Sophiina volba

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rozsáhlý mnohovrstevnatý román (1979) začíná okamžikem, kdy se mladý jižanský spisovatel Stingo přistěhuje do brooklynského penzionu, aby tam pracoval na svém románu. Brzy začne být proti své vůli vtahován do citového dramatu mezi jeho sousedy: přecitlivělý Žid Nathan se propadá do zničující duševní choroby a krásnou Polku Sophii poznamenalo prožité v utrpení v Osvětimi. Stingo sleduje, jak jejich osudy směřují k tragickému závěru, a poslouchá Sophiino vyprávění o minulosti, z něhož se po částech vynořuje děsivý, krutě realistický obraz společenského zla, které páchá nenapravitelné škody na lidské duši. Pomocí psychologické drobnokresby a epické malby charakterů i prostředí obnažuje autor otázky viny, kolektivní odpovědnosti a povahy zla, ať už jde o nacismus či o americké stigma otrokářské minulosti. Sophiina volba zůstává románem trvalé literární hodnoty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/539/sophiina-volba-19n-539.jpg 4.42437
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Sophie's Choice, 1979

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (3)

Diskutovat
Zelvinka
31.07.2018

Velmi, velmi silný příběh. Rozhodně bych nechtěla být v kůži hlavní hrdinky, rozhodování o tom které děcko dát do transportu, masakr.

Mišulenka
10.08.2012

sezanka: Jako bys mi četla moje první myšlenky na tuto knihu. Četla jsem ji pak po dalších dvou letech znovu a radím Ti udělat totéž ;) Změníš názor... hodně změníš názor ;)

s-reader
01.06.2011

knihomoli - Smrt je mým řemeslem mám v současné době rozečtenou, je to čtení velmi poutavé, ale teprve na konci uvidím, jak hodně koresponduje s mou představou o celkovém vyznění knihy.
Nemyslím si, že Styron zaslouží trojhvězdičkové hodnocení, ale plně je respektuji. Ovšem tvůj názor na pohled američanů na koncentrační tábory Styron v žádném případě nepopírá naopak, můj dojem je takový, že v podobném duchu se jeho kniha nese, tak si myslím, že mu trošku křivdíš.