Zuzanak4 Zuzanak4 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi zajímavý text, který chvílemi drásá, chvílemi pobaví.

18.05.2023 5 z 5

Uprchlík kříží svou stopu Uprchlík kříží svou stopu Aksel Sandemose

Není to lehké čtení, ale to prostředí je skvělé, moře, loď... příběh se pohupuje stejně nečekaně, jako vlny v moři, jako myšlenky hlavní postavy. Do toho je tam špetka dobrodružství. Ale ryze dobrodružství v tom nehledejte. Je to podobné jako s Tenkou červenou linií, to je převážně filozofická agitka, až potom válečný film.

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Šabach je moje srdcovka a tahle jeho kniha mě dojímá i rozesmívá, a to na mnoha místech. A v závěru vlastně i dojímá. Myslím, že je to lidsky podaná zpráva o té době, tak, aby to bavilo mladé i staré. Škoda, že Šabach už nic nenapíše

04.05.2022

Temné, jako všechny tyhle knihy, ale co se mi moc líbilo, byl ten rytmus textu, jak to odsejpalo. I když začátek moc ne, ale zase je dobrý, že se člověk dozví něco u švédskym právním státě a tak!

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Je pravda, že kniha není humoristický román, je to spíš a soužití s chlapem, o kterém zjistíte, že je blb. To se stalo asi každé z nás. A právě proto se mi ta kniha líbila, protože byla moc milá, umí dodat kuráž i zahřát. A Grónsko? Nechtěla bych tam, ale díky knize jsem tam vlastně trochu byla! Moc krásná obálka...

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Tohle mě ani trochu nebavilo. Měla jsem pocit, že podobný příběh jsem četla už mockrát.

17.04.2022 1 z 5

Na viděnou příští léto Na viděnou příští léto Elin Hilderbrand

Tahle kniha mě bavila i díky delšímu časovému úseku, během něhož se děj odehrával. Hraje si to s osudovostí, jde o lehké prázdninové čtení. Ale je milé.

17.04.2022 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Skvělý komiks, který mě chytil jako dítě i jako dospělou. A kdybych měla jednou dítě, narvu to i jemu. Slupnuto za jedno odpoledne!

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Oddechovka stokrát zopakované cosi, ale zábavné!

16.04.2022 5 z 5

Přítel Stesk Přítel Stesk Zuzana Nováková (p)

Drsný text, který si člověk neužije, pokud trpí depresemi. Ale podle mě to byla nádherná kniha. Tedy je.

Krasne!!

Tak mě někdy napadá Tak mě někdy napadá Ken Kesey

Je pravda, že se kvůli zvláštní vypravěčské formě a stylistice nečte snadno, ale je to skvělý příběh. Oceňuji především skvěle vykreslené postavy, vhled do života a přemýšlení Američanů a konec konců i jazyk samotný.

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Další z těch knih pro vyumělkované lidi, co si libují v prapodivných názvech a anotacích. Nechci nikoho urazit, knihu jsem dostala darem ještě s dalšími knihami tohoto autora a nestačila se divit. Nuda, nuda, nuda...

16.04.2022 1 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Připadalo mi, že se paní spisovatelka snaží zbytečně spojit svět marketingu a literatury. Naroubovat příběh na něco už existujícího, aby to pomohla zpropagovat. Je to škoda. AM píše výtečně a lepší by bylo, kdyby proud své fantazie popustila naplno. Ne jen na pul jako v téhle umělé knize. Nebavila mě.

16.04.2022 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha mě bavila, opravdu jsem se u ní smálo, přitom jsem čekala jakési rodinné drama. Ne, byla to příjemná oddechovka.

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Chtěla jsem dát autorovi ještě šanci, na tuhle knihu byly dobré recenze, ale podle mě neodpovídají realitě.

16.04.2022 1 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Je to takový pokus o zábavný mišmaš, o jinakost. Ale já se dočkala klišé, nudy a trapnosti...

16.04.2022 2 z 5

Tajný život stromů (obrazové vydání) Tajný život stromů (obrazové vydání) Peter Wohlleben

Miluju přírodu, miluju do ní pronikat víc a víc s tahle kniha mi přinesla tolik užitečných informací! Doporučuji všem!

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

K textu jsem si musela najít cestu. Nejdřív to vypadalo, že budu číst o pachtění se nějakého třicátníka, což by možná samo o sobě stačilo, ale já jsem vděčná i za tu linku o přírodě, smysluplnosti její ochrany, lobbingu a podobně. Taky se mi líbily jednotlivé postavy, možná spíš postavičky zdobící děj.

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Cítím se až provinile, ale vůbec mě to nebavilo. Provinile se cítím kvůli zbytku hodnocení. Ale ten námět podle mě není zpracován vhodnou formou. Byl to pokus o symbolismus? Velkou poetickou metaforu? Vyšlo mi z toho po přečtení takový ulepený bahno, kde by ani ten nejodolnější rak nepřežil.

06.12.2021 1 z 5