jim nadává.

Tímto upozorňuji všechny podvedené aby se domluvili a vrátili mu vše i s úroky, voda se vaří! Žel teď vypadám jako nenávistná a pomstychtivá bestie, žel mi to vůbec nevadí! :D Žel jsem si s tímto individuem jen vyměnil několik peprných zpráv a o peníze mě neobral. Proto žel nemůžu svědčit proti němu. Budu žel celou kauzu jen sledovat.

misantroop
misantroop 23.07.2021 v 12:56

Žel pro něj známe identitu tohoto podvodníka.

kollektor
kollektor 23.07.2021 v 14:34

Z jeho profilu:

Uživatel je podezřelý z podvodu. Údajně je v nemocnici, to však nemění nic na tom, že již několik týdnů nedostál svým závazkům...

Poslední přihlášení 11. července. Včera se u něj objevilo toto upozornění a hnedle se přihlásil. Určitě jen shoda náhod, včera ho propustili z nemocnice a on, zesláblý a na pokraji života a smrti se jal vše dát do pořádku a čile komunikuje se všemi poškozenými.

Pan David se už v minulosti vymlouval na zdravotní problémy své, své rodiny. Žel neměl kvůli tomu čas plnit závazky. Žel mu před negativy i po negativech naskakovaly kladné komentáře. Někteří mu mohli dávat komentáře se zpožděním. Určitě ne ale všichni. Co to znamená? Žel to znamená, že i přes zdravotní problémy své a rodiny čile obchodoval a řeči o zdraví byly jen výhovorky. I na to má ale pan David vysvětlení. V době jeho nepřítomnosti za něj vyřizovala obchody jeho žena. Žel nemohla vyřizovat vše a žel nemohla vracet peníze nespokojeným. Žel byly chvíle, kdy byly v nemocnici úplně všichni v rodině. Žel má to někdo ale smůlu. Jeho verbální ataky ve zprávách, o kterých se zmiňují desítky místních mají taky své vysvětlení. Všechno jsou to nemocní a hloupí lidé. Žel se celý svět proti Davidovi spikl. Už na něj sbírám víčka.

Musvar
Musvar 10.10.2021 v 23:48

Co si myslí administrátor tohoto webu o profilu překupníka Greegor, který se snaží od neinformovaných uživatelů vykupovat knihy za 10–20 % jejich reálné ceny?
https://www.databazeknih.cz/uzivatele/greegor-148290

Text příspěvku byl upraven 11.10.21 v 18:15

reader.007
reader.007 11.10.2021 v 11:38

Musvar: promiňte, ale koupit knihu pod cenou není zločin, zvlášť když je prodávající k tomu ochoten. S touhle logikou byste musel odsoudit všechny prodeje na Aukru, kdy se cokoliv, nejen knihy, prodalo za 1,- jen proto, že prostě nikdo jiný nepřihazoval.
Já jsem si tu taky zadala pár poptávek na knihy a díky nim knihy sehnala poměrně lacino, i když dnes, po pár letech, mají násobnou hodnotu.

Každý obchod je otázkou nabídky a poptávky. Pokud se prodávající nestará zač prodává, je to jen jeho věc.
Někdy se prostě lidé neobtěžují takovými věcmi zabývat - prostě knihu koupí/dostanou, přečtou/nepřečtou a pak prodají/vyhodí. Stěžujte si na konzumní způsob myšlení, ne na to, že toho někdo dokáže využít...

Musvar
Musvar 11.10.2021 v 13:10

reader.007: samozřejmě že to není zločin. Ale to je taková babišovská argumentace – já neříkám, že to je trestné, ale je to nemorální (neetické). Vnímám rozdíl mezi tím, když někdo shání knihu a díky poptávce ji sežene, a když tohle někdo dělá masově za účelem překupnictví. Je logické, že pokud to ten člověk může dělat, tak to dělá. To je jedna otázka. Druhá otázka je, jestli Databáze knih má takovéto neetické chování systémově tolerovat. Samozřejmě naprosto respektuji to, jestli je někomu morálka lhostejná. Takoví lidé prostě jsou.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.10.2021 v 14:30

Horší je, když potom tu stejnou knihu dá člověk do bazaru za 3x víc. Ano, může se stát, že někdo nabídne knihu za polovinu ceny, než je tady v bazaru (stalo se mi), protože se jí chce zbavit. Ale já to udělala, protože mi instinkt říkal, že zrovna tenhle člověk za to bude rád (byl) a nikde za víc nepřeprodá (neudělal to). Hrálo mi sice do karet, že dva měsíce ta rozebraná série byla znovu v edičáku, ale to jsem v té době nemohla vědět. Nemohl nikdo. Je to o důvěře.
Já nebudu prodávat knihu za litr, když stála tři stovky. Jistě, lidi by to koupili i za tu cenu, ale když jsem koukla, jak dlouho je v bazaru ta nabídka za litr, tak nevim, nevim.
A že je kniha rozebraná, jsem zjistila až díky sháňce zde po ní a proto jsem nabídla nižší částku (mimo bazar) a bylo mi dobře. Na první pohled to mohlo taky vypadat, že kupující zneužil mojí neinformovanosti (nebyla pravda), ale já jenom chtěla uvolnit konečně místo v knihovně. A ty původní ceny po druhém vydání spadly hodně rychle dolů, protože se nejednalo o serii "musím mít první vydání".

Musvar: no, já myslím, že etika je databázi ukradená, dokud někdo někoho neokrade, protože obchod je mezi lidma, ne mezi databází a lidma. Ale máte pravdu. Trochu neetické to určitě je. Ale proč házet vinu jenom na jednu stranu. Kdyby to někdo neprodal, tak on nemá kšeft. To je ta druhá věc. Jak se říká. Neznalost neomlouvá. Dokud budou neznalý lidé, bude lidé, kteří toho budou využívat/zneužívat. Bohužel to tak je :(

Terror
Terror 11.10.2021 v 14:59

1) Vnitřně překupníky nemám rád, ale to je asi tak všechno, co s tím mohu udělat. Trestné to není, je to byznys. A řekl bych, že čím dál lukrativnější.
2) Radím všem, co hodlají prodat knihu, aby se jak zde, tak i na jiných stránkách tomu určených informovali, za kolik se průměrně kniha prodává a nejde-li náhodou o sběratelskou raritu.
3) Udělejte si seznam těch uživatelů, kterým byste neprodali, potažmo od nich nekoupili ani toaletní papír. Vzhledem k tomu, že na Databázi je zveřejňování podobných seznamů zločin, musíte si vystačit sami.
4) Pokud i přesto s prodejem chvátáte a nemáte náladu někde něco hledat, či zjišťovat, pak vám pomáhej Bůh knih.

Musvar
Musvar 11.10.2021 v 15:02

Lenka.Vílka: Já samozřejmě taky chápu, že každý je zodpovědný sám za sebe. Lenost a neinformovanost ostatních různí vykukové využívají, co je svět světem. Jenom si myslím, že Databáze nějaký etický kodex má, a férový obchod by mohl a měl být jeho součástí. Zvlášť když jsem slyšel, že nejsem zdaleka první, kdo si tady Greegora všimnul.

Musvar
Musvar 11.10.2021 v 15:03

Terror: dávám lajk

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.10.2021 v 15:18

Musvar: že by ho mít měla, na tom se s vámi shodnu. Ale myslím, že ho mít nebude právě pro všechny ty vyjmenované důvody :(

pobijecmuch
pobijecmuch 11.10.2021 v 17:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Musvar
Musvar 11.10.2021 v 18:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Musvar
Musvar 11.10.2021 v 18:30

Zajímalo by mě, jestli je tady takových profilů víc, nebo je to tento jediný. Podle mě je Greegor touto činností na celé Databázi unikátní.



Vložit příspěvek