PODVODNÍ UŽIVATELÉ


Evelyna16
Evelyna16 14.10.2015 v 11:16

POZOR!!! nekupujte knihy od uživatelky nick kateeljackson, alias Katariny Škrobákové. Slečně jsem poslala platbu a více než 14 dní už čekám na knihu. A nejsem sama. Slečna ani nekomunikuje a nereaguje již na několik zpráv. tak ať se nenachytají další....

Lector
Lector 14.10.2015 v 13:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 14.10.2015 v 17:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

thesis
thesis 14.10.2015 v 17:45

Vážený pane Lectore,
nejprve se omlouvám za tykání. My si tam u nás automaticky tykáme.

Kontinuita byla dle mého skromného názoru dodržena. Například info o NHL o tom, že i když jsem seznámen se svým časovým horizontem, nemusim se nechat držet za ruku, ale spíš se pobavit. Paní Moserová má jinou zkušenost a z ní vychází, mě to neporazilo a ani neporazí.

Info o fóru, které jsem téměř spoluzakládal, byla též cílená, ale Vy jste buď má slova nečetl pozorně, o čemž pochybuji, ale jako obratný manipulátor používal proti mě. Psal jsem, ze jsem u nás udělal víc jak 60 obchodů bez jakéhokoliv problému, zatímco zde mám bilanci 32:2, ale to se už opakuji a to mě vskutku nebaví.
Psal jste též o jakési tajuplném společenství, tak vězte milý pane P., že to naše "tajuplné společenství" je možná větší něž vaše, má přes dvě desítky tisic uživatelů.

Už mě nechte žít, začínáte mi jít dost na nervy, mám sto chutí napsat to daleko expresivněji, ale nevím, jak se zde stavíte ke sprostým slovům. Najděte si jiný terč. Pevně věřím, že se v této sekci dokážete realizovat ještě dlouhá léta. Patrně máte nějaký problém.

Koka
Koka 14.10.2015 v 20:06

thesis, prošla jsem si vaše oblíbené autory s nadějí, že z nich uhodnu, o knihu jakého spisovatele asi tak mohlo jít v tom "inkriminovanom" případě. Ráda bych vám totiž - pokud by se naše knihovničky v tom bodě setkaly - nabídla tu chybějící obálku. Mě totiž na obálkách moc nezáleží a zda je moje kniha má či nemá, opravdu zkoumám až ve chvíli, kdy o ní někdo projeví zájem přes bazar - to pak přiznám barvu.
Pravděpodobně právě teď sedíte někde na Washington Capitals a užíváte si zápas na ledě, ale až si toto přečtete, popřemýšlejte nad možností vložit sem do Bazaru inzerát, který by sice vypadal jakože "koupím knihu", ale do textu byste mohl napsat, že ve skutečnosti pouze sháníte obálku ke knize, vydání to a to..., a to bezplatně, nebo jen za poštovné. Možná by se mezi uživateli našel někdo, komu obal přebývá. Některé knihovny dokonce knihy "převlékají" do igelitových kabátků a co dělají s původními obaly, to netuším (nebo to se dělo jenom kdysi?).
Vím, že to není ten nejlepší nápad na zahnání vašeho rozčarování, ale je jediný, který mi přišel v tomto případě na mysl. Ty další, které mě napadly, nejsou publikovatelné.

thesis
thesis 14.10.2015 v 21:08

To Koka - to je od Vás krásné, to už bych ani nečekal, že se ke mně někdo bude chovat tak HEZKY !!! Ovšem už jsem provedl poněkud dražší způsob, kterak se dopracovat k obálce. Knihu kupuji ode mnou prověřeného nabízejícího, s kterým jsem už jeden obchod absolvoval a je stejně hodný a slušný jako Vy.
Zápas Washington Capitals byl dnes nad ránem nebo včera večer podle toho jaký budete brát čas a to jsem byl ve vzduchu. Tam bych stejně nejel, hraje tam Ovečkin hihi.
Ta rozptýlení si dovedu představit ;-), je jich tu dost. Že by :D :D :D.

To to zase dostanu sežrat :D :D :D. Kolega Lector se bude oblizovat za ušima nad irelevantími informacemi.
On ovšem netuší, že se tím dobře bavím, obzvlášť tam, kde jsem.

Diky Vám Koko, dokázala jste mě pobavit, jste bezva !!!


finny
finny 14.10.2015 v 21:22

Zdravím já zatím čekám na platbu od saruska1202 pořád naivně věřím že, jen nemá čas nebo něco podobného, jde sice jen o 80 kč ale i tak.

Lector
Lector 15.10.2015 v 07:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Tajnůstkář
Tajnůstkář 20.10.2015 v 00:15

Tak tady nějak na jízlivost chcípnul pes. Tak snad někde jinde.

HavrdaH
HavrdaH 30.10.2015 v 21:44

Paní Simona S., zde Simoušek222, e-mail: simiik01@seznam.cz, mně po bezhotovostní platbě předem 7.9.15 na její účet zaplacenou knihu ani po urgencích neposlala, peníze nevrátila a na dotazy a urgence kromě první omluvy (stěhování) k 27.10.15 nereagovala, i když zde na serveru před několika dny byla a mohla své chování vysvětlit. Doporučuji paní neplatit předem. Přišel jsem ale jen o 550 Kč, knihu si koupím jinde. Paní Simona u mě přišla o svoji dobrou pověst a už si ji u mě nekoupí.

Text příspěvku byl upraven 29.01.16 v 08:46

dzandre
dzandre 01.02.2016 v 01:00

Chtěl bych upozornit na dalšího podvodníka, viz diskuse 'Bazar na "Databazeknih" '. Uváděl jsem tam číslo účtu, aby si další uživatelé dali pozor, bohužel z příspěvku později "zmizelo" (rád bych znal důvod kromě nesmyslu s ochranou osobních údajů, která rozhodně tímto porušena nebyla).

scully
scully 18.02.2016 v 20:07

Všichni si dejte pozor na uživatele s názvem corvi. Na nabízenou knihu si nechala poslat peníze předem na účet.Ty jsem o víkendu poslala,v pondělí mi napsala,že knihu pošle v pátek. Kniha samozřejmě za celý týden nedošla a když jsem jí chtěla napsat,zjistila jsem ,že zrušila účet.Proto pozor,je to podvodnice.

Mini.Baby
Mini.Baby 19.02.2016 v 14:49

Corvi podvodnice mě okradla o 185,- Pěkná sviňárna, to vám teda povim! Já mam takovej vztek!!!!!

dzandre
dzandre 20.02.2016 v 01:02

Jaké měla "corvi" číslo účtu? (napište mi zprávu)

Jitka S.
Jitka S. 20.02.2016 v 14:44

a tipuji, ze Smrtící nahotu jsme kupovali všichni mimochodem...

jiriluk
jiriluk 21.02.2016 v 15:24

Ja zkouším následně po domluveni prodeje poslat poptávku prodavajicimu z jiného úctu. Pokud odpoví, ze prodá, jde na 90% o podvod....paranoia vládne internetu :)

R.E.M.
R.E.M. 21.02.2016 v 15:34

Slyšela jsem, že prý je možné požádat banku, pokud jste posílali peníze z účtu, "o zpětné zaslání peněz", s odůvodněním, že jste omylem poslali částku na nesprávný účet. Nefunguje to, pokud byste to nahlásili jako podvod.
Za zkoušku a informaci u banky ta šance na úspěch stojí.

Text příspěvku byl upraven 21.02.16 v 15:34

jiriluk
jiriluk 21.02.2016 v 15:50

Musí s tím souhlasit druha strana. Což u podvodníka půjde těžko...v práci jsme vraceli omylem obdržené peníze a kontaktovala nás naše banka, ze ma reklamaci a jestli s tím souhlasíme, resp. ať se vyjádříme..pokud bysme řekli ne, musí se obrátit na soud, nebo policii...peníze jsme vrátili.

R.E.M.
R.E.M. 21.02.2016 v 16:28

Pravda, záleží na otrlosti, protřelosti podvodníka.

MonMicu
MonMicu 29.02.2016 v 22:44

Tak i já jsem narazila na podvodnici s nickem kitty.spritz Peníze jsem poslala a zjistila jsem dneska, že je profil zrušený. Jedná se sice o 160,- Kč, ale i tak mě to štve :o((

metalan
metalan 09.03.2016 v 23:12

Taky mám zkušenost z dalším podvodníkem.Knihar74..TAK POZOR NA NĚHO,poslala jsem peníze a kniha nikde,a nereaguje,ale přihlášený bývá a je tam i víc lidí a kupovali tu stejnou knihu..dala jsem mu 250kč,docela to mrzí..že se tady takoví hovada najdou.

Eva82
Eva82 15.03.2016 v 21:57

Pozor na mikigee bez problémů komunikoval až do doby než jsem odeslala peníze a poté na mé zprávy nereaguje a kniha nikde,dnes to je 10 dní od zaplacení! Nejvíce mě na tom mrzí,že díky tomuto podvodníkovi ztrácím veškerou důvěru v ostatní!

Bíba1968
Bíba1968 16.03.2016 v 14:35

Já jsem převázně v pozici prodávajícího ale i kupujícího. Co se týče toho že někomu prodávám tak se dívám na hodnocení daného člověka v jeho profilu kde má vlastně palce nahoře a nebo dole. Ale zatím jsem měla vždy kupující naštěstí s těma palcama nahoře a chválou od ostatních že obchod byl o.k. A toto hodnocení mě nikdy nezklamalo a vždy mě platba došla . Ale samotné hodnocení při nákupu či prodeji mě fakt pomáhá a vždy se kouknu do profilu zájemce.

Kent2004
Kent2004 28.03.2016 v 18:52

Asi je to možná zbytečné, ale určitě bych při koupi knih min. zjistil kdy byl profil vytvořen, aktivitu uživatele - jeho hodnocení, komentáře, oblíbené uživatele aj. Už to může ledacos napovědět.
Dále s ním komunikovat přes email (ne přes zprávy na DK) - dá se odtud totiž spousta věcí zjistit.
Teoreticky se může jednat o jednoho a téhož uživatele (jen mění nicky) a v případě dosažení celkové škody 5001,- Kč se jendá o podvod a dá se to řešit tr. oznámením. Poldové pak mají jisté možnosti v rámci regulí - můžou se dostat i na účet a pod.
Rovněž bych se dožadoval telefonátu - ověření pravosti telefonítu, dá se dnes i hovor nahrát. (ano, někdy je to k ho....ale někdy ne). Dle adresy se dá zjistit odkud dotyčný je - vesnice, město, zda se jedná o OÚ či MěÚ - ohlašovna - klasika. Málo kdo si dnes ověřuje adresu.
Prostě u jakéhokoli podezření vše prověřovat, prověřovat a být tzv. zvědavý, než někomu cpát do chřátnu 150,- 250,- a pod. Ono se to pak naskládá.....a dotyčný si užívá za Vaše penízky.... :-(
Udivuje mne důvěřivost, především mladých lidí, kteří nakupují přes Bazos a pod. iPhony za podezřele nízké částky a pak se diví že jim nepřijde nic, nebo cihla.... :-/
Nějaké zkušenosti s tím už mám a svojí opatrností a zvědavostí jsem už pár podvodníků odhalil. Jsou i jiné fígle jak se dá ledacos legálně ověřit, jen člověk musí vědět jak na to. Pak se možná nebude dotyčný stačit divit.

HANKA47
HANKA47 20.04.2016 v 17:30

DOBRÝ DEN, PROSÍM MÁ NĚKDO ZKUŠENOSTI S PANÍ DANOU FOJTOVOU KVULI PLACENÍ? HANKA



Vložit příspěvek