Zuzanka45 Zuzanka45 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělá kniha. Přečetla jsem ji v rámci maturitní četby a jsem moc ráda. Doporučuji!

15.11.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Moc krásně napsané. I přesto, že jde o básně, se dají příběhy skvěle pochopit a dobře se čtou. Doporučuji se podívat i na film, ten je za mě také moc pěkně propracovaný.

22.01.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Příběh je plný smutku, bolesti, ale i naděje, moudrosti, laskavosti a veselých a vtipných momentů. Kniha se přečte během chvíle, ale vzpomínat na ni budete ještě hodně dlouho a jen tak na ni nezapomenete. Kniha má nádherné ilustrace. U knihy jsem byla dojatá a měla slzy v očích, stejně tak u filmu. Z vlastního příběhu, který autor popisuje na konci knihy mi běhal mráz po zádech a to samé platí i pro ostatní zvířata a lidi, kteří příběh inspirovali. Tuto knihu by si měl přečíst každý člověk, protože to ve vašem srdci zanechá kus něčeho, co po přečtení momentálně nejsem schopna vyjádřit slovy. Jedno velké doporučení, děkuji Gumpe!

31.01.2024 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Toto byla opravdu síla! Bylo to něco tak nádherného. Smutný příběh, do kterého byl krásně vepsaný humor, upřímnost, přátelství, láska, bolest, chytrost... Tak dojemnou knihu jsem dlouho nečetla.
Každý by si ji měl přečíst! Doporučuji!!!

10.03.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

WOW! Tak tato kniha ve mně zanechala opravdu neskutečné pocity. Během čtení jsem byla tak napjatá, rozrušená, překvapená.. Takové pocity ze čtení jsem nikdy neměla. Postavy jsou skvěle propracované. Děj je napínavý, strašidelný a kniha se čte rychle. Konec je nečekaný. Opravdu moc povedený psychothriller!

27.01.2024 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Já popravdě nevím, co napsat. To bylo tak bolestivě nádherné čtení. Už od začátku byl příběh tak promyšlený, zamotaný a tak čtivý, že se kniha nedala odložit. Prostě jsem musela vědět, jak to všechno dopadne. Se všemi postavami jsem soucítila a rozuměla jsem jejich bolesti i chování. Dopisy pro Scottyho byly úžasné. Knize bych nic nevyčetla. Colleen mě opět dohnala k slzám. Troufám si říct, že toto je zatím má nejoblíbenější kniha od autorky.

03.01.2024 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Další super kniha k maturitě, která se čte dobře a rychle.

30.01.2022 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Hezká, rychle a dobře se četla. Kniha však není nijak veselá, naopak. Je to kniha k zamyšlení...

21.01.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná, smutná a pravdivá kniha.

16.04.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Další pecka od mé oblíbené Colleen. Opět kniha s velice silným tématem, která vás pohltí a bude bavit. Příběh je naprosto promyšlený, reálný, plný lásky, smutku, zoufalství, touhy, dovede vás zapřemýšlet. Tuto knihu doporučuji spíše ve starším věku, kdy už máte rodinu, proto si knihu přečtu minimálně ještě jednou, třeba až sama budu mít manžela. Zpočátku jsem měla trochu zmatek ohledně kapitol - minulost a přítomnost - ale po první čtvrtině knihy jsem se v tom už vyznala. Minulost krásně doplnila mé otázky.
PS: Ráda bych poznala ve skutečném životě chlapa jako byl Graham, protože ten byl neskutečný.

05.02.2021 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tolik emocí, vášně, bolesti, smutku, radosti a štěstí.. moc hezká kniha!

11.07.2020 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Nemám slov. Neskutečně silný příběh. Kniha byla smutná, ale na druhou stranu z ní vycházela i naděje. Lake a Will museli kvůli tragédiím, které jim život naservíroval, dospět rychleji, než jiní puberťáci. Colleen napsala příběh, který se četl opravdu svižně a zároveň bolestivě. Hlavním postavám naložila opravdu hodně. U knihy jsem měla tolikrát na krajíčku, tolikrát mě nějaká věta dojala a ke konci už jsem slzy udržet nedokázala. Epilog byl úchvatný.

12.02.2024 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha se čte rychle a celkem dobře, je tenká a malinká, jako povinná četba skvělá. Moc hezký konec.

04.01.2022 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Pro mě to bylo něco krásného, milého, romantického, bolestného a tak upřímného... je to kniha, u které jsem nedokázala předvídat, co bude dál. Jednoduše mě to bavilo, příběh byl opravdu silný. Přečteno za 2 dny, myslím, že můj rekord. Ke konci jsem radostí slzela. Neuvěřitelná kniha! Milion hvězdiček. Colleen mě nezklamala a víc a víc si ji zamilovávám.

11.01.2021 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nádherné, dojemné, vtipné, radostné čtení. Kniha ve mně vyvolala nezapomenutelné pocity. Krásně napsané. Přečteno jedním dechem.
Tuto knihu doporučuji všem milovníkům psů!! Všechno skvěle popsané a já mám hned jiný (vtipný) pohled na mé pejsky.

12.12.2020 5 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Takovou vtipnou a sarkastickou knihu jsem dlouho nečetla. Tali byla milá, vtipná, neměla jednoduchý život. Hayes typický bad boy, který to jen hraje a ve skutečnosti je mnohem lepší. Sice bylo už od začátku jasné, jak příběh dopadne, ale i tak mě čtení bavilo. Kniha obsahovala bonusovou novelu, která byla úžasnou třešničkou na dortu.

04.02.2024 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Další Colleen = další úžasný příběh. Tuto knihu jsem jednoduše zhltla. Hned mě vtáhla do děje a já jen četla, četla a četla. Příběh je plný tajemství, zvratů, lásky, odpuštění, bolesti a špatné minulosti. Beyah a Samson byli úžasní. Colleen mě opět svým příběhem dostala a nějakou dobu mi bude trvat, než to vstřebám

25.01.2024 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Nepopsatelný příběh. Vůbec jsem netušila, jak se hlavní hrdinové propojí s minulostí. Už od začátku, jsem si říkala, že tato kniha nemůže skončit jinak než happyendem, ale to co přišlo, jsem nečekala a přesně to je v knihách od Colleen skvělé!

16.06.2023 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Lehtivé, vtipné čtení, co víc k tomu dodat.

23.05.2023 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Moc pěkná kniha! Skvěle napsaná, moc dobře a rychle se četla. Pěkný příběh. K maturitě doporučuji!

15.01.2022 5 z 5