PODVODNÍ UŽIVATELÉ


Trip
Trip 20.11.2021 v 07:31

OVPANA - ak sa dá dokopy viac poškodených a čiastka presiahne 5.000Kč, tak sa to môže nahlásiť na polícii.

Marthas
Marthas 20.11.2021 v 19:16

TO trip: To buhužel po novu bude teprve přestupek, ne? Trestný čin je 10 000 a více, nově, nemýlím -li se.

Trip
Trip 20.11.2021 v 19:37

Tak to máš žiaľ pravdu.. Pre zlodejov hotový raj - po nadobudnutí 9.999Kč si založí nový bankový účet a ide sa odznova..

Skallarix
Skallarix 21.11.2021 v 11:42

Ale přestupek je to i tak. Od 10 tisíc je to trestný čin.

Pepazdepa920
Pepazdepa920 10.12.2021 v 10:25

Dobrý den, jen chci upozornit nakupující, že pod nickem Martina133 se skrývá pan David Palacký alias Davepp.
V časové ose popíšu svůj obchod s tímto uživatelem.
22.11. jsem projevil zájem o knihy Brána Irkally a Ďáblova pevnost. Odpověď byla, že už je zájemce, co dá 1500 za každou, ale jelikož jsem před ním, můžu cenu dorovnat. Neměl jsem zájem.
22.11. Zájemce už ztratil zájem, cena 1200 za každou platí. Ještě ten den jsem potvrdil objednávku a poslal peníze na účet. Knihy měly být odeslány obratem.
23.11. Po mém dotazu potvrzeno přijetí peněz.
26.11. Jsem se poslal zprávu s dotazem, kdy budou knihy odeslány.
27.11. Prodejce odpověděl, že z kraje týdne.
1.12. Jsem znovu zaslal dotaz, kdy budou knihy poslány. Odpověď byla, že do pátku.
V pátek 3.12, jsem opět odeslal dotaz, zda jsou knihy odeslány. Bez odpovědi, ačkoliv uživatel byl několikrát online.
V neděli 5.12. jsem ztratil trpělivost a požádal o zrušení obchodu a vrácení peněz. Stále nic, tak jsem pohrozil negativním hodnocením. Během 10 minut dorazila od prodejce odpověď, že knihy jsou odeslané. Když jsem požádal o sledovací číslo zásilky, tak jsem ho nedostal. Došla pouze odpověď, že uživatel byl celý víkend mimo.
Na opakovanou žádost o sledovací číslo prodejce nereaguje.
V pondělí 6.12. peklo rozmrzlo a přišlo info od zásilkovny. Zásilku podal pan David Palacký a to v neděli 5.12. Říkám OK, konečně snad tento obchod s prodejcem, který si neváží zákazníka a neumí komunikovat, uzavřu.
7.12. jsem zásilku vyzvedl a rozbalil. A příběh pokračuje, místo knihy Ďáblova pevnost byla v zásilce kniha Strážcové Varadinu. Takže 50% úspěšnost. Myslel jsem, že mě omejou :-)
Okamžitě jsem informoval prodejce s tím, že je zásilka nekompletní a požádal ho o dodací údaje kvůli vrácení knihy, kterou jsem si neobjednal. Prodejce nereaguje i přesto, že je online.
9.12. jsem pana Palackého požádal o vrácení 1200 Kč za nedodanou knihu + poštovného za knihu, kterou chci vrátit a dodací údaje. Už prostě s tímto prodejcem nechci ztrácet čas. Doteď stále bez odpovědi.
Vše, co jsem napsal je podloženo naskenovanou komunikací. Snad to bude výstraha pro další nakupující.

Text příspěvku byl upraven 10.12.21 v 12:18

majík1
majík1 10.12.2021 v 20:23

Pohrozit policií a pak to i nahlásit. Peněz se člověk možná nedočká,ale udělá vše proto,aby nebyli okrádány další.


jkjeline
jkjeline 13.12.2021 v 11:16

@pepazdepa920: mam podobnou zkusenost s uzivatelem martina133 (mysleno, pokus o podvod). myslim si, ze se jedna o dalsi profil davida paleckeho, ktery tady na dk ma profil davepp, kde mu byl kvuli podvodum zablokovam bazar. sam jsme to tak udelal a doporucuji stejnou cestu, podani na policii ceske republiky

misantroop
misantroop 14.12.2021 v 10:46

Ano, je to Palacky. Používal účet své manželky a teď vystupuje i v její identitě :D
Na rejstříku najdete i jeho adresu ve Zdibech, asi dřív podnikal. Okradl už spoustu lidí.

Pepazdepa920
Pepazdepa920 16.12.2021 v 12:47

Díky moc za informace. Prodejce stále nekomunikuje, zatím přidal pouze komentář k negativnímu hodnocení. Na zprávy žádná reakce. Požádám o pomoc administrátora stránek, pak zbývá už jen policie.

Koka
Koka 16.12.2021 v 16:15

Muselo být přese každému jasné, že člověk, kterému administrátor zablokuje bazar, se jen tak nevzdá a že zde bude působit - třeba i pod několika jmény - dál.
U zmiňovaného prodejce / prodejkyně "martina133" je zajímavá častá dispoporce mezi cenou, uváděnou v inzerátu a pak cenou uváděnou v "přídavném" textu téhož inzerátu, např.
https://www.databazeknih.cz/bazar-knih-detail/spolecenstvo-prstenu-1894849
Tváří se to, že knihu nabízí za 111 Kč, ale pak najednou, až si přečteme popis stavu knihy, jsou z toho tisíce ...

Vůbec - s tím uváděním cen je to zde jakési divné. Třeba uživatelka "radusak9806" u každé nabízené knihy píše, že ji prodá za 1 Kč, ale pak v dalším textu uvádí:
"Napište kolik byste za knihu dali, aby to pro Vás bylo férové. Třeba se domluvíme." Nebylo by tedy dobré zavést k inzerátům i rubriku "cena dohodou"?

Anebo čtenářka "lesna7" - asi 40 knih nabízí v placených inzerátech a v každém z těch inzerátů je pak odkaz na její seznam Vyber si, kde nabízí dalších přes 400 knih, které už - údajně - nestihla inzerovat.

Nepsal zde kdysi Dan a nějací jeho spolupracovníci, že každý inzerent musí za inzeráty platit, a v každém inzerátu musí být jasně uvedena požadovaná cena? Nebo si to jenom já tak pamatuji a jinak už nikdo?
Pouze já si pamatuji, že Dan jednoho - ne tak dávného - dne omezil bezplatné zadávání inzerátů u nových uživatelů z někdejších 10 na 3 ks? Takže ti, co jich zadávají bezplatně (= bez ověřeného účtu) i 10, 15, 20 a víc, je zadávají jenom proto, že o tom omezení nevědí ? :=))

siena
siena 16.12.2021 v 16:46

Když si vzpomenu, že to šlo i bez "ověřeného účtu", kolik knih jsem si díky zdejšímu bazaru mohla opatřit a ještě se u toho seznámit s velmi milými lidmi... Jak z jiného světa, a přitom to zase není tak dávno...

Juráková
Juráková 16.12.2021 v 20:57

Také se připojuji - uživatelka Martina133 nereaguje, peníze jsem poslala před 11 dny a nic... Podám trestní oznámení. Došla mi trpělivost.

Juráková
Juráková 21.12.2021 v 17:41

Tak po 16 dnech kniha dorazila. Přebal potrhaný, ale kniha docela O.K. Rozhodně ale s tímto webem končím, za ty nervy to nestojí... Všem přeji klidné Vánoce.

Pepazdepa920
Pepazdepa920 24.12.2021 v 11:51

Gratuluji, u mě příběh stále pokračuje.
Prodejce se dnes ozval s tím, že chce důkaz o tom, že poslal nesprávné knihy. Jelikož na něj nemám jiný kontakt než zprávy zde na databázi, tak jsem fotku nahrál na ulozto.cz.
Požádal jsem prodejce, aby doložil fotku, kde budou knihy, které odeslal. Nechápu, proč to neudělal hned, mail a telefon na mě má. I když vlastně chápu, ale to je jen moje spekulace :-)
Jedinou radost mám z toho, že Kapitána Bathoryho mám kompletního. Na aukru mě sice stála Ďáblova Pevnost 1500 Kč, ale v pátek 10. prosince jsem knížku koupil, zaplatil a 11.prosince v zasilkovně vyzvedl. Bez problémů a starostí.
Přeji všem krásné Vánoce :-)

Text příspěvku byl upraven 24.12.21 v 11:54

Marthas
Marthas 08.01.2022 v 00:33

To siena: Trefa :(

Sahti
Sahti 17.02.2022 v 06:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

AtilaInovecký
AtilaInovecký 28.03.2022 v 12:31

Prosim o sdileni cisla trestniho oznameni vedeno na Davida Palackeho - je jedno ci davepp nebo Martina133

AtilaInovecký
AtilaInovecký 04.04.2022 v 17:28

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

misantroop
misantroop 06.04.2022 v 07:30

Tak na profilu Martina133 je i podle slovních vyjádření celkem jasné, že se jedná o pokračování profilu Davepp. Jen nahodili druhé číslo účtu a jedou dál. Teď relativně seká latinu, ale až bude v nějaké další fázi mánie, tak začne opět podvádět ve velkém.
Moc nechápu proč se to toleruje, když je to evidentně jeden z největších podvodníků tady.

Martina133
Martina133 06.04.2022 v 15:34

Už je těch lží kolem nás docela dost.
Všem zájemcům jsme vždy knihy poslali a podvody skutečně nepácháme. Knih máme doma tisíce, max se stane, že knihu nedohledám a platbu vrátím, coz někteří nesou jako podvod. Žumpa, ty lži tady.

misantroop
misantroop 07.04.2022 v 14:27

Jasně. A protože jste mistři světa v čestnosti, tak tu máte zablokovaný profil a účet.
Na Aukro profilu také 20% negativních komentů.
To je smůla, jak vás ten nespravedlivý svět pronásleduje.

misantroop
misantroop 14.04.2022 v 12:42

Poslední hodnocení obchodu s Martina133:
"CarpeVentum
prodejce/prodejkyne zvýšila cenu s odůvodněním, že ma knihu v top kvalitě (jako nová) s tím bohuzel nemohu po obdržení nemohu souhlasit,stav asi 4 z 10(kdy 1 je nova). Proto bohužel nedoporucuji ."
Takže stále stejné praktiky, jako měnění cen / vexlování / lhaní / uvádění jiných než prodejních cen. Stále stejně a dokolečka dokola.

misantroop
misantroop 03.08.2022 v 09:14

Martina133 aka Davepp opět další okradený uživatel, kdy už to databáze knih bude řešit?
"Neodporucam,nemam ani knihu ani peniaze,20.juna som jej poslala 72eur,mala v pondelok odoslat knihu,v piatok jej pisem,udajne mala auto v servise,posle v pondelok,v stredu pisem,posta zavreta a boli potom sviatky,tak som ju poprosila o vratenie penazi ale na to mi napisala ze bude na dovolenke do 15jula,ale knihu ma zabalenu v aute,tak som ju poprosila aby ju podala,samozrejme to neurobila,pisala som jej niekolko krat nech mi posle peniaze,ale do dnesneho dna mi nic neprislo. Nechapem ako pani vie v klude spavat a pozriet sa do zrkadla,zamyslite sa nad sebou a laskavo mi poslite peniaze..."

majík1
majík1 03.08.2022 v 09:33

Na takové podat trestní oznámení. Dcera na bazaru také měla problémy,lidí bylo více,podali trestní oznámení a zjistilo se že škoda po malých částkách přesahuje 10 000kč jen to co bylo nahlášeno. Řeší to policie! Hlavně to nenechat být,aby nebyli okradeni další a jim to pěkně neprocházelo

Dinik
Dinik 03.08.2022 v 23:02

No a ta reakce Martiny133/Daveppa na to negativní hodnocení, to je hnus. Od tohohle individua může něco koupit jen blázen.



Vložit příspěvek