Joanne Harris citáty

britská, 1964

Citáty (11)

Ďábel je zbabělec, nechce ukázat svou tvář. Čokoláda


Dobře umístěná slova mohou ukončit režim, mohou změnit lásku v nenávist, mohou vyvolat nové náboženství nebo dokonce válku. Slova jsou pastýři lží - to nejlepší z nás odvedou na porážku. (Broskve pro otce Francise)


Lidé jsou jako karty, víte. Vyberte si kartu. Jakoukoli kartu. A trik je přimět toho druhého věřit, že karta, kterou si vybral, byla jeho volba, jeho určitá piková dáma. (Modrá je barva vraždy)


Některé knihy si přečtete. Některé si užijete. A pak jsou tu takové, které pohltí Vás, Vaše srdce i Vaši duši.


Některé knihy si přečtěte. Některé si užijete. A pak jsou tu takové, které pohltí Vás, Vaše srdce i Vaši duši.


Odjeď dost daleko, říkával Joe, a všechna pravidla zmizí. Teď Jay začínal chápat, co tím myslel. Věrnost, oddanost, totožnost. Věci, které nás poutají k místům a tvářím domova přestávají platit. Mohl být kýmkoliv. Jít kamkoliv. Letiště, nádraží, autobusové stanice, všechno bylo možné.


Proto, když jsme schopni zaútočit, musí se zdát, že jsme neschopní; když používáme naše síly, musí se zdát, že jsou neaktivní; když jsme blízko, musíme nepřítele přesvědčit, že jsme ještě daleko; když jsme daleko, musíme ho přesvědčit, že jsme blízko. (Modrá je barva vraždy)


Tam, kde lidé sní, nejsou bohové nikdy daleko.


Topila jsem se v Loiře, cítila jsem, jak se přes mé mrtvé tělo převaluje bahno říčního dna, a když jsem natáhla ruce, abych se zachránila, cítila jsem kolem sebe stovky jiných těl, lehce se pohupovala ve spodním proudu, jedno vedle druhého, rameno vedle ramene v strašlivé tlačenici, některá celá, některá jen kusy bez tváří, bezzubě se cenící polámanými čelistmi a kulící mrtvé oči v přehnaně nadšeném uvítání...(Pět dílků pomeranče)


Trocha odvahy je všechno, co je potřeba. Potom můžeš být svobodný. Jiná třída


Včera to byla Paříž, na březích Seiny. Spala pod mostem; strašlivě vyčerpaná, krásná. Potrhaný staniol a použité jehly pokrývaly zem kolem jejího lůžka. Okamžitě jsem věděl, že je to ta pravá. Dlouhé vlasy v barvě řeky splývaly na špinavou dlažbu; oči měla zavřené. (Jiné světy, jiní lidé)