Zuzanak4 Zuzanak4 komentáře u knih

Věra Sládková – prozaické dílo Věra Sládková – prozaické dílo Kateřina Tučková

Zapadlá brožurka - ale plná neznámých informací o jedné důležité umělkyni.

26.03.2024 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Geniálně napsané.

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Dokonalé, chytré s jemné. Neskutečně jenné, jako vy se text s přibývajícími stranami stával básní. Jarmila byla jemná, Olga zase velmi svá. Obě odhodlané, lidské a především inspirativní.

Nejlepší kámošky zobou zrní Nejlepší kámošky zobou zrní Mirka Joklová

Vtipné, svižné a čtivé? Že chování neodpovídá klasické třicítce je asi pravda, ale já v tom viděla sebe i spoustu kamarádek, takže se autorka dle mého názoru trefila. Krásně popsala charaktery a moc jí děkuji za prima zážitek.

Možnosti vesnice Možnosti vesnice Michaela Hečková

Kniha, kterou by si měl přečíst každý starosta nejen vesnice...

04.02.2024 5 z 5

Perličky dětství Perličky dětství Věra Gissingová

Dojemné, silné, tato kniha dokazuje, jak moc se dnes máme dobře, i když si to třeba zrovna nemyslíme.

04.02.2024 5 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Nemůžu si pomoct, ale nejde mi se začíst.

04.02.2024 3 z 5

Nicholas Winton a zachráněná generace Nicholas Winton a zachráněná generace Věra Gissingová

Dojemná a důležitá kniha, kterou mohu doporučit úplně každému.

07.11.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Čekala jsem romanci, dostala jsem poměrně drsný příběh o poměrech v Španělsku za časů minulých. Kniha je dobře přeložená, čte se dobře. Příběh je silný, jen tak na něj nezapomenete.

05.11.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Děsivé to bylo, ale spíš kvůli zpracování a stylu, knihu mě neoslovila, byla úmorná.

05.11.2023 2 z 5

Plameňák Plameňák Alexandra Bajnarová

Svižné čtení, který příliš nezatížilo mou mysl, což bylo přesně to, co jsem potřebovala. Jednohubka, kterou přečtete za jedno odpoledne a nudit se určitě nebudete.

05.11.2023

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Podle někoho jsou to bláboly, ale mě jeho knihy moc baví a říkám si - kéž by to byla pravda. Tato kniha se řadí k autorovým nejlepším.

05.08.2023 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Uf, tak tohle mi vůbec nesedlo. Děj byl předvídatelný a nudný. Prokousávala jsem se tím 2 týdny.

05.08.2023 2 z 5

Krásné bolesti Krásné bolesti Tereza Jandová

Krásné, citlivé, dobře vypointované.

09.07.2023 5 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Mám pro tohoto autora slabost, i když je už pro mnohé vyčpelý. Myslím si, že stylisticky píše velmi dobře. Přestože jeho romány jaksi ustrnuly a nepřináší žádná nadčasová nebo alespoň současná témata, dají se číst jako oddychová literatura, která člověka neuráží odfláklým stylem. Román pro muže je zajímavá mozaika podivných mužských charakterů.

09.07.2023 5 z 5

čekala jsem román, dostala se mi do ruky kniha zajímavých esejů. Četly se dobře, ale ani jedno z témat se mě vlastně netýká, neřeším nic z toho, co řeší autor. Ale je to moc dobře napsané.

Kazatel Kazatel Honza Vojtíšek

Miluju české horory, miluju Kazatele. Příběh je zasazen do historie, ale prolíná se se současností, což je moje oblíbené téma. Moc jsem si čtení užila.

Pavouk v síti Pavouk v síti Magda Váňová

V něčem je to dost mimo, špatné a nepříjemné. Ale já se u toho prostě tak zvláštně a potutelně bavila, že dávám plný počet. Kniha si na nic nehraje a když si chcete u písmenek odpočinout a třeba klidně čtyři stránky nevnímat, aniž by vám cokoliv uteklo, tak je to pro vás.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi zajímavý text, který chvílemi drásá, chvílemi pobaví.

18.05.2023 5 z 5

Uprchlík kříží svou stopu Uprchlík kříží svou stopu Aksel Sandemose

Není to lehké čtení, ale to prostředí je skvělé, moře, loď... příběh se pohupuje stejně nečekaně, jako vlny v moři, jako myšlenky hlavní postavy. Do toho je tam špetka dobrodružství. Ale ryze dobrodružství v tom nehledejte. Je to podobné jako s Tenkou červenou linií, to je převážně filozofická agitka, až potom válečný film.

04.05.2022 5 z 5