ČP nebo Zásilkovna


reader.007
reader.007 23.02.2022 v 15:50

freejazz: nijak... to byla jen vzpomínka na strýce Vénu (z knihy Co jsme to tátovi provedli), jehož heslem bylo "Zpátky na stromy".

Stromovous
Stromovous 17.05.2022 v 09:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ijcro
ijcro 17.05.2022 v 13:58

No, nechal jsem si poslat balík přes č.poštu a trvalo to deset dní (ale masírovala mě ta jejich apka, jak jim to jde a kde všude balík překládají z velblouda na osla). Přes PPL téměř totéž trvalo jen dva dny. Vše tedy v rámci ČR a v téměř ve stejné ceně.
Tak asi tak.

Nermal
Nermal 23.06.2022 v 00:45

Dovolte mi taky pár postřehů.
Pominu skutečnost, že balík do Balíkovny stojí 65 Kč a zásilka do Zásilkovny 79 Kč.
Do Zásilkovny musím balíček donést stejně jako na poštu (Balíkovna navíc nebývá tak daleko jako pošta). U České pošty si můžu objednat odvoz z domu, u Zásilkovny nikoli. U České pošty mám doručení listonošem nebo balíkářem až domů v základní ceně, u Zásilkovny si musím připlatit a většinou to pak přiveze někdo jiný.
A teď to hlavní: Řidič svozu Zásilkovny odváží zásilky u nás v 8:30 dopoledne. V poledne je balík na depu a tam leží do večera. V noci ho převezou na expediční depo, takže druhý den dopoledne je v 8:30 k výdeji na výdejním místě. Pokud si ovšem obsluha pobočky neřekne, že bude rozesílat výdejní SMS až večer, např. v 19:00 a nepřipraví Vás tak o 10 hodin času. Pokud zásilku nepodáte ráno do 8:30, ale později, leží Vaše zásilka 24 hodin na příjmovém místě, pak od poledne do večera na depu a celá přeprava tak trvá 48 hodin.
U České pošty ať podáte ráno či večer do 18:30, vše se dostane na třídící uzel týž večer, přes noc je to na cílovém uzlu a dopoledne se rozváží a roznáší. Balíky do ruky dopoledne, prioritní dopisy listonošem, případně se vozí mimo pochůzku i autem, je-li třeba. Když máte štěstí, vezme listonoš i ekonomický dopis rovnou, i když to nemáte zaplaceno, asi ve 40% případů. Balíky na poštu a do Balíkovny přijdou tak mezi 12. a 14. hodinou na poštu. Když přinesu zásilku ve čtvrtek večer na poštu, tak ten balík i prioritní dopis mám v pátek ráno doma. Když ji přinesu do Zásilkovny, budu ji mít doma nejdříve v pondělí dopoledne.

U Zásilkovny se vyplatí sledovat si zásilku, a pokud zjistíte, že nedorazila v poledne na depo, ihned vyplnit reklamační formulář. Jeho vyplněním se vzbudí zaměstnanec, který má na starost reklamace, takže se začasté ihned dohledá zásilka, která by se jinak někde válela jako ztracená a nedojde ke zdržení v přepravě. Bez vyplnění reklamačního formuláře nikdo nehne ani prstem.
U České pošty se to moc nestává, to ztrácení, ale také se vyplatí reklamovat spíš dřív než později a dlouho nečekat.

Za mě je ČP rychlejší a spolehlivější i levnější, co se posílání knížek týče. (V Balíkovně na poště při vyzvednutí přijdu na řadu do 1 minuty.)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.06.2022 v 06:46

Nermal: Vždy, když si od svého oblíbeného vydavatele objednám novinku, kterou ten den vydává, tak jsem zvyklá, jí mít druhý den na stole. Vlastně na mě apka řve už v deset ráno, že si ji mám vyzvednout, když otvírají až ve dvanáct. Asi záleží na víc věcech, především, odkud objednáváte a odkud posíláte.
Ale když chci přes Zasilkovnu něco poslat, tak to jo, to vím, že tam druhý den nebude. Ale je to všechno o lidech. A protože vím, že v té mojí pobočce se nepředřou, nemají důvod, mají vést primárně svůj obchod nebo se zbláznit kvůli balíčkum?
Z toho, co jsem si přečetla, tak pro vás je Balíkovna lepší. Tak by bylo lepší z toho nedělat universální lepší pro všechny lidi. Je to individuální výběr podle toho, o co se jedná a jakým směrem se posílá...

reader.007
reader.007 23.06.2022 v 11:35

Taky mám raději Českou poštu a nejen proto že jsou momentálně pro mne její zásilky levnější (mluvím o Balíkovně a o obyčejných dopisech), ale i proto, že ji mám blíž.

Ale není všem dnům konec, protože navzdory postupnému zhoršování služeb a zdražování může být ještě hůř, koneckonců pod jejím hlavním šéfem už se třese židle :-)
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/roman-knap-ceska-posta-michal-redl-vit-rakusan_2206201149_ako

Text příspěvku byl upraven 23.06.22 v 11:53


freejazz
freejazz 24.06.2022 v 16:45

a teď si srovnejte tarify České pošty a Zásilkovny, když chcete doručit balíček do vzdálené ciziny – třeba na Slovensko...:') (pomůcka: Zásilkovna 88, resp. 98 Kč, česká pošta 225 Kč za balík do 1 kg)
o kvalitě služby nemluvím – ze zkušenosti mi přes Zásilkovnu dorazí balík do 24, resp. 48 hodin; přes poštu tak za týden. a ještě si pro něj musím na tu poštu dojít, takže i v tom nemá navrch nad Zásilkovnou...

reader.007
reader.007 25.06.2022 v 23:55

freejazz: o tom žádná, v zahraničních zásilkách malých rozměrů Zásilkovna jasně vede. Ovšem jak nemá odesilatel nebo adresát jejich aplikaci, jsou nahraní.

freejazz
freejazz 28.06.2022 v 22:44

reader.007 - jak nemám rád appky, tak jsem se přinutil zásilkovnu do smartu nandat. a vždycky na tom ušetřím. a když někdo ortodoxně trvá na použití české pošty, neudělá se mnou kšeft.

reader.007
reader.007 29.06.2022 v 02:15

Nemám android a dokud mi "ostružina" drží pohromadě, nový telefon nebudu pořizovat ani za všechny zásilkovny světa ;-)
A když je to tak jednoduché a adresát na ní trvá, nijak mu nebráním aby si instaloval do svého zařízení a kód si vygeneroval na vlastní triko, já mu to na pobočku mileráda donesu.

Nermal
Nermal 01.07.2022 v 17:48

To je asi nejlepší způsob. Dopravné si v aplikaci zaplatím sám a odesílateli pošlu jen kód, ať to zanese do Zásilkovny. Spokojenost na obou stranách.

Mimochodem, všechno, co je v aplikaci, by mělo jít udělat i na webu, nechápu, proč to tak Zásilkovna nemá. Internetové bankovnictví ti taky stačí a obejdeš se i bez mobilní aplikace, je-li třeba.

reader.007
reader.007 01.07.2022 v 23:13

Moje řeč.
Asi že bez chytrého telefonu by nešlo kjůárkódovat zásilku u těch jejich boxů, protože vyťukat nějaký kód... to by nešlo, ne ne.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.07.2022 v 12:12

Ať si trochu rejpneme do boxů, ale jiných...neodolala jsem, ale tohle sem musím napsat. Klidně si představte, že píšu o Zásilkovně, ale tam určitě nejsou takový blbci, aby udělali tohle...
U nás před prací na úzký chodník, který vede kolem budovy a na druhé straně je parkoviště, dali tyhle výdejní boxy. S kočarkem tam nikdo neprojede. Ale proč taky? Ať si kličkuje na parkovišti mezi auty! Ale největší gól je, co jsem viděla teď nedávno, a neprošla jsem ani já pěšky. Když někdo zaparkoval zadkem. No, nechtěla bych být na místě toho, kdo bude mít zásilku ve špatném místě. Kvůli autu si ta dvířka prostě neotevře. Nezbývá tedy nic jiného, než pogratulovat za geniální nápad :)

Eicherik
Eicherik 03.07.2022 v 12:34

ČP? Zásilkovna? Balíkovna! :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.07.2022 v 12:35

Ten Zelenej vzadu ;)

reader.007
reader.007 04.07.2022 v 14:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vladimir3043
vladimir3043 28.10.2022 v 10:27

Od listopadu Česká pošta i její balíkovna, která měla celý říjen akční cenu 10,--Kč, zdražuje své služby. Kolonka poštovné se může hromadně u všech inzerátů najednou upravovat jen tím, že se hromadně navýší o pevně daných +5,--Kč. Navýšil jsem si to tedy o 5,--Kč, i když zdražení u obyčejných a doporučených dopisů bude jen snad o dvě koruny, balíkovny o deset. Zpět už to opravit a vrátit nijak nejde. Proč je tam nastavena jen ta neměnná pětikoruna? Částka v úpravě by měla jít libovolně nastavit uživatelem i jen o dvě, tři nebo deset korun... Nebo případně i hromadně snížit mínusovým číslem viz. ta balíkovna, když je nějaká akční cena. Také by se tam možná mělo v kolonkách poštovné nějak zohlednit, zda-li dotyčný prodejce zde posílá Poštou - balíkovnou anebo jen zásilkovnou, tedy nejspíše tím že by tam měly být kolonky nejméně dvě, označené příslušnými názvy a prodejce si vybere, zda-li povolí a vyplní jednu, druhou nebo obě možnosti. Pak potencionální zájemce bude předem hned vědět, jakou společnost prodávající preferuje.

Edit: Zde tedy píšou i o doporučených prioritních dopisech.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ceska-posta-od-listopadu-zdrazi-doruceni-dopisu-o-dve-koruny-na-21-korun/2265832

Text příspěvku byl upraven 29.10.22 v 15:57

reader.007
reader.007 29.10.2022 v 12:57

Cena doporučených zásilek se nemění, jen ty obyčejné a samozřejmě Balíkovna. I když samozřejmě jak pro koho. Ti co si vytvoří účet mohou dále posílat i nadále za 65,. i když jen za předpokladu že svolí k tomu, aby jim "koláčky" České pošty pravidelně, i když pochopitelně čistě nezištně a bez zvláštního zájmu, prošmírovávaly jejich aktivity na internetu.
A když jim tuhle možnost zatrhnete, sice Vás nechají dokončit registraci, aby Vám mohli posílat dotazníky a jiné pitominy do mailu, ale na účet se nepřihlásíte.

alibrum
alibrum 30.10.2022 v 11:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alibrum
alibrum 30.10.2022 v 12:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 29.11.2022 v 18:46

Včera jsem byl v jedné výdejně Zásilkovny a je poznat, že Vánoce jsou za dveřmi. Měli tam spoustu balíčků a během chvilky se za mnou vytvořila fronta pěti zákazníků. :-)

Nermal
Nermal 05.12.2022 v 21:52

Od 1. února 2023 se mění ceny i u doporučených dopisů o 10 Kč nahoru. Takže jednoduše ke stávající platné tabulce ekonomických i prioritních dopisů přičtěte všude desetikorunu.
Balíky i doporučené balíčky zůstávají beze změny.

Nermal
Nermal 21.03.2023 v 19:35

Dneska si u mě vytvořila Zásilkovna rekord v délce doručení balíčku Mezi námi - 21 dnů od podání.

Zásilkovnu oceníte teprve tehdy, když musíte reklamovat. V mém případě kód 01 - Podezření ze ztráty zásilky. Devatenáct dní po vyplnění reklamačního formuláře se nic nedělo. Když jsem se kvůli příjemci chtěl něčeho dopátrat, pohovořil jsem si akorát telefonicky se zásilkobotem. Po asi třech dotazech jsme se dopracovali k reklamaci, načež mi z-bot oznámil, že k reklamacím jako takovým nic nemá a mám si počkat na email.

Podle toho, že dvacátý den se zásilka opět záhadně objevila a celý cyklus dodání se zopakoval znovu, usuzuju, že zásilka ležela celou tu dobu zapomenutá na podacím místě a po proběhnutí nějaké technické lhůty si obsluha pobočky "všimla", že jí tam stále straší. Je škoda, že takovou situaci neumí odhalit systém třeba do dvou dnů.

Konec dobrý, všechno dobré. Nakonec jsme byli všichni rádi, že devět knížek doputovalo ke svému čtenáři.
Vysvětlení, co se vlastně přesně stalo, se zřejmě nikdy nedozvím.
Jediným bonusem je, že přepravce vrátil peníze za přepravu. To jsem neřešil, jen to sem píšu pro úplnost.



Vložit příspěvek