Tom Robbins citáty

americká, 1932

Citáty (34)

Bílí muži sledují hodiny, avšak hodiny sledují indiány.


Civěli na ni krabičku camelek způsobem, jakým by měl zírat každý inteligentní člověk, který má chuť na cigáro, na něco k snědku, na šálek kafe, na ženskou nebo na svižně vyprávěný příběh, ale musí místo toho tak akorát poslouchat filozofický žvásty. (Zátiší s Datlem)


Dokud se nebojíš, tak ti nikdo jinej nemůže řídit život. To si zapamatuj. Peklo znamená bát se všeho možnýho. Nebe znamená odmítnout strach.


Filosofie VOLBY byla filosofie psanecká, pokud psanci vůbec nějakou filosofii mají (většinou mají spíš kocovinu, herpes a mizerný bankovní úvěr). (Zátiší s Datlem)


Gin - ať levný nebo drahý - s borůvkovým sirupem na palačinky míchejte leda v případě, že vás sžírá nepřekonatelná nenávist k sobě samým, nechali jste si chirurgicky odstranit chuťové buňky nebo kandidujete na titul Epikurejského blba měsíce.


Intimita je hlavním zdrojem cukrů, jimiž si sladíme život. (Zátiší s Datlem)


Jahve je skoro jedinej ze starověkejch bohů, kterej nikdy nebyl ženatej. Dokonce nikdy nešel ani na rande. Pak není divu, že je z něj takovej neurotickej a autoritativní kokot.


Jakmile se náboženství bezbožně spojilo s politikou, stalo se tou nejnebezpečnější a nejrepresivnější silou, jakou svět kdy poznal.


Jsme kontradiktorním živočišným druhem, obývající dichotomní planetu potácející se čímsi, co je podle všech známek paradoxní vesmír.


Každá deprese má kořeny v sebelítosti a každá sebelítost má kořeny v tom, že se člověk bere příliš vážně. (Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé)


Každý jedinec musí za své činy zodpovídat sám, dokonce i když je chudák a když je mladý. Společnost, která velí dělat něco jiného, si říká o intelektuální atrofii a duchovní stagnaci. Vila Inkognito


Má-li být vztah zdravý, musí obsahovat závazek, byť třeba jen kraťoučký, čistotu, byť i ohrožovanou, zranitelnost, byť i skrývanou, šlechetnost duše, byť i prorostlou potřebou a poctivou péči, byť i poháněnou chtíčem. (Zátiší s Datlem)


Mám rád sám sebe, pravil, ale není to opětované. (Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé)


Naděje umírá naposled a tak dále; není však pravda, že když se vzdáme a přestaneme doufat, když přestaneme opravdu a upřímně doufat, věci se většinou změní k lepšímu? Mistři zenu tvrdí, že když dojdeme k přesvědčení, že naše situace je zcela beznadějná, dosáhneme vyrovnanosti, ideálního stadia mysli.


Nebezpečí je vůně změny a změna je smysl budoucnosti.


Nehledě na náš neuvěřitelný potenciál; nehledě na to, že mezi námi žijí jedinci nesmírně nadaní a osvícení, obdaření inteligencí, jemností a stylem na té nejvyšší úrovni; nehledě na hromadu úspěchů, jichž se nepodařilo docílit žádným jiným žijícím tvorům po miliony let jejich existence, stojíme na prahu sebezničení - vnitřního i vnějšího - a naši planetu, kterou svíráme v pěstičkách, bereme s sebou jako spolujezdce při nezadržitelné jízdě do temné prdele zatracení. (I na kovbojky občas padne smutek)


Největší službou lásky je to, že činí milovanou bytost jedinečnou a nenahraditelnou. (Parfém bláznivého tance)


Od svých zbožňovatelů utrpěl Ježíš mnohem víc než při ukřižování.


Organizované náboženství je hlavní překážkou na cestě k míru a porozumění mezi národy.


Peklo znamená bát se všeho možného. Nebe znamená odmítnout strach.


Pokud budou lidé chtít, aby se svět stal lepším, tak převážná většina lidí bude muset vzít na vědomí - ne-li dokonce pochopit - onu banální samozřejmost, že v prvé řadě se budou muset stát lepšími oni sami.


Pokud necháte čistý záblesk osobnosti projít tlustým zvětšovacím sklem ega, koledujete si o propálenou díru do duše. (Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé)


Pokud se dokážeme smířit s malými zázraky, jsme schopní představit si velké. (Parfém bláznivého tance)


Psychologie je zhruba ve stádiu, v jakém byla chirurgie, když ji praktikovali holiči.


Samozřejmě, že jsem si protiřečil. Vždycky si protiřečím. Jenom kreténi nebo logikové si neprotiřečej. A ta jejich vyrovnanost protiřečí životu.


Ser na ty mystický sračky! (Zátiší s Datlem)


Ticho je jako zrcadlo. Odraz, který dokáže lidem nastavit, je tak věrný, a přesto tak nečekaný, že udělají téměř cokoliv, aby se mu vyhnuli. (Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé)


Tohle je přesně ten typ analytických a pseudovědeckých sraček, na které si remingtonka SL3 brousí zuby. (Zátiší s Datlem)


V zemi hnijících hroznů je hrozinka královnou.


Ve strašidelném domě života je umění jediným schodem, který nevrže.