Jean Liedloff citáty

americká, 1926 - 2011

Citáty (13)

Existují důkazy, že silný sklon matky dožadovat se synovy pozornosti a lásky může vést v pozdějším životě k homosexualitě.


Je potřeba ukázat naší společnosti, jak závažné zločiny se na miminkách páchají, přestože je považujeme za normální zacházení.


Jedno pohlaví: očekávání druhého pohlaví.


Kultura, která nutí lidi žít životy, na které je evoluce nevybavila, jež nenaplňuje jejich vrozená očekávání a vytlačuje schopnost přizpůsobit se až za hranice možností, humánní není a bude nutně poškozovat jejich osobnosti.


Měla by mít matka opravdu svobodu své dítě zanedbávat, uhodit ho, když pláče, krmit ho, když ona chce, ne když ono má hlad, nechat ho trpět hodiny, dny, měsíce ve vlastním pokojíčku, když ono ze své podstaty má být uprostřed života?


Nenávist vůči matce je výrazem prohrané bitvy za osvobození.


Pokud mladší generace není hrdá na to, že jednou bude taková jako rodiče, pak společnost ztratila své kontinuum, svou stabilitu, a nejspíš není hodna být nazývána kulturní.


Představa, že by příroda vyvinula živočišný druh, který trpí zažívacími problémy po požití vlastního mateřského mléka, kupodivu naše odborníky vůbec nevede k zamyšlení.


Rozhodování o tom, jak zacházet s miminkem, není věc našich rozumových schopností.


Styděla jsem se indiánkám přiznat, že tam, odkud přicházím, si ženy netroufnou vychovávat své děti, dokud si nepřečtou chytrou knihu, kterou napsal cizí muž.


Tak se kolikrát stává svatba dvojitou smlouvou, jejíž druhá klausule by mohla znít: "...a budu ti matkou, pokud ty mi budeš matkou."


Tato kniha v sobě skrývá tolik, co jihoamerický prales.


Z bitých dětí se stávají násilní rodiče.