Simona Ingrová citáty

Simona Monyová · pseudonym

česká, 1967 - 2011

Citáty (10)

Dokud sklenice padá k zemi, je celá......


Došlo mi, že když spojíme dvě polovičaté bytosti, nevzejde z nich jedna úplná. Spíš je to tak, že silnější polovina pozře z důvodu zaplnění vlastní prázdnoty tu slabší.


Měla bys jít k psychiatrovi, ty krávo! plivl mi štiplavá slova do obličeje langur a suše dodal, že si Irenu hodlá vzít, tak až je laskavě nechám na pokoji. Odešli zavěšeni do sebe, sen se rozplynul. Být krávou v Československé socialistické republice bylo přece jen poněkud silné kafe. Tolik jsem toužila být aspoň krávou v Indii! Posvátnou krávou, která je ctěna a zbožňována. Až o mnoho let později jsem si doplnila příslušné informace. Uctívání v Indii je synonymum pro volnost. U nás připínáme čtyřnohým miláčkům vodítka, nutíme je spát s námi v posteli a krmíme je zbytky ze stolu. Mnohdy se tak chováme i k jejich lidskému ekvivalentu. Miláček jako miláček. Šup s ním na vodítko, přivázat ho ke svému tělu jako k telegrafnímu sloupu, a nesvobodu přejmenovat na lásku. Tehdy jsem si vzala z indické kultury ale jiný, neméně důležitý, příklad: Zahalené ženy. Indická žena ukazuje jen to, čo ji dokáže s mužem navěky spojovat: Úsměv a oči. Tělo, jehož podoba je dočasná, umně zakrývá do dlouhých sárí. Indka ví, že na pěkné telo lapit lze, udržet však nikoliv. Indka ví, že tajemství probouzí fantazii, že vzácnost probouzí touhu. Blonďatá stíhačka


On - to byl neznámí virus, který napadl můj organismus a na který prozatím neexistoval spolehlivý lék. Nezbývalo než doufat, že si moje tělo včas vytvoří potřebné protilátky.


Podle mě je zamilovanost ten nejnebezpečnější virus. Napadá mozek rozleptává soudnost a zdravý úsudek.


Proti narození a smrti nemáš léku, v mezidobí zachovej radost!


S osudem se zaplétám často, ale nejen to. Já s ním dokonce obchoduji. Podbízím se mu formou takzvaných dobrých skutků a doufám, že až budu potřebovat, přimhouří oko.


Snobství považuji za jistý druhy slepoty a zřejmě proto je mi snobů tak trochu líto.


Spisovatel je patolog pocitu, zazitku a vjemu.


Zakázala jsem si cokoliv cítit a upnula se na jediný cíl. Tím cílem byla nezávislost. Nezávislost ekonomická, kulturní, sociální i citová.