Reportáž, psaná na oprátce

kniha od:


Koupit

Reportáž, psaná na oprátce: První úplné, kritické a komentované vydání. První část knihy tvoří úplné, komentované vydání Reportáže, druhou část doprovodné stati sledující její vznik a polemiky. První úplné, kritické a komentované vydání knihy Julia Fučíka je dílem historika Františka Janáčka, který ve svých komentářích zhodnotil své mnohaleté studium českého domácího odboje za druhé světové války....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101062/reportaz-psana-na-opratce-101062.jpg 3.7356
Žánr
Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno · Torst
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (4)

Diskutovat
bubka
09.10.2016

Četba zejména posledních komentářů ke knize je výborným důkazem toho, že v posledních desetiletích české školství produkuje jedny z nejhloupějších absolventů nejen v Evropě. Výzkum je potvrzen.

jub
09.11.2011

Přesně toto vydání z roku 1953, v dobrém stavu, mohu nabídnout sběratelů díla Julia Fučíka.

Alix
30.07.2011

Pří čtení jsem neměla slzy v očích a kniha mne nepřesvědčila. Této knize prostě nevěřím.

nightlybird
01.05.2011

Něco jiného je číst o jakýchkoliv ideích v knize a něco diametrálně odlišného se s nimi seznámit v praxi na vlastní kůži - to se ta vznešenost tak nějak vytrácí úměrně jelitům na hřbetě.
Rozhodně bych doporučil ke čtení vydání z Ottova nakladatelství (2008), je to faksimile včetně dříve zcenzurovaných pasáží (pozor ale, má to okolo 500stran) a jako doplnění něco z publicistiky k osobě Fučíka - možná by to pomohlo vytvořit komplexnější názor jak na knihu, tak i autora a v neposlední řadě i na dobu a okolnosti za kterých byla vydána (včetně vznešených ideí).