Zuzanak4 Zuzanak4 komentáře u knih

Bára Bára Josef Strauss

Připadalo mi to předvídatelné s plné klišé.

06.12.2021 2 z 5

Snídaně na refýži Snídaně na refýži Jiří Hájíček

Nechápu tak nízké hodnocení. Tak sugestivní zážitek jsem si neodnesla z mnoha povídek. Většinou kloužou po povrchu. Tyhle ale ne.

06.12.2021 5 z 5

Takhle si hrát s atmosférou ve vztazích umí jen Hájíček. Obdivuju ho.

06.12.2021 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Přečtěte si to. Je to nesmírně poetické a pěkné. Ten film jsem nikdy neměla ráda, ale tahle kniha je úplně jiná. Lepší, takže se vlastně bude líbit všem.

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Každou knihu této autorky si dovedu představit jako milý odpočinkový film. Tenhle by začínal zklamáním ze vztahu, práce a hledání klidu a štěstí. Zásadní ingredience pro odpočinkový příběh.

Jáma Jáma Alexandr Ivanovič Kuprin

Miluji romány o prostitutkách, náhled do jejich života v Rusku mě obohatil o mnoho vědomostí, zejména týkající se hlubšího náhledu do ruské duše. Ono to takhle zní jako pokus o humor, ale myslím to vážně.

Manéž světa Manéž světa Alexandr Ivanovič Kuprin

Trocha zmaru a beznaděje není nikdy ke škoda, když jde "jen" o literaturu. :-) knihu jsem našla v knihobudce a mile překvapila.

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Krásná kniha, prostý děj i příběh, přesto magický. O dobývání vltavínu a lásce.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Klasika, která mi vždycky udělá dobře.

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nedalo mi to a zkusila jsem i pokračování. Bylo to ale ještě horší. Odloženo.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

1) kniha prakticky nemá děj
2) postavám se na tu dobu neděje nic tak strašného, ale jsou popsány jako největší trpitelé
3) jazyk je jako ukradený z Jane Austenové, jenže u ní to nebylo trapné, psala mnoho a mnoh let zpátky
4) sladkobolnost je v textu je nesnesitelná
5) krafické zpracování včetně obálky odpovídá nepovedenénu hornickému almanachu
6) s hornictvím kniha nemá mnoho společného, což možná ani neměla mít, to není výtka

Může mi někdo vysvětlit úspěch této knihy?

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Nebavila mě zatím ani jedna kniha. Připadají mi poměrně bezobsažné ve smyslu chybějící nadlinky příběhu. To má sice hodně knih, málo jich má ale tak masivní reklamu, a proto to člověka tolik nedráždí. Jako dobrý pohled do duší seniorů tahle kniha není. Spíš doporučuju nějaký film od Sorentina.

Kathy Kathy Jan Štifter

Krásná kniha o těžkých rozhodnutích. Štifter je hvězda.

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Jeho knihy jsou skvělé. Je perfektní, že mají jižní Čechy tolik dobrých autorů, Hájíčka nevyjímaje, kterého mi Štifter trochu připomíná. V Café Groll ale dokázal, že je, aspoň tedy pro mě, lepší, originálnější a nebojí se výzev v podobě zpracování obtížných témat do čtivé podoby - prostituky v minulém století pohledem lékaře.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Autorka je zatížená na horkou čokoládu a já po přečtení několika jejích knih už taky :) doporučuji si udělat zásoby a pak sledovat levné letenky do Kodaně, protože určitě stojí za návštěvu.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Kouzelné, trochu mi to připomnělo knihu Můj grónský rok, která je svým laděním podobná. Hra s tím, že to, co se nejdřív zdá jako romantika, nemusí být taková výhra, ale zvládnout se dá vše.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Super oddechovka. Mám ráda celou tu sérii, pokaždé cítím při čtení knih od této autorky hřejivé útulno a nejinak je tomu při čtení Chaty ve Švýcarsku. Jo a budete u toho mít chuť na horkou čokoládu, tak se předzásobte.

Hříchy pro pátera Knoxe Hříchy pro pátera Knoxe Josef Škvorecký

Detektivka se vším všudy, vypointované povídky, jedna báseň! :-)

Lvíče Lvíče Josef Škvorecký

Takhle skvěle psát o cenzuře uměl jen Škvorecký! Působivé!

05.12.2021 5 z 5

Na shledanou v lepších časech. Dopisy Josefa Škvoreckého a Lubomíra Dorůžky z doby marnosti (1968-1989) Na shledanou v lepších časech. Dopisy Josefa Škvoreckého a Lubomíra Dorůžky z doby marnosti (1968-1989) Josef Škvorecký

Silné čtení, pro mě o to víc, když se jedná o mého oblíbeného autora, který se neschovává za románový příběh, ale je sám za sebe.